Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam, mam kilka pytań co replik z serii cm.048 :

1. Czy do repliki cm.048M(AKM) i cm.048s(AKMS) można zamontować oryginalną kolbę i okładziny?

2. Czy w tych replikach "firmowe" kolby mają duże luzy?

3. Jaka jest żywotność i wytrzymałość tych replik?

4. Co powinno się wymienić po zakupie repliki z serii cm.048

5. Jaką baterię polecacie do tych replik?

Edited by Domianos9
Link to post
Share on other sites

1. Jasne , że tak ale będziesz musiał trochę pomęczyć kolbę aby było w niej miejsce na batkę (lekkie piłowanko i będzie git).

2. U mnie nic nie było wszystko ładnie skręcone , jedyne co to lufa zaczęła latać ale to łatwo naprawić.

3. Żywotność jak każda lepsza cyma nie do zdarcia (prawie) , a co do wytrzymałości do jeszcze lepiej . Raz spadłem z 1,5 m skarpy podczas skradania i spadłem na replikę . Jedyne co uszkodziłem to kolba , zapadła się do środka.

4. Wymieniłem jak na razie tylko gumkę na czarną systemę i jest spoko , planuje jeszcze lufę precyzyjną i sprężynę bo zbita już.

5. Cisnę na stokowej baterii i jest ok , ale jakimś li-po nie pogardzę :).

Edited by Reegz
Link to post
Share on other sites

1. Da się, pilnik w dłoń i jedziesz. Problem może być z kolbą w AKMS, tu już nie będzie tak łatwo.

2. Spore luzy miałem w czterech CM048, które były na moim warsztacie. Procentowo to sporo. W jednej problemem była sama kolba, w pozostałych nitowanie obsady w body.

3. Wewnętrznie nie do zajechania, jeśli nie zaczniesz jej tuningować, zewnętrznie wytrzymałość mają najgorszą z wszystkich chińskich replik AK z komorą z blachy stalowej. Wadą jest niska jakość użytego stopu, który lubi się kruszyć (Cyma nie odgazowuje odlewów), często też elementy są słabo zanitowane. Mówiąc "najgorszą" wcale nie mówię, że jest źle. Po prostu APS i Boyi zewnętrznie są bardziej wytrzymałe, a stalowe wersje Boyi zewnętrznie biją nawet sporą cześć replik pierwszej klasy.

4. Zależy co chcesz osiągnąć. Osobiście wymieniłbym znalowe części na stalowe, co w tym przypadku wiąże się z kupnem nowego korpusu, albo nowej repliki. W boxie nie ma co grzebać.

5. Co do batki, to w zależności, co chcesz osiągnąć. Przy stockowej konfiguracji przyda się jakaś 9,6V, albo lipolek.

Link to post
Share on other sites

Biorąc pod uwagę repliki kałachów ze "stalowym" body, to sprawa ma się tak:

Jak nie chcesz pakować w tuning, to licząc od góry: Boyi SW, Boyi zwykłe, Cyma, APS.

Jak chcesz tuningować, to Boyi SW, Cyma, Boyi zwykłe, a o APS zapomnij :)

 

Boyi zwykłe od Boyi SW rozpoznasz na fotkach po zielonej baterii 9,6. Zwykłe mają białą batkę. Do tego mają przezroczystą komorę HU, no i są stalowe. Cyma nie występuje w wersji stalowej, istotne elementy ma zawsze z gównolitu.

Link to post
Share on other sites
Boyi ma repliki w wersjach SW co oznacza że mają lepsze drewno i są w całości wykonane ze stali.

A w tegorocznych odsłonach wersje SW mają też lepsze gearboxy, bijące te cymowskie kulturą pracy, lepszą baterię, lepszą komorę, ogólnie wszystko lepsze, poza silnikiem, w przypadku którego cymowski jest fajniejszy, bo pociągnie resor od żuka. Z drugiej strony przy przegiętych tuningach i tak wymienia sięwszystko, więc silnik Cymy przestaje być aż taką przewagą.

Link to post
Share on other sites
A w tegorocznych odsłonach wersje SW mają też lepsze gearboxy, bijące te cymowskie kulturą pracy, lepszą baterię, lepszą komorę, ogólnie wszystko lepsze, poza silnikiem, w przypadku którego cymowski jest fajniejszy, bo pociągnie resor od żuka. Z drugiej strony przy przegiętych tuningach i tak wymienia sięwszystko, więc silnik Cymy przestaje być aż taką przewagą.

 

Zapomniałem :bialaflaga:.

 

Byłbym wdzięczny za podanie linków z replikami Boyi'a w wersji SW. Szukałem na allegro i gunfire, ale był tylko aks-74u.

 

Jest jedynie wersja W na azteko.pl w ciągu kilku dni mieli uzupełnić zapasy.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wiem to RK-15 mają 2 sztuki.

Jedną zamówiłem ja i poszła na zwrot.

Więc masz 50% szans, że trafisz inną replikę niż tą z cytatu:)

Powód?

cyt."

W Środę przyszedł do mnie RK-15.

No nie powiem, zagościł u mnie jakieś 60 minut za nim odesłałem go na zwrot.( pakowanie i podróż na pocztę + pisanie reklamacji zajęło 90% tego czasu)

Tak źle złożonego/spasowanego ak nie widziałem w moim życiu, a widziałem wiele ak, jednak żaden nie może się zbliżyć do RK-15.

Karabin który otrzymałem to jakiś smutny żart. Ja rozumiem wykonanie Chińskie, ale to już jest chyba 4 generacja? Boyia i śmiem twierdzić, że Firma to się raczej zwija niż rozwija.

Żałuje, że nie nagrałem filmików prezentujących luzackie możliwości tego cuda.

Zacznę od luzów całego Frontu w obsadzie(obsada jest stalowa).

Front ma luz :

Góra-dół, lewo-prawo i coś czego jeszcze nigdy nie spotkałem: przód-tył(rusza się w stronę wylotu lufy i gb).

Podstawa szczerbiny lata sobie w lewo i prawo. Luz jest tak mocny, że jak manewrujemy karabinem to obserwujemy jak do nas kiwa.

Atrapa suwadła latała tak mocno, że przy biegu na pewno ją zgubimy.

Najciekawszym jednak "tuningiem" było rozgięte body. Zauważyłem to po zdjęciu dekla. Wyglądało to tak jakby body zostało zrobione za ciasne i trzeba było dogiąć pod gearbox. Naprawdę ręce opadają.

Może miałem pecha, a może to nowy QC Dboya.

To jest zdecydowanie moja ostatnia przygoda z chińskim sprzętem klepanym na kolanie.

Nie chce tu obrazić posiadaczy kałaszy Boyia i Cymy.

Sam posiadałem kilka Boyi 2 lata temu i były bardzo solidne. Cyma była klekotem zewnętrznym i z tego co widziałem "podobno nową" serię to klekotem została.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...