Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Standardowe wyposażenie żołnierzy WP w Afganistanie


Recommended Posts

@Sab93

Tak tylko że przed ISAF było jeszcze OEF czy jakoś tak. A co do sedna rekonstrukcji:

- Mam kilku kolegów którzy siedzą w tym od pary ładnych lat i wszyscy twierdzą że niepotrzeba ubierać tego co ma większość. Można założyć najbardziej randomowy szpej, wystarczy mieć dowód że coś takiego występowało np.zdjęcie.

 

A jestem pewny że do VII zmiany ISAF włącznie hełmy występowały u żołnierzy ochraniających bazy, chodź zgodze się że zostały już wtedy niemal całkowicie wyparte przez nowsze konstrukcje.

A co do oficjalnych zdjęć to tak jak napisałeś pokazują często to co mają pokazać a nie jak jest naprawdę. Widziałeś na nich np. jakiegoś z naszych chłopaków w pustynnym marpacie.(góra i dół)? A ja na żywo widziałem, chodź dostał od kogoś tam niezłą zj..e to jednak na upartego jak bym zrobił zdjęcie to mógł bym taki mundur założyć i było by to koszerne reko.(zresztą i tak jest tyle że by mnie zwyzywali od muminów a ja nie miał bym jak udowodnić swoich racji)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Wiem że było OEF, ale większość fotek i materialó pochodzi dopiero z misji ISAF. I tak jak pisałem założylem, że ktoś tak formułujący pytanie ma na myśli własnie ISAF, a nie to co dzialo się wczesniej. :-P

Rożne są interpretacje rekonstrukcji. Zależy też moim zdaniem co chcemy pokazać. Bo jeśli mówimy o odtwarzaniu WP z konkretnej zmiany z afganu, to uważam że jednak trzeba się kierować najpopularniejszymy zestawami. Tak aby przedstawić wyposażenie i charakterystykę danego okresu.

Przy rekonstrukcji konkretnego żołnierza ze zdjęcia można, a nawet trzeba zastosować taką dowolność, którą i on się kierował, lecz moim zdaniem nie będzi to wtedy typowe reko ogólnego okresu, a jedynie pojedynczej jednostki. Może nawet powinno się to nazwać cosplayem :P Bo z logicznego punktu widzenia przebieramy się w takim wypadku dokładnie za postać ze zdjęcia.

 

szmerglu - Racja, choć najkorzystniej było by każdą zmianę opisac oddzielnie. Chociażby z tego powodu że na zimowych zmianach nosili też czasem lekko inne zestawy - cieplejsze ciuchy. Czasem też na przełomie poszczególnych zmian pojawiały się lub popularyzowały jakies detale. (transparentne magi, 4-punktowe wz.2005)

Albo tak jak piszesz na 4-ty okresy i w temacie dopisaywać co się zmieniło względem poprzedniej zmiany.

Link to post
Share on other sites

Gdy byłem na XII zmianie standardem był hełm wz 2005, kamizelka KWM-02 chociaz trafialy się też UKO2 mundur tropikalny w starym kroju, zmiana później miała już wz 2010. Niezależnie od pory roku przydział był ten sam, pomijając tego co żołnierz zabrał ze sobą z przydziału krajowego.

Można podzielić na : zmiany z sprzętem od US (IBA)

Zmiany z pierwszymy wypustami UKO

Zmiany z KWM02

Zmiany z nowym wzorem munduru tropikalnego

Wszędzie znajdą się randomy, różny sprzęt też się dostawało w ramach bonusu (gogle, source, leatherman i inne takie)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...