Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Czyściłem sobie dzisiaj moją G36C (rocznik 2013), full stock poza dyszą SHS'a (niebieska) i z ciekawości wsadziłem gumkę hop-up czarnego Guardera. Twarda gumka do sprężyn 120+.

 

Efekt - spadek fps do 380, z wahaniami +/- 10 fps - tragedia.

 

W ogóle kupując tą replikę przyszła zchronowana na 365 fps, nie miałem wtedy chrono i nie mogłem tego zweryfikować. Dwa miesiące temu po gruntownym wyczyszczeniu i wymianie smarów zchronowałem ją na 395 fps (full stock). Wymieniłem dyszę na niebieskiego SHS'a i otrzymałem wynik 405 fps +/- 2 fps.

 

Sprawdzałem też w międzyczasie zieloną gumkę G&G i była gorsza od stockowej, 390 fps +/- 5 fps.

 

karol_alasz - użyłeś komory aluminiowej SHS i gumki SHS?

 

Chcę utrzymać tą Gietę w okolicach 400 fps, rof mnie nie interesuje, chciałbym go nawet zmniejszyć do 10 k/s. Obecnie z EBB - 12 k/s. Zastanawia mnie jaka jest tutaj sprężyna w stocku. Jak wsadziłem SP120 Guardera to wyszło mi 430 fps, więc czegoś jeszcze brakuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Witam wszystkich. Z uwagi na zbliżający się okres zimowy postanowiłem przeprowadzić tuning mojej G36C. Otóż na tuning mam 550 złotych. Chcę by replika miała bardzo dobry zasięg a zarazem miała poniżej 350 fps. Oto zestaw który przygotowałem http://zapodaj.net/2496ff9c59208.png.html. Co sądzicie? Czy coś byście zmienili?

Ps. Replika stok, nic nie zmieniane.

Link to post
Share on other sites

Ja bym zamiast oddzielnych części kupił zestaw Guardera Boreup:

http://www.taiwangun...do-g36c-guarder

lub w innym sklepie, ale tylko tu znalazłem dostępny.

Lufa KH Head jak najbardziej ok. Ale nie jestem przekonany żeby do CQB była potrzebna lepsza od stockowej.

Tłok w stocku ma metalową szczękę, więc nie ma potrzeby zmieniać.

Zębatki jest sens zmieniać tylko jak naprawdę chcesz wzrostu rof'a.

No i do tego trzeba by dobrać odpowiednią sprężynę, najlepiej guardera sp80 lub 90, bo stockowa na boreupie może odciągnąć do 410 jak nie więcej.

 

EDIT: Jak chcesz zwiększyć rof i reakcje na spust to na początek dałbym nowe okablowanie + mosfet.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Ja bym zamiast oddzielnych części kupił zestaw Guardera Boreup:

http://www.taiwangun...do-g36c-guarder

lub w innym sklepie, ale tylko tu znalazłem dostępny.

Lufa KH Head jak najbardziej ok. Ale nie jestem przekonany żeby do CQB była potrzebna lepsza od stockowej.

Tłok w stocku ma metalową szczękę, więc nie ma potrzeby zmieniać.

Zębatki jest sens zmieniać tylko jak naprawdę chcesz wzrostu rof'a.

No i do tego trzeba by dobrać odpowiednią sprężynę, najlepiej guardera sp80 lub 90, bo stockowa na boreupie może odciągnąć do 410 jak nie więcej.

 

EDIT: Jak chcesz zwiększyć rof i reakcje na spust to na początek dałbym nowe okablowanie + mosfet.

Chcę wzrostu rofu w replice, więc zastosuję się do twoich porad i zamontuje nowe okablowanie i mosfet oraz zębatki. Cały tuning chcę wykonać w specshopie bo tam mam gwarancję na replikę a nie chcę tej gwarancji tracić. Zastanawiam się między sprężyną Sp80 a Sp90,bo chcę uzyskać wartość jak najbliższą 350 fps a zarazem nie niższą jak np 300 fps. Repliki będę używał też w terenie zalesionym więc chcę mieć w niej preckę.

Link to post
Share on other sites

Pytanie jaki chcesz osiągnąć rof, ja przy 400 fps i baterii 7,4 mam 11k/s. Jak zejdziesz do 350 fps i wsadzisz baterię 11.1 to podskoczy może do 20?

 

Wiem że nie na temat i nie wiem jakie u was są limity w lesie, ale u nas w lesie to ludzie latają z +450 fps i nawet z precką 350 fps będzie odstawać zasięgiem, nie mówiąc już o tym że to jest dość krótka lufa.

Edited by Huba_lbn
Link to post
Share on other sites

Pytanie jaki chcesz osiągnąć rof, ja przy 400 fps i baterii 7,4 mam 11k/s. Jak zejdziesz do 350 fps i wsadzisz baterię 11.1 to podskoczy może do 20?

