Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuningowany chińczyk vs. Stockowa replika markowa


Recommended Posts

Witam! Mam dylemat - otóż nie wiem co teraz wybrać - chodzi mi tylko i wyłącznie o repliki AK74, no ostatecznie czegoś podobnego. Zastanawiam sie co lepiej wziąć - RK2 Boya i stuningować, czy np. jakiś karabinek CA czy ICS'a. Mój budżet wynosi 1000zł. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz porządne markowe AK to albo LCT (tanio na WGC jest) albo VFC, no chyba że jeszcze gdzieś znajdziesz Inotaksu. LCT ma już wzmocnione części w stocku.

Chińskie AK to albo Cyma albo Boyi, oba bez oksydy, oba stalo/znalowe jednen mniej drugi więcej, oba mają body częściowo ze znalu, ramki kolby, mocowania lufy i pewnie jaskółki ze stalową powłoką.

Co do tunningu do swojej Cymy wstawiłem preckę PDI, wymieniłem komorę i części cylindra na SHS i nie jedną tunningowaną markówkę przebija. Po oksydowaniu i wymianie paru części na ostre wygląda zabójczo.

Więc szczerze to jeden pies co kupisz, tunning wyszedł mi tyle co LCTek. Ale bazę kupiłem za 500zł (nie liczę stopionego body).

Aha, nie wiem jak z nowymi CA, ale starsze były w systemie TM - śrubki czyt. SZAJS. ICS chyba nadal jest.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Odnośnie replik boya i cymy to troche wiem, bo pare przez moje ręce przeszło...

Chodziło mi raczej o porównanie co jest bardziej opłacalne - w sensie tuning chińczyka czy markowa replika.

A odnośnie VFC - cholernie trudno je dostać.

I tutaj kolejne pytanie - ile włożyć w tuning takiej cymy 040 żeby zrobić z niej replikę na naprawdę dalekie dystanse? Bo patrzyłem np. na precki PDI - strasznie drogie, nie można zastąpić jej np. lufą JBU o tej samej średnicy, ale za to cztero, czy nawet pięciokrotnie tańszej?

Link to post
Share on other sites

Jak chcesz dobrą preckę to bierz promyka.Wyjdzie ciebie znacznie taniej,a w szturmówce i tak różnicy miedzy tą a pdi nie zauważysz.Jak chcesz ją używać na dalekie dystanse to jakąś miękką gumkę kup np zielona g&g i do tego ciężkie kulki 0.3 ,0.36.Do tego podkręć ją do 500fps i masz parasnajpę.

 

 

Co do tuningu.Na start tłok shs,zębatki 100:200 SHS,sp150 guardera(koszt ok 200zł).Potem najlepiej jakiś bore-up(250zł),i już powinno być cacy.Jeszcze listwa popychacza i mosfet i już masz dobrą snajpę.Teraz sobie to podlicz,i sprawdź co ci się bardziej opłaca.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Hm, chodzi mi o to, żeby wyrobić się w 1000zł, wg. tego co napisałeś powinienem kupić replikę, a następnie przeznaczyć na nią 450-500zł. W sumie, to chyba najlepsze wyjście - biorąc pod uwagę że używaną cymę albo boya kupie za 400zł, bo na nową trochę kasy mi szkoda :p

BTW. ile zasięgu tak mniej więcej by to miało? Orientacyjnie rzecz jasna, bo dokładnie podać się tego raczej nie da.

No i dzięki za info :)

Link to post
Share on other sites

Jak będziesz tuningował, to i tak większość bebechów wywalisz, więc gearboxem się nie przejmuj. Bierz Boyi, to nie będziesz się przejmował badziewnym wykonaniem zewnętrznym. Zainwestuj tylko w dobry silnik. Cymęę możesz od biedy brać, ale widziałem tyle fajnych tuningów popsutych przez chybotanie się lufy, że do Cymy zaufania nie mam.

 

Poza tym w przypadku Boyi masz więcej stali, a w wersjach SW i WS masz całość ze stali poza lufą.

