Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kuleczki


Guest zehn

Recommended Posts

[Po prostu Guardery jeszcze nie zrobiły mi "krzywdy".

Problemem tyczącym się Guarderów nie jest to, że mogą zrobić krzywdę Tobie, czy Twojej replice. Te kulki nie powinny zacinać się w lufie, w mid-capach również nie (choć podobno niektóre serie Guarderów się zacinają w magach).

 

Problem z Guarderami jest taki, że na ogół zapewniają gorsze skupienie niż kulki G&G. Coś takiego odnotować można dopiero, kiedy postrzela się z jednych i drugich kulek w krótkim odstępie czasu. Różnicę dodatkowo wzmacnia używanie tych kulek w dobrej jakości lufie precyzyjnej.

 

Kiedy ja zaczynałem, nie rozumiałem czemu ludzie psioczyli na kulki Gunfire, czy choćby popularne niegdyś Pestki - w magazynkach mi się nie zacinały, w lufie tym bardziej. Cel trafiały. Dopiero, kiedy postrzelałem bodajże z Excelów (które dzisiaj już nie są ani tak popularne, ani dobre) zobaczyłem, że Gunfire'y tak naprawdę leciały bliżej i były mniej przewidywalne niż inne kulki, o tej samej masie, które zdawały się nie różnić niczym, poza ceną.

 

Guardery i G&G kosztują tyle samo. A z tych paczek, które osobiście testowałem - G&G zawsze latały lepiej niż Guardery. Nie była to jakaś ogromna różnica, ale warta dopłacenia paru złotych więcej. Co dopiero, kiedy te kulki kosztują tyle samo.

Link to post
Share on other sites
(...) Problem z Guarderami jest taki, że na ogół zapewniają gorsze skupienie niż kulki G&G. Coś takiego odnotować można dopiero, kiedy postrzela się z jednych i drugich kulek w krótkim odstępie czasu. Różnicę dodatkowo wzmacnia używanie tych kulek w dobrej jakości lufie precyzyjnej.(...)

 

Dzięki @Logan, nareszcie ktoś rzeczowo wyłuszczył mi o co chodzi. Mam lufę stokową, więc może właśnie dla tego dla mnie różnica jest niedostrzegalna.

Wystrzelam mój zapas Guarderów i przechodzę na G&G, chyba, że w międzyczasie pojawią się jeszcze lepsze... :maniak_OK:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Na fabrycznej lufie w G36 CA miałem jakieś 3 metry (oczywiście na oko, jako ten chłop w szpitalu) lepszy zasięg skuteczny* lepszy na G&G niż na Guarderach. Przy różnicy w cenie mniejszej niż dobre piwo - opłaca się.

 

* - ten, na którym kulki trafiają w miarę powtarzalnie

Link to post
Share on other sites

W stockowymPJ 420 fps strzelałem PJ i Guarderami od Krakmanów. Kulki trochę latały jak chciały z perspektywy tego z czego dzisiaj strzelam zasięg skuteczny był żałosny. Zacinka rzadko kiedy.

 

Teraz mam stockowe GP z 370fps i prec lufą systemy. Pominę dywagacje o tym, że mam zasięg większy o jakieś 10m i dużo mniejszy rozrzut. Nie jestem w stanie wystrzelić z tej repliki lowacapa korzystając z Guarderów(od Krakmanów) 0,23g, ani PJ (Krakmanów) 0,25g. Praktycznie co 3-5 kulka to zacięcie kulki w lufie.

 

GFC Rockets latają dużo gorzej od ICS i GG ale zacinek brak.

 

Strzelam tylko ICS'ami albo GG od Madoniona.

 

Ktoś kiedyś mówił, że te Guardery od Krakmanów to wcale nie Guardery... i jestem w stanie w to uwierzyć znając ten sklep.

Edited by gotrik
Link to post
Share on other sites

Może mi ktoś zarzucić, że się powtarzam:

- MP5A3 [JG], MP5SD6[JG], MP5K[Galaxy], G36KE[JG] (tuning ZBROJOWNIA), G36[JG] (tuning ZBROJOWNIA), mp40[sRC] - kulki Guarder 0,23 - "zero" zacięć, zasięg i skupienie pozwalające na skuteczne działanie,

- kulki kupowane od dwóch lat wyłącznie ze ZBROJOWNI.

Może mam szczęście...

 

Ktoś kiedyś mówił, że te Guardery od Krakmanów to wcale nie Guardery... i jestem w stanie w to uwierzyć znając ten sklep.

Z tym się zgadzam.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...