Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Gdyby ktoś jeszcze miał problemy ze znalezieniem prowadnicy sprężyny, to mogę załatwić takie coś, robione na zamówienie:

 

UzmMZnK.jpg

C28RX8E.jpg

 

Zrobiona ze stali narzędziowej specjalnie do gearboxa G36 Aresa, u mnie lata na M140 bez problemu. Koszt to 70 zł + wysyłka, ale naprawdę warto w porównaniu do stocka.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 207
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kilka dni temu stałem się szczęśliwym posiadaczem najdłuższej giety Aresa i mam kilka pytań.

Czy komuś z Was udało się wyzerować kolimator i lunetkę?

Czy na selektorze z jednej i drugiej strony macie luz względem jednego i drugiego skrzydełka?

No i tak informacyjnie, full stock na kulce 0.2 około 505 fps przy rozkreconym hopku, na kulce 0.25 420 fps przy ustawionym hopku.

 

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam, właśnie zakupiłem aresa g36 z specshopu ( http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_45&products_id=5351&name=ARES_-_G36K_-_AR-005 ) jednak replika różni się od tych z zdjęć.

A dokładniej-

Front - ma dolną szynę ris i na boku ma nagwintowane otwory na szyny boczne, wygląda bardziej jak - ( http://gunfire.pl/product-pol-1152191375-Replika-karabinka-JG0738-V2.html )

Body - w "okienku" koło selektora ognia powinny być wybite napisy, u mnie okienko jest czyste. To samo dotyczy się wejścia magazynka, żadnych napisów.

Za to z lewej strony jest czerwona naklejka z ostrzeżeniami

Zatrzask kolby i tłumik płomienia wykonany jest z plastiku

Pokrętło hop - up działa tak ciężko że musiałem używać śrubokręta by go regulować, a i tak na minimum podkręca on kulki zbyt mocno

Był w pudełku aresa, z papierami aresa i przypiętą karteczką aresa

Także wyszła jakaś nowa wersja aresa która tak lipnie wygląda czy mnie okantowali? Jutro postaram się zrobić zdjęcia.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

W moim ar -004 okienko koło selektora też czyste, wejście maga to samo, zatrzask kolby też plastik. Hopek też na dębowo. Luneta z plastikowymi imitacjami pierścieni segera gdzie JG ma prawdziwe. Słaby kierunek obrał ares.

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Edited by MManiek
Link to post
Share on other sites

Na dobrą sprawę kupiłem aresa ze względu na ładne body, wnętrzności prędzej czy później się wymieni, a tu za taką kasę taka lipa.

To z tą komorą nic się nie zrobi? hmm, i tak chciałem wymienić na alu shsa, no ale kurde, to karygodne by repka z "wyższej półki" miała takie niedoróbki

 

@endebeats

Magnez lekko przyciągał tylko przy nasadzie - mocowaniu "tłumika"

Co ciekawe, magnez nie przyciąga też lufy zewnętrznej. Chyba że zrobione z kwasówki ;]

Link to post
Share on other sites

Dziwne rzeczy piszecie.

Gieta kupiona w 2013:

Tłumik płomienia metal,

Zatrzask kolby metal,

Jakieś numerki wybite na boku,

Była i jakaś nalepka,

Hopek chodzi ciężko i dobrze bo się nie przestawia, ale można palcami ustawić i ładnie kręci.

Sprawdzę za tydzień co przyciąga magnes.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Chłopaki ! ( I dziewczyny jeśli w ogóle tu są ) Ja aresa nie posiadam, ale jedno szybkie pytanie mam. Jak wiadomo body jest z absu. Lufa montowana do body na pokrętło w jednym miejscu. Jak wygląda ruch lufy w G36 (AR-004 / SL9 ) ? Luzów to tam pewnie nie będzie, bo nie ma gdzie, ale chodzi mi o samo "wygięcie" na body / lufie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam od niedawna długą wersję AR-004, początkowo replika miała 115,7 m/s (0,2g) wg kartki od producenta, czyli 379 fps.

 

Wymieniłem tylko lufę na precyzyjną 509 mm (wchodzi cała na luzie) Prometheus 6,03 + gumkę na Systemę Energy. Przy okazji zrobiłem teflon fixa. Dziś przyszło chrono-R2 (naszej rodzimej produkcji) i pokazało po modyfiakcji 400 fps (396-402, 400 średnia) ale na kulach 0,23 guardera, czyli 430 fpsów na 0,2g. Efektywność na meczu (precyzja, zasięg) wzrosła znacząco. Trzeba będzie kupić kule 0,25. Różnica stockowej i po modyfikacji to ponad 50 fps.

 

Sprężyna stockowa, bateria lipo 7,4 Redoxa w połowie rozładowana. Chyba nie ma sensu katować tej zabawki sprężyną M130... (?) Taki zestaw jest satysfakcjonujący tylko... te celowniki. Odkręcał ktoś lunetę i próbował ją "przekręcić" tak, aby zmienić pion krzyża? Czy ktoś wie, co oznaczają w lunecie te liczby 2,4,8 ?