Link to post
Share on other sites

Mhm, dzieki za kolejne info, ale pomęczę was trochę jeszcze - podobnież w boyach (rk02) często łamie się kolba, bo mocowanie zrobione jest z ZnAl'u - prawda to?

Plus - możecie podrzucić linki do tych całkiem stalowych? Bo ja dotychczas spotkałem się w polskich sklepach tylko z Rk10s. A cymy - fakt, miałem już 3, z czego nie narzekałem w ogóle na 040D, które wykonane było genialnie, ale np. 052 po miesiącu chybotało się jak.... no bardzo się chybotało :D

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Bore-up modify znajdziesz tutaj .Widziałem już wszystkie borki,i uważam,że ten jest rewelacyjny.Szczelność całego układu-strzykawka.Tłok z tego zestawu też jest bardzo mocny,ale zalecam jego sprzedaż i zakup jakiegoś z metalową szczęką np jbu,shs(tylko nie bierz madbulla).Jeżeli nie chcesz tyle wydać,możesz też się pokusić o te części właśnie też od shs.Jakościowo też są bardzo dobre,a kosztują znacznie mniej.Części te znajdziesz w gunfire,azteko,taiwangun.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Co do luf, spokojnie bierz Promyka, PDI brałem bo miałem dużo kasy odłożonej i celność cenię sobie najbardziej. Więc jak już coś jest nawet trochę lepsze od promyka to się opłaca.

 

W cymie nie trzeba zmieniać bebechów pod SP140, ale podzespoły cylindra warto wymienić. Dysza -szajs, cylinder- ujdzie, głowica tłoka - ujdzie, głowica cylindra - szajs.

Wymieniłem cylinder na JBU, głowicę cylindra na SHS, dyszę na SHS, Głowicę tłoka na SRC alu podwójnie doszczelnioną, aha, warto też springa wymienić bo stock się ubija szybko.

 

A co do wyglądu zewnętrznego... trzeba popracować, tak jak nad boyiem. Pozatym, w boyiu nie zgadzają się oznaczenia w AK74.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

Mhm, czyli wychodzi na to, co zawsze większość pisze na forum - że boyi lepiej wygląda, ale cyme można taniej stuningować, wiec chyba skusze się na cymę.

Bo wg. tego co napisałeś, w cymie trzeba mniej części wymienić, a wygląd wewnętrzny zawsze da rade ogarnąć :) Pozdro i dzięki za pomoc :)

Link to post
Share on other sites

Tylko jakbyś chciał oksydować body, albo je rozbierz w cholerę, to będzie się wiązało z wybiciem nitów i zanitowaniem elementów na nowo albo oksyduj na zimno czego nie polecam. Podczas podgrzewania do 300 stopni (mój znajomy chemik robił metodą jak Ruski w fabrykach) jaskółka i rama kolby zachowały się jak masełko na patelni.

 

A co do reszty można spokojnie oksydować na gorąco jeszcze magazynek w skorupie od ostrego i lansior na 102! :D

Link to post
Share on other sites

Tylko,że za dużego przebiegu na sp140 nie zrobisz cymą ;p.Kolega w akm(cm048) praktycznie wszystko wymienił,żeby to porządnie chodziło.A jest kicha ze znalową podstawą kolby i podstawą szczerbinki.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Aha, czyli pod względem tuningu wychodzi na to samo, ale pod względem wykonania zewnętrznego lepiej łapać boya? Okej, czyli pewnie tak zrobię. +boya ak trochę tańsze są, chociaż i tak nie kupie nowego, bo bez sensu brać coś nowego, kiedy i tak większość części wyleci :D

Link to post
Share on other sites

Jeżeli kupujesz od kumpla i wiesz jak ten boyi wygląda to lepiej brać od niego ,ale jeżeli kupujesz np. w komisie i nie znasz tej osoby to lepiej z używkami uważaj , ja kupiłem rk02 z komisu na zdjęciah było bardzo ładne , jak doszło to kolba była oderżnięta od body i w ogóle był to chłam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...