Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG0608 vs. CM.040 i inne "wynalazki"...


Co wybrać ?  

27 members have voted

  1. 1. Sprawdzone chinole, czy jakiśn wynalazek z broń.pl ?

    • JG0608
    • CM.040D
    • CM.040B
    • MP7 (broń.pl)
    • UMP45 (broń.pl)
      0


Recommended Posts

  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

G36 używa Jednostka Wojskowa Formoza, nie żaden Grom.

No to poczytaj, to nie boli Jednostka posiada niewielką ilości karabinków kalibru 5,56mm (w celach zapoznawczych), m.in.: H&K G36, H&K G36k,, co prawda w niewielkiej liczbie i w celach zapoznawczych, ale jednak, a FORMOZA na pewno używa.

 

@Psiarz19, żadna z proponowanych przez Ciebie replik nie nadaje się do CQB, teraz ograniczenia organizatorów niestety, a może właśnie dobrze, obniżają prędkość wylotową do 350 fps. Ostatnio na Armagedonie nie wolno mi było strzelać w budynkach z MP5A3 [JG].

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powała, dzięki za radę. A co ogólnie powiesz o tej mp5-tce ? Nada się chociaż do lasu na tą chwilę ? Jak bym bardzo chciał cqb to zrobię downgrade najwyżej.

 

Podobno dźwigienka selektora ognia lubi odpadać, ale tak to ponoć replika bez zarzutu.

 

Na ile k kulek by starczyła/na ile sezonów użytkowania na stocku/z gumką ha energy (zamieściłem na screenie) ?

 

Generalnie, warta 340 zł ? Nie, nie chcę CM.028... Nie lubię AK (za to b. lubię eMki i trochę mniej Giety i empepiątki).

 

Ochraniaczy gdzie bym mógł szukać (tzn. w jakich sklepach "nie-asg") ? Bo te Alty zdecydowanie za drogie. Max 50 zł mogę dać.

 

Myślicie, że Setup, który ułożyłem dzięki waszej pomocy posłuży chociaż te dwa sezony bez zgrzytów ?

 

Jak wejdę w wyższy stopień wtajemniczenia to będę myślał nad eMką od G&G, ale to na pewno nie teraz, ani za rok. ;)

Link to post
Share on other sites
Tak jak posiada FN2000. I co z tego wynika? Nawet sobie mogą mieć kilka sztuk laserowej dzidy...

Pytanie było co bardziej pasuje do polskiego munduru, G36, czy AK-74.

 

Ochraniaczy gdzie bym mógł szukać (tzn. w jakich sklepach "nie-asg") ? Bo te Alty zdecydowanie za drogie. Max 50 zł mogę dać.

allegro.pl

Link to post
Share on other sites

A możesz podać link do dobrych, nowych nakolanników z allegro do 50 zł (woodland, pantera wz.93) ?

 

Ktoś coś więcej powie nt. tego JG069MG ? Najbardziej zależy mi na opiniach użytkowników, i czy wymiana gumki ha dużo daje w tej replice, bo jeśli nie, to zostawiam stockową.

Link to post
Share on other sites
Guest Dranos

Co do ochraniaczy -zastanów się czy naprawdę ich potrzebujesz. Nie wiem na jakich terenach masz zamiar się strzelać, ale w większości przypadków nie są one bardzo potrzebne na początek. Te 50 zł będziesz mógł odłożyć sobie na np. kamizelkę/chest ring.

Link to post
Share on other sites

Myślę, że jakiś po prostu mały lasek/łąka/pole/coś podobnego.

 

Obejrzałem drugi test nt. ww. JG069MG i znowu narzekanie na selektor, a wychwalanie wszystkiego innego, że za tą cenę jest bardzo dobre. A kolega Powała może coś więcej powiedzieć nt. repliki ?

Link to post
Share on other sites

A ja uważam, że lepiej mieć nawet badziewiaste ochraniacze z marketu za 19,99 niż ich nie mieć. I w większości bardzo przydają się na początku. Chyba, że strzelasz się na wypolerowanej sali gimnastycznej, albo wcześniej usuwasz wszystkie kamienie, szkło i gwoździe z okolicy.

 

Jak nie chcesz altów, to weź cokolwiek, choćby to. Te 30zł to nie majątek, jak się rozwalą, to sobie owiniesz taśmą, bo zawsze lepszy rozwalony ochraniasz, niż rozwalone kolano.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście kolega nie miał okazji przypierdzielić kolanem w wystający korzeń czy leżący kamień. Lepiej niech kupi nakolanniki, niż by potem miał mieć 2 lata wyjęte z powodu kontuzji kolana.

Sorry Wodzu, ale mirmułujesz. Większość ludzi - w tym ja - w tzw. lesie nie używa ochraniaczy i jakoś o kulach nie chodzi. CQB, (co do zasady)owszem. Ale znajmy miarę hipochondrii.

