Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Akumulator - ile wytrzyma?


Recommended Posts

Witam! Jako iż jestem nowy na forum, a w "ASG" bawię się rok. Jako iż "repliki" z którymi miałem do czynienia były warte 20-40 zł nie mam praktycznego doświadczenia nawet w replikach II klasy, budowę AEG'ów, akcesoria i terminy z tym związane znam tylko i wyłącznie z internetu...

 

Korzystałem z opcji "Szukaj", jednak prosiłbym bardzo i indywidualną poradę jako iż nie znalazłem zadowalających mnie odpowiedzi.

 

A więc: chciałbym uzyskać informacje co do żywotności akumulatora po jego pełnym naładowaniu. Wybieram się w lipcu na obóz ASG do Bornego Sulinowa i wiem że jest zaplanowany 2-dniowy LARP, martwi mnie czy akumulator wytrzyma.

 

Posiadam CM 0.28 stocka i dołączony w zestawie akumulator - NI-Cd 1200mAh 8.4V

Przyjmując że wystrzelę 200 kulek na godzinę, z czego 150 pojedynczym a LARP będzie trwać 20h wystarczy mi akumulatora? Czy powinienem się zaopatrzyć w zapasowy? Jeżeli taki lub podobny temat został już założony proszę o zamknięcie tematu i możliwie jak najmniejsze zlanie mnie za gapowatość ;P

 

Obóz: http://forum.wmasg.pl/topic/111790-letni-oboz-asg/

 

Wyszukałem ten temat, ale proszę, proszę jednak o info: http://forum.wmasg.pl/topic/6854-na-ile-wystrzalow-airsoft-wystarczy-pojemnosci-akumulatora/

Link to post
Share on other sites

To z linku to nie lipo. Na allegro kup lipola Turnigy 7,4V i około 20C żeby z ROFem nie przesadzić jeśli zależy Ci na bezawaryjności, mAh możliwie jak najwięcej, ale żeby batka zmieściła się do kolby. Do tego w miarę dobrą ładowarkę.

Edited by you-dash
Link to post
Share on other sites

Jak nie ma mrozu a akumulator jest w dobrym stanie, można luźno liczyć że 1 mAh to jeden strzał.

 

A jeśli larp będzie dobry (a nie fabularyzowana strzelanka) to przez te dwa dni nie wywalisz 200 kulek.

Edited by sledz
Link to post
Share on other sites

Jeżeli to jest nowy cm.028 i batka jest poprawnie naładowana powinieneś wystrzelić około 3 hi-capów czyli około 1500 kulek (oczywiście piszę tu o warunkach normalnych, czyli nie obniżonej temperaturze...)

 

Na twoim miejscu zamiast w drugi akuu zainwestowałbym w ładowarkę.

 

Pozdro!

 

EDIT:

Z tego co pamiętam to przelicznik był taki:

akuu ni-cd lub ni-mh - XXXXmah X 1,2 = ilość wyputych kulek

akuu li-po - XXXXmah X 1,8 = ilość wyputych kulek

Edited by 316_Danny
Link to post
Share on other sites

Dzięki bardzo za odpowiedzi, po przemyśleniu jednak akumulator dokupię. :)

Czy ten akumulator sprawiłby się dobrze? http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/akumulatory-8-4v/akumulator-nimh-1600-mah-8-4v-typ-mini-8fields.html

To Ni-mh, a planuję kupić taki typ akumulatora ze względu na wtyki i wymiary. Ewentualnie jak znajdę ni-mh o większej pojemności w dobrych wymiarach to wezmę ten większy. Zachowam wówczas cymowski akumulator na zapas.

Jak to jest z tymi ładowarkami? Raczej oczywistym wydaje mi się iż wolnoładowarką szybko baterii nie naładuję. Jaką ładowarkę byście polecili do ni-mh, która ładowała by, powiedzmy, 2000mAh w 20 minut?

 

Dzięki za wzór, na razie w 3 dni wystrzeliłem 2 hi-capy, stopniowo podczas strzelania do celu w wolnych chwilach. Baterię ładowałem godziny i na razie całkiem spoko trzyma, ale wiadomo że "na froncie" szybciej się zużywa ;)

Edited by Kbx44
Link to post
Share on other sites

Ile masz dokładnie miejsca na baterie ? Wejdzie Ci ta ? http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17283__Turnigy_nano_tech_2000mah_2S_15_25C_Lipo_AIRSOFT_Pack.html Możesz ją ładować nawet prądem 10 A . Najlepiej żebyś miał takie dwie . Do tego ładowarka . Patrz żeby miała złącze JST-XH i z 5A na wyjściu , ale to według twojego budżetu . :biggrin:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__216__408__Battery_Chargers_Acc_-Battery_Chargers.html

Link to post
Share on other sites

Li-Po, z tego co się naczytałem są lekko niestabilne.

Taki mógłby być? http://www.taiwangun.com/akumulatory-i-ladowarki/akumulatory-8-4v/akumulator-nimh-1600-mah-8-4v-typ-mini-8fields.html

 

Są tak stabilne jak stabilna jest psychika ich użytkowników, jeśli nie zrobisz długiego zwarcia albo nie zaczniesz bawić się w przebijanie akumulatora to nic się nie stanie (no chyba, że podłączysz je do jakiejś chińskiej gównoładowarki, ale to nadal sprowadza się do głupoty użytkownika) . Pokaż od razu gdzie takie bzdury wypisują to będę omijał to miejsce.

Link to post
Share on other sites

Temat długi jak rzeka - lipole są bez porównania efektywniejsze od ni-mh'ów. Lepiej znoszą również mrozy. Jednak wymagają większej opieki - nie można zbyt rozładować ani przeładować - dlatego kupuje się do nich tylko ładowarki mikroprocesorowe z wejściem na balanser, a nie "kontaktówki".

 

Proponuję zapoznać się z tematem "Pakiety LiPo"

co prawda 97 stron ale jest tam opisane wszystko - od polecanych akumulatorów, opinii, wtyków, traktowania, wymiarów, budowy, do obniżania rofu poprzez dolutowanie diodek :cool:

 

Z tego co wiem dobre pakiety (nowszej generacji) są już tak projektowane, że nie dochodzi do zapłonu przy przebijaniu czy przeładowaniu - mowa tutaj o dobrych, firmowych pakietach (które de facto są droższe).

Link to post
Share on other sites
Z tego co wiem dobre pakiety (nowszej generacji) są już tak projektowane, że nie dochodzi do zapłonu przy przebijaniu czy przeładowaniu - mowa tutaj o dobrych, firmowych pakietach (które de facto są droższe).

 

To jest niemożliwe.

Link to post
Share on other sites

Dzięki Wam bardzo za odpowiedzi, po zażyciu dużej dawki internetu uznałem iż zaryzykuję użytkowanie stockowego akumulatora przez pewien czas. Głównie dlatego iż nie chcę nadwyrężać mocno budżetu, wydałem już w tym miesiącu dużo na Asg ;)

 

Myślę że temat można zamknąć.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...