Edited by FullX
Link to post
Share on other sites

Pion ? W sensie że masz celownik przekręcony o parę stopni w prawo / lewo ? Kupiłem niedawno lunetę ARES-a i było to samo. Przekręcone w lewo o parę stopni. O ile rozebranie lunety to kwestia wyciągnięcia jej z korpusu tak w środku nie dało się nic zrobić. Jakość wykonania na poziomie bazarowych zabawek :P zawalone klejem i scisnięte na sztywno.

 

A liczby 2.4.8 ? Chodzi ci o dalmierz ? Lewa dolna strona ? https://commons.wikimedia.org/wiki/File:HKG36Reticle.svg

Link to post
Share on other sites

Co do lunety, proponuję najzwyczajniej w świecie ją wyje... wymienić ;) A na co? Nawet na zwykłą szynę ris i celować z mechanicznych. Albo po kulkach. Albo wg uznania dobra luneta/kolimator. Co do m130 moim zdaniem nie ma sensu... na m120 idzie wycisnąć 450 fps. Więcej do szturmówki się moim zdaniem nie opłaca.

Link to post
Share on other sites

Oooo, dzięki panowie.

Pion ? W sensie że masz celownik przekręcony o parę stopni w prawo / lewo ? Kupiłem niedawno lunetę ARES-a i było to samo. Przekręcone w lewo o parę stopni. O ile rozebranie lunety to kwestia wyciągnięcia jej z korpusu tak w środku nie dało się nic zrobić. Jakość wykonania na poziomie bazarowych zabawek :icon_razz: zawalone klejem i scisnięte na sztywno.

 

A liczby 2.4.8 ? Chodzi ci o dalmierz ? Lewa dolna strona ? https://commons.wiki...KG36Reticle.svg

 

Dalmierz - czy te liczby (podane dla broni palnej) są dokładnie takie (czyt. czy ta luneta w ASG 3.5x ma takie samo przybliżenie jak oryginalna z linka)? Zrobię może pomiary na potrzeby ASG, bo na 800 m nikt strzelał nie będzie. :icon_smile: Dalmierz się przyda.

 

Te pierścienie Segera trzeba zdjąć z tyłu i odkręcić śrubokrętem i się wyciąga?

 

Luneta faktycznie zabawka, ale.... działa i może wcale nie gorzej niż całość repliki. Jak potrzebuję czegoś prawdziwego, dobywam mojego LGU z lunetą Vortex Crossfire (wiatrówka bardzo dobrej jakości), naprawdę różnica porażająca, takie coś do ASG bym chciał, ale to chyba nie na szturmówkę.

 

Tak, luneta jest przekręcona. Kulki mi minimalnie z lewej na prawą skręcają patrząc przez lunetę, a na oko (kolimator) lecą prosto. (sprawdziłem pionowanie komory hop up) na rozebranym. Co ciekawe po instalacji precki ten efekt się zmniejszył, może nie będę grzebał.

 

Co do m130 moim zdaniem nie ma sensu... na m120 idzie wycisnąć 450 fps. Więcej do szturmówki się moim zdaniem nie opłaca.

 

Mam 430 czyli znikoma różnica, podejrzewam, że na Guarderze m120 (podobno ma siłę 125) mogłoby być więcej, czy coś jeszcze w stocku poprawiać? Dysza?

Edited by FullX
Link to post
Share on other sites

Te pierścienie Segera trzeba zdjąć z tyłu i odkręcić śrubokrętem i się wyciąga?

 

 

A da się u ciebie :icon_biggrin:? U mnie to był jeden odlew z plastiku. Kumpel dostał 3 dni temu AR-004 czyli długą gietę ale... no już ma kilka lat i u niego tak samo :icon_smile:

 

Ściągasz gumę od przodu lunety. Odkręcasz śrubki od regulacji, i wyciągasz sprężynę która znajduje się pod samą lunetą. I z tego co pamiętam to się po prostu wyciąga. O dziwo "śruba" na froncie lunety ( ta w okół szkła ) daje się regulować i można dostosować ostrość obrazu / krzyża.

 

Ktoś dawno temu dopasował wkład z lunety z ostrego. http://www.hkparts.n...&idCategory=180 <-- tu się czasem pojawia... ale to setki PLNów są.

 

osobiście polecam szynę "cywilną" http://www.hkparts.n... Szyny ksk są dużo wyższe.

 

 

 

co do dyszy. Jeśli jest stock to zmień. Tylko wyciągnij starą i zmierz jaką masz długość. W obu aresach w jakich grzebałem w sumie tylko tam uciekało z gb powietrze. Resztę dało się jakoś zrobić :icon_razz:

Edited by sarmon
Link to post
Share on other sites

Oooo dzięki, o to mi chodziło.

 

A kolimator też tak rozbierałeś? To znaczy tam jest inny problem - kropką trzeba celować "pod cel" bo da się ustawić tylko w poziomie, w pionie jest koniec skali (wykręcona śróba) a kropka jest nadal za nisko....

 

Co do dyszy, w Specshopie jest coś takiego "ARES - Shooter - Dysza G36, SL8, SL9, UMP - SN-010" - Ares robi doszczelnione osobno, jakby od razu nie mogli i ta chyba będzie pasować. Dzięki.

