Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CM.048M - żywotność


Recommended Posts

Witam,

mam zamiar kupić replikę CM.048M, jednak repliki lubią się u mnie szybko psuć, dlatego zadaję Wam pytanie. Jak długo taka replika, nietuningowana, niemodyfikowana, może bezawaryjnie działać, bez żadnych głębszych problemów? Czy opłaca się ją kupować kiedy nie ma się zbyt wielkiego pojęcia o naprawie replik?

Proszę mnie nie odsyłać do szukajki, przeczytałem wiele tematów o tej replice, ale w żadnym nie było jasno powiedziane.

Link to post
Share on other sites

A ja odpowiem na szybko:

 

Niemodyfikowany to nawet APS będzie dobrze chodził. Jeżeli nie masz zamiaru grzebać w replice, to każdy AK ze stalowym body dobrze się spisze. W Twoim wypadku lepiej jednak będzie kupić coś od Boyi. Cyma jest lepsza dla "grzebacza", Boyi jest fajne do pozostawienia bez zmian.

 

Pamiętaj tylko, że każdy chińczyk może mieć problemy "wieku dziecięcego". Jak coś będzie nie tak w pierwszym tygodniu, to oddaj replikę do sklepu i każ wymienić na nową. Masz do tego prawo, pod warunkiem, że sam niczego nie rozwaliłeś.

A później jak coś strzeli, to masz na forum mnóstwo serwisantów, którzy złożą replikę lepiej niż każda fabryka.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Miałem cm048 przez 2 lata, nie rozbierałem gb i i po roku dałem go do serwisu na przegląd i nasmarowanie. Widać było lekkie zużycie części a po za tym wszystko git, co do wytrzymałości zewnętrznej to musisz uważać tylko na przyrządy celownicze.

Edited by koval95
Link to post
Share on other sites

Witam

 

Może to zabrzmi jako gloryfikacja cm. 48s ale:

Mam cyme 48s od dwu lat (prawie).

Zmieniłem od razu batkę na 9,6 1600.

Reszta stock.

Wystrzeliłem z niej:

1. 12 tys. guarderów 0,28 - zasięg celnego ognia 43 m, max 62m (teren)

2. 16 tys. Madbuli 0,28 - zasięg celnego ognia 55m, max 76m (teren)

3. 14 tys. G&G 0,28 - zasięg 50 m, max 90m!!! (teren)

ROF największy na G&G. Szczególnie ten zasięg max na nich jest "ciekawy"

Na strzelnicy zamkniętej 5/5 kulek z odległości 50m trafia w celo średnicy 20 cm.

Na początku Krakmani zmierzyli 436fps. W tym roku na CombatAlert chrono wykazało 420 fps!

Czyli spadek w ciągu dwu lat użytkowania wykazał mniej niż 20 fps!!!

Może inne osoby mające cm.48 (a S-kę w szczególności) się wypowiedzą co do jej żywotności.

 

Camel

Edited by Piotr44
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...