 

Wiem że nie na temat i nie wiem jakie u was są limity w lesie, ale u nas w lesie to ludzie latają z +450 fps i nawet z precką 350 fps będzie odstawać zasięgiem, nie mówiąc już o tym że to jest dość krótka lufa.

 

OK. Zwiększył mi się trochę budżet i mogę wydać na tuning aż 900 zł. Postanowiłem że kupię polski mosfet 3.2 Merf oraz okablowanie King Arms do mojej giety. Dodatkowo zamiast Bore Upa wezmę części osobno bo taniej mnie wyjdą.Kupie też preckę KM-Head by zwiększyć zasięg skuteczny repliki. Ponadto kupię rączkę taktyczną oraz kolimator. Ogólnie dzięki za pomoc, myślę że gieta osiągnie rof bliski 25 k/s oraz będzie strzelać celnie na przynajmniej 40 metrów.

Link to post
Share on other sites

Ile FPS-ów będzie miała G36C z tą http://www.specshop....7mm_-_G36C,_P90 lufą na stockowej sprężynie i Systemie energy?

 

Abstrahując od tego że nie da się określić ile fps ma/będzie miała replika bez faktycznego zchronowania.

Pozwól że przedstawię moją teorię:

 

x = z - 10*y

 

gdzie:

x - aktualna ilość fps

z - ilość fps przy zakupie repliki, czy to na podstawie opisu ze sklepu, czy na podstawie przeglądu zerowego, który repliki Aresa przechodzą i dostajesz karteczkę wynikiem

y - wiek repliki w latach

 

Jak widać w równaniu nie wziąłem pod uwagę nowej lufy bo uważam że ta lufa nie będzie miała wpływu na fps.

Co do gumki to fakt że gumka jest markowa, nie oznacza że da więcej fps. Trzeba odpowiednio dobrać gumkę do repliki.

 

Czyli odpowiadając na twoje pytanie:

Tyle samo ile miała przed wymianą lufy i gumki.

Link to post
Share on other sites

Abstrahując od tego że nie da się określić ile fps ma/będzie miała replika bez faktycznego zchronowania.

Pozwól że przedstawię moją teorię:

 

x = z - 10*y

 

gdzie:

x - aktualna ilość fps

z - ilość fps przy zakupie repliki, czy to na podstawie opisu ze sklepu, czy na podstawie przeglądu zerowego, który repliki Aresa przechodzą i dostajesz karteczkę wynikiem

y - wiek repliki w latach

 

Jak widać w równaniu nie wziąłem pod uwagę nowej lufy bo uważam że ta lufa nie będzie miała wpływu na fps.

Co do gumki to fakt że gumka jest markowa, nie oznacza że da więcej fps. Trzeba odpowiednio dobrać gumkę do repliki.

 

Czyli odpowiadając na twoje pytanie:

Tyle samo ile miała przed wymianą lufy i gumki.

Czyli zwiększy się (powinien) tylko zasięg?

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5352&name=ARES_-_G36C_-_AR-006

 

Ile ta replika ma w stocku fps? Pisze, że 320-360 fps, a koledzy wyżej pisali, że 390-400.

 

Co najlepiej wymienić zaraz po zakupie? Jaką lufę i gumkę i czy trzeba zmieniać coś jeszcze?

 

Jaki siedzi w niej cylinder? Jeśli typ 0 to czy wymienić go na typ 2 i jakiej firmy?

 

http://allegro.pl/lipo-li-po-7-4v-2200mah-35c-70c-turnigy-nano-tech-i4802225237.html Ta batka będzie dobra?

Link to post
Share on other sites

Według mnie w Aresie można na start wymienić okablowanie i dać uszczelnioną dyszę. Kable są średniej jakości, a dysza zwykła plastikowa bez oringa. Gumka stockowa u mnie była lepsza niż wszystkie inne jakie próbowałem. Lufa jest dobrej jakości, podobno jakaś półprecka, ale nie mam jak tego zweryfikować. Nawet z tak krótką lufą i cylinderem typu 0, kulki lecą daleko i po sznurku, nie ma efektu kwiatka.

 

Jak ktoś chce więcej fps niż w stocku, wystarczy wsadzić mocniejszą sprężynę, dopiero przy tuningu +460 zastanowił bym się nad wymianą zębatek, głowicy tłoka, głowicy cylindra.

 

Ja używam baterii o wymiarach 110x30x15, ale pewnie troszkę większa też wejdzie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Jako że w święta jest sporo promocji to postanowiłem skorzystać i zakupić g36k aresa. Odrazu zamówiłem celownik kolimatorowy otwarty i sprężynę guardera 130. Mam nadzieję że jest w połowie chociaż tak dobry jak wszyscy zachwalają;)

Piszę bo chcę zapytać o chwyt przedni. Jak mogę zamontowac taki chwyt? Wersja K nie ma szyny na dole, czy można ją jakoś dołożyć?

I jeszcze jedno, starsze wersje miały przycisk do zwalniania sprężyny, w nowych jest tylko imitacja tego. Da się jakoś inaczej ją zwolnić żeby się nie ubijała?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...