Link to post
Share on other sites

Kolimatora nie rozbierałem. Batke trzymasz pod lufą ? strzel bez chwytu. Zobacz jak leci kulka. Ares fajny bo blok gazowy nie walnie jak w jg czy cymie ... ale to jest jednak alu rura mocowana w jednym miejscu ... w plastikowym body :P łatwo to odgiąć i stracić osiowość.

Link to post
Share on other sites

Chłopaki ! ( I dziewczyny jeśli w ogóle tu są ) Ja aresa nie posiadam, ale jedno szybkie pytanie mam. Jak wiadomo body jest z absu. Lufa montowana do body na pokrętło w jednym miejscu. Jak wygląda ruch lufy w G36 (AR-004 / SL9 ) ? Luzów to tam pewnie nie będzie, bo nie ma gdzie, ale chodzi mi o samo "wygięcie" na body / lufie.

Nie bardzo kumam o co pytasz ale może trafię. Luzów nie ma żadnych (o ile jest skręcona dobrze nakrętka mocująca lufę zewnętrzną do body). Natomiast jeśli złapiesz za lufę i będziesz próbował ją naginać to oczywiście że będzie się wyginała bo i podejrzewam że w ostrej wersji takie zjawisko ma miejsce jak się cham dorwie.

Mam od niedawna długą wersję AR-004, początkowo replika miała 115,7 m/s (0,2g) wg kartki od producenta, czyli 379 fps.

 

Wymieniłem tylko lufę na precyzyjną 509 mm (wchodzi cała na luzie) Prometheus 6,03 + gumkę na Systemę Energy. Przy okazji zrobiłem teflon fixa. Dziś przyszło chrono-R2 (naszej rodzimej produkcji) i pokazało po modyfiakcji 400 fps (396-402, 400 średnia) ale na kulach 0,23 guardera, czyli 430 fpsów na 0,2g. Efektywność na meczu (precyzja, zasięg) wzrosła znacząco. Trzeba będzie kupić kule 0,25. Różnica stockowej i po modyfikacji to ponad 50 fps.

 

Sprężyna stockowa, bateria lipo 7,4 Redoxa w połowie rozładowana. Chyba nie ma sensu katować tej zabawki sprężyną M130... (?) Taki zestaw jest satysfakcjonujący tylko... te celowniki. Odkręcał ktoś lunetę i próbował ją "przekręcić" tak, aby zmienić pion krzyża? Czy ktoś wie, co oznaczają w lunecie te liczby 2,4,8 ?

Moja przyszła z kartką na której było 133,1 m/s co daje ok 437 fps w stocku, po kilku strzelankach ułożyła się i zaczęła zapodawać lekko ponad 500 fps, dalej wszystko w stocku. Tylko do pomiarów stosuję 20 a normalnie strzelam 25, lżejsze zbyt mocno wariują na wietrze.

Kiedyś wpakowałem nową sprężynę 135 od LCT i fpsy mi spadły!!! i to dosyć mocno, nie wiem jaki spring mi włożyli w fabryce:)

 

Wkład lunety można wyjąć. U mnie musiałem wyrzucić gumkę która uszczelnia od przodu lunetę bo inaczej nie mogłem wyzerować lunety. Natomiast kolimatora nie rozbierzesz jest klejony. udało mi się go wyzerować jedynie w poziomie, w pionie nie bo skończyła się regulacja.

Kolimatora nie rozbierałem. Batke trzymasz pod lufą ? strzel bez chwytu. Zobacz jak leci kulka. Ares fajny bo blok gazowy nie walnie jak w jg czy cymie ... ale to jest jednak alu rura mocowana w jednym miejscu ... w plastikowym body :icon_razz: łatwo to odgiąć i stracić osiowość.

czy mi się zdaje czy porównujesz sztywność zespołu lufy w aresie i w jg????? chyba jaja sobie robisz!!!! albo tak naprawdę aresa znasz z opowieści, albo jg albo i jednego i drugiego nie miałeś w rękach. W gietach budowanych przez wszystkich poza aresem i boyiem występuje konstrukcja w której najbardziej newralgiczny (wpływający właśnie na sztywność całego zespołu) punkt lufy jest mocno osłabiony przez żółtego konstruktora któremu przyświecał jedynie cel zaoszczędzenia kilkunastu centów i wykombinował jakąś nieszczęsną parodię szyny połączonej z blokiem gazowym i do tego całe ustrojstwo wystrugali z masła.

Na co dzień dłubię tylko w gietach (głównie jg, ca, wiadomo niska cena, niska jakość, duża popularność) i jak widzę lufy w tych konstrukcjach to mnie chuj jasny strzela.

Pozdro

Link to post
Share on other sites

A w aresie polecam założyć front alu, ja mam od src, potrzeba było parę szlifów a nadal wchodzi ciasno, ale lufa dzięki temu sterczy sztywno jak należy :icon_smile:

A i do tego kolba regulowana, i batkę do niej, to chyba najlepsze co można zrobić w jakiejkolwiek giecie :)

Edited by Giermen
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...