Link to post
Share on other sites

Tak jak posiada FN2000. I co z tego wynika? Nawet sobie mogą mieć kilka sztuk laserowej dzidy...

Dread, mój post odnosił się do posta Powały.

... i jak zwykle, jak większość Twoich postów, był wysoce inteligentny, merytoryczny i w temacie... :sciana:

 

Powała, dzięki za radę. A co ogólnie powiesz o tej mp5-tce ? Nada się chociaż do lasu na tą chwilę ? Jak bym bardzo chciał cqb to zrobię downgrade najwyżej.

O który model Ci chodzi, MP5A3, czy MP5SD6? Obydwa mają takie same "bebeszki", obydwa mają tę samą prędkość wylotową, SD ma standardowo tłumik i w związku z tym jest nieco dłuższy. Wszystkie MP5 [JG] są obarczone wadą polegającą na tendencji do "gubienia" lewej dźwigienki selektora, do tego w SD "giną" piny foregripu.

Osobiście radziłbym SD, choćby właśnie ze względu na tłumik i więcej miejsca na baterię (mieści się 9,6V mini). Jak wcześniej pisałem, mamy SD w naszym teamie piąty rok i nadal są w użyciu (full stock), zarówno w taktyce zielonej jak i w czarnej, w zasadzie bez usterek i awarii. Używamy do nich wyłącznie Low-capów i jak dotąd z powodzeniem kulek Guarder 0,23, choć ostatnio bardziej polecane są G&G 0,25. Nie kupuj przypadkiem tych i tych magazynków "tną" się nagminnie.

 

Na temat czy pasują do WZ.93 odpowie Ci @HellMaker666, bo to ZNAWCA TEMATU...

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Powała, myślałem nad MP5A3, bo 40 zł za tłumik (różnica w cenie) to niezbyt...

Warto zmieniać gumkę HA, czy to mało da ? (55 zł razem z założeniem, a sam póki co nie chcę grzebać).

Ogółem replika lepsza w osiągach od cm028 ?

Link to post
Share on other sites

Można pomalować. Pamiętaj, że ASG to nie rewia mody. Jeśli coś nie wygląda, to działa. Sprawdź sobie na sklepie ile wyjdzie...

Ja za Pocztę za pobraniem dałem 70,50 zł. Czyli odpada.hahaha.gif

Edited by Didi
Link to post
Share on other sites

Nie słuchaj Powały, bo ostatnio bredzi. Gumkę zawsze warto wymienić, bo nie wiadomo co te chińskie rączki wsadziły.

 

PS Mi chodziło o ochraniacze firmy Alta ze strony casg.pl

Edited by Didi
Link to post
Share on other sites

Ale czy opłaca się zmieniać stockową na energy systemy ?

 

Wiem, o jakie ci chodziło, ale jednak za drogie. Myślę, że te top tacticale za 39 wystarczą w ostateczności jak się rozwalą to nie będzie aż tak szkoda, a 70 zł na takie coś to IMO za dużo. Na ochronę oczu no to jeszcze...

 

Czy jakąś batkę do 50 zł byście polecili do tej emepiątki a3 od jg ?

 

Mam jeszcze 50 zł i muszę wybrać albo lepsze aku, albo lepszą ładowarkę. Tylko nie wyjeżdżać proszę z firefoxami za grubo ponad 150 zł i iMaxem B6... ładowarka/aku oczywiście ze zbrojowni.

 

I które kulki do tej repliki? Czy 0,20 będą ok ? Z tego co wyczytałem to za lekkie troszeczkę. Czym to może skutkować ?

Link to post
Share on other sites

Na początek w sumie gumki wymieniać nie musisz, stockowa może będzie dawać rade. Zależy jak trafisz ;) Opłacać, to na pewno się opłaca. 55 zł za Alty to BARDZO dobra cena i w sumie na Twoim miejscu wolałbym je, od wymiany gumki. Zakupienie najtańszych nakolanników najczęściej powoduje - użeranie się z nimi i niechęć do ich noszenia. A to oznacza, że wrzucisz je do szafy i kaska w błoto :) Więc lepiej w ogóle ich nie kupować, pieniądze zaoszczędzić i kupić coś sensownego.

 

Proponuję zainwestować w lepszą ładowarkę, bo co Ci z dobrej batki jak zajedziesz ją ładowarką z pudełka. Tutaj też ciężko o oszczędność, albo Imax/Turnigy albo nic. Podaruj sobie wszelkie Batimexy, Kalashnikovy i inne cuda. Możesz poszukać używanych, za stówkę spokojnie można dostać którąś z nich, nawet z zasilaczem.

Za lekkie kulki powodują, że po podkręceniu ich za pomocą HU zamiast lecieć daleko, będą leciały wysoko. A to efekt niezbyt pożądany, więc trzeba dobrać odpowiednią wagę.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...