Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SterylizatorPL

Użytkownik
 • Content Count

  383
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by SterylizatorPL

 1. Przytroczyć zawsze się da. Tylko może się o tyłek obijać. Pakowanie też nie jest jakieś wybitnie trudne. Ze 3 razy w domu przetrenować i potem idzie lżej.
 2. Nazwę komputera można zmienić w 15s (nie śpiesząc się).
 3. Mam desanty i polecam....do łażenia po mieście. Na początku też myślałem, że są bardzo dobre. Dopóki nie założyłem innych. No i tak już całkiem w temacie, to zdecydowanie jakoś nie poczułem genialności ich podeszwy podczas łażenia i biegania po miękkim piachu. Dokładniej w moim odczuciu nie zdawały egzaminu. Możesz też wziąć pod uwagę buty PPO (modele militarne). Biegałem w nich po żwirowni i dawały radę (zdecydowanie lepiej niż desanty, jeśli brać pod uwagę przyczepność). Można dostać w cenie ~200zł, tylko w sklepach BHP, a nie militarnych (tam mają sporo drożej).
 4. Nie. Chodzi o przeróbki w PTT. Jest o tym zresztą temat niżej.
 5. Dokładnie. Chyba, że chcesz korzystać z jakiegoś zestawu słuchawkowego innego niż oryginalny, wtedy się pojawiają problemy. W razie jakichś pytań wal na PW.
 6. Miałem gdzieś to napisane krok po kroku, ale nie pamiętam gdzie (na jakim forum), więc lecę z pamięci wspomafając się radiem. 1. wklepujesz częstotliwość (jeśli jesteś w trybie pamięci naciśnij "VFO" i wyjdziesz do trybu ręcznego) 2. przyciskasz "F/kluczyk" 3. przyciskasz "MR" 4. przy ikonie baterii zacznie pulsować numerek. Jest to numer w pamięci pod którym będziesz chciał zapisać częstotliwość. Do zmiany kanału w pamięci służy pokrętło. Przy zapisywaniu kolejnych kanałów musisz pamiętać, żeby zmienić, gdyż domyślnie jest numer ostatnio zapisanego i możesz przypadkiem nadpisać na poprzed
 7. Projekt na prawdę bardzo fajny. Z kabelkami to ciekawą opcją byłaby możliwość jakoś zaprogramować, który służy rozbrojeniu, który deaktywacji, a który przyśpiesza. Zrobić to w ten sposób: Kabelki do przecinania przypiąć wtyczką 3pin (z obu stron tak, że wtyczki są wewnątrz bomby - ma służyć łatwej wymianie w domu na świeże kabelki). Na stałe zaprogramować, jaki pin jaką ma funkcję (przyśpieszanie czasu, deaktywacja, detonacja) i wtedy już właściciel przed rozgrywką przylutowuje sobie kabelki do wtyczki, podpina i tym samym sam decyduje o kolejności kolorów i jaki w danym scenariuszu j
 8. Ja też nie widzę w tym nic złego. Mundur traktujesz jako ubiór roboczy/do zabawy/codzienny , a nie ideologiczny. Chcesz podkreślić, że jesteś Polakiem, więc tylko się cieszyć. Może i wygląda to jakoś powiedzmy "nienaturalnie", ale żeby profanacja?
 9. Dla wyobraźni polecam sytuację znaną mi osobiście: Idziesz sobie przez las. Cichutko nasłuchujesz otoczenia. Nagle słyszysz w słuchawce jak ktoś ciężko dyszy. Najpierw włos na karku się jeży, żeby po chwili przejść w uczucie głębokiej żenady. Następnie przychodzi fala niezmiernej irytacji, gdyż dźwięk nie ustaje, a nawet gdy....to za chwilę znowu słyszysz czyjś zmęczony oddech.
 10. 2km w lesie nie osiągniesz żadną legalną PMRką.
 11. SterylizatorPL

