Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Camelbak na szelkach ST-2/'JACKO PLUS'


Recommended Posts

Witam, nurtuje mnie pytanie czy jest możliwość przymocowania pokrowca na camelbaka na tych, że szelkach, Pokrowiec na pojemnik z wodą z miwo-praszka nie trzymał się na szelkach ponieważ brakowało kawałka taśmy aby zaczepić go o pas, dodam, że szelki mam w 20mm paskach, jak by ktoś miał jakieś propozycje to pisać, nie interesują mnie wersje typu dromader i tego podobne, wyłącznie mocowane przez paski molle.

Link to post
Share on other sites

Ja mam identyczny zestaw i nie ma problemu. Normalnie przeplatam przez ten panel na plecach i jest git. Jeżeli niewiele Ci brakuje, żeby przepleść przez pas, to po prostu opuść niżej pokrowiec, albo zostaw jak jest (czyt. bez zamocowania do pasa). Inną opcją jest ściągnięcie pasków i wyższe noszenie samego pasa. Innej opcji dla noszenia tego pokrowca po prostu nie ma.

 

Możesz jeszcze spróbować zrobić taki patent jak ja. Mianowicie paski od szelek te na plecach przewlec przez poziome paski w pokrowcu (te od strony pleców) w tej części poniżej panelu plecowego szelek. Niestety nie wypadają one idealnie w tej samej pozycji, ale z tak minimalnym przesunięciem nie jest to niewygodnie/niepraktyczne/przeszkadzające w noszeniu.

 

Jeszcze powiedz mi, czy szelki też masz w tym polskim systemie (20mm), bo jeżeli masz w Molle (25mm) to nigdy tego nie połączysz tak, żeby było dobrze.

 

 

PS. przecinek nie kończy zdania, tylko kropka.

Edited by SterylizatorPL
Link to post
Share on other sites

Tak tak wszystko w 20mm i nie ma możliwości aby dać wyżej pas ponieważ aby to pasowało zrobi mi się z tego chest-rig, jestem dość wysoki i trochę utrudnia to sprawę, dlatego szukam właśnie jakiegoś rozwiązania ale chyba najlepszym będzie zgłoszenie się do jakiegoś krawca by uszył mi dłuższy pokrowiec.

Link to post
Share on other sites

Skoro masz wszystko w 20mm, to wypróbuj mój patent. Bardzo fajnie się sprawdzał. Przeplecenie pasków od szelek przez paski w pokrowcu. Jest to dość trudne, bo musisz te plastikowe coś w szelkach przesunąć jak najniżej. Skomplikowane i dużo dłubania, ale się sprawdza. Jak uszyjesz dłuższy pokrowiec to camel wpadnie Ci głębiej i może się okazać, że rurka będzie za krótka. No i to kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...