  Meindl KSK

  Ew. poszukaj modeli PPO Strzelce Opolskie. Mam już drugą parę i jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Do 200zł jak poszukasz, to znajdziesz. Lepiej dołożyć i kupić dobre buty chyba, że nie szkoda Ci własnych stóp. Co do Protektorów - różne opinie słyszę. Znajomy kupił 3 miesiące temu (dużo ich nie tyrał), a już się rozpadają.
 12. Mam Amerykański GI Duffle bag. Wygląd identyczny, jak ten mil-tec (marynarski us). Za 50zł można dorwać na allegro z demobilu i na pewno będą lepsze niż ten mil-tec. Kupiony, jako stan db+ i rzeczywiście nie był uszkodzony, a materiał wytrzymały i zniszczyć ciężko. Worek, to worek, ale szelki do noszenia, jak plecak sprawiają, że nawet z dużym obciążeniem jest to całkiem wygodne. Zawartości od wody nie ochroni (sprawdzone).
 13. Każdą skórę, jeżeli będziesz suszyć zbyt gwałtownie, to owszem wyschnie, ale za bardzo. Przez co się skurczy, oraz co najważniejsze straci całkowicie elastyczność (efektem tego popęka) i będzie chłonęła wodę jak gąbka przez co się rozejdzie i buty nie będą się nadawały nawet na pokaz.
 14. Poszukaj może tutaj: http://www.batimex.pl/index.php
 15. http://www.specshop....na_Optyki_-_RIS Uniwersalna osłonka montowana na RIS przed optyką. Tej nie używałem, ale widziałem coś takiego już na kilku replikach.
 16. Worek na odzysk lepiej, jak jest sztywniejszy, to tak nie lata i się nie obija o udo.
 17. Offset to jest nic innego, jak przesunięcie kanału nadawania względem kanału odbioru. Łopatologicznie: jeżeli masz kanał 6 PMR (446,06875MHz) i offset na +12,5kHz to odbierać będziesz na 6 PMR, a w momencie naciśnięcia nadawania, będziesz wysyłał sygnał na kanale 7 PMR (446,08125MHz). J/w jeżeli nie korzystasz z przemiennika, to offset na 0.
 18. Mam i powiem tak: Latem jest w nich rzeczywiście dość gorąco (szczególnie w upały) i na długie wypady (dłuższe niż jakiś jednodniowy wygrzew) raczej będą kiepskie. W końcu są całe ze skóry i nie należy oczekiwać wybitnej oddychalności. Zimą natomiast dobra skarpeta i zero problemów. Podeszwa w lesie sprawdza się bardzo fajnie, na ubitym i wygładzonym śniegu trochę się ślizgają (ale w takich warunkach to chyba nie ma buta, który by dawał pełną przyczepność), takto na śniegu sprawdzają się. Ostatnio na nocny wypad ~-15 stopni w najgorszym momencie i nogi całkiem cieplutkie (mimo drugiej, grub
 19. Zależy jakie PPO. Jest też model wysoki. Mają w ofercie 3 modele 931, 951, 971. Popatrz, porównaj. Ja mam 931 (te niskie) i nie narzekam (nie są aż tak niskie). Z przemakaniem nie miałem do czynienia, a chodziłem nimi w wodzie/błocie/śniegu.
 20. Przecież do spodni i bluzy w rozm. MR nie będzie pasować kapelutek w innym rozmiarze. Ale, żeby nie było OT, to sprzedaj ten co masz i kup kontraktowy w innym rozmiarze. Na pewno można dostac sam kapelutek. Takie kombinacje małokiedy dobrze się kończą, a szkoda uszkadzać coś co później (jak zmieni Ci się wizja) można sprzedać.
 21. Patrząc po ramionach, to stawiałbym na KLV. Poza tym w OLV są stałe kieszenie i nie byłoby wygodnie zakładać na nią innej kamizelki (i chyba niezbyt sensowne). OLV zdaje mi się też, że miała kołnierz.
 22. Może to być kwestia, jak w puxingu, że w PTT trzeba kabelki pozamieniać i gdzieś jakiś mostek zrobić/wstawić rezystor/czy kij wie co (nie jestem elektrykiem).
 23. Dopóki nie miałem innych butów niż desanty, też je nawet chwaliłem. Jak już zaczęły mnie denerwować ich pewne dolegliwości (szczególnie podeszwa nie nadająca się do niczego) kupiłem wcale nie najwyższej klasy PPO. Pierwsza myśl? Jak ja mogłem tak chwalić desanty?
×
×
 • Create New...