Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Luneta do szturmówki


Guest Graszczur

Recommended Posts

Guest Graszczur

http://azteko.pl/tactical-sight-3rails-2x42mm-p-558.html

 

Dobra jest? A jeśli nie, to co z nią nie tak?

Mile wspominam czasy biegania z augiem A1 JG - tamta lunetka była rewelacyjna. Może jedynie przybliżenie mogłoby być większe.

 

Przydałaby mi się lunetka z niewielkim przybliżeniem do mojej emki. 2-4x. Choćby do obserwacji i identyfikacji celów. No i wiadomo, chcę coś małego, krótkiego, o gabarytach zbliżonych do ACOG-a, bo nie będę montował na M4 długaśnej snajperskiej lunety. Podobają mi się te chińskie acogi z 4x bodajże przybliżeniem, ale trochę drogie są.

 

Swoją drogą, czy standardowa muszka od M4 będzie przeszkadzać w obserwacji przez lunetę?

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

No i tego się właśnie obawiałem. Rozumiem, że nie dostanę nic sensownego w cenie niższej niż chińskie acogi (czyli jakieś 300zł)? Ktoś miał z nimi chociaż dłużej do czynienia? Są ok?

 

Elcan duże bydle, nie podoba mi się. Do emki nie pasuje, do świni owszem

Edited by Graszczur
Link to post
Share on other sites

Taki mój wywodzik.

Moim zdaniem w AS nie ma sensu do szturmówek używać optyki mniejszej niż 6x jak już mieć lunetę to taka która jednak Ci coś przybliża jak chcesz doddac precyzyjny strzał. Lepiej nauczyć sie szybkiego przykładania karabinka do głowy, przyrządy celownicze w jednej lini do oka niż latać z jakąś popierduchą która tak na prawdę nic nie daje.

A zrobisz jak uważasz i jak Tobie pasuje chcący mieć cos fajnego to trzeba jednak posłodzić.Poszukaj lepiej jakies malej kompaktowej lunetki ze szkłami max 40 mm. Np cos takiego.

A swoja droga to troche tematów jest na forum aby dokonać samemu wyboru.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Taki mój wywodzik.

Moim zdaniem w AS nie ma sensu do szturmówek używać optyki mniejszej niż 6x jak już mieć lunetę to taka która jednak Ci coś przybliża jak chcesz doddac precyzyjny strzał.

A to ciekawe, bo zdarzało mi się niejednokrotnie spotykać z poglądem wprost przeciwnym. Że na dystansach airsoftowych tylko niewielkie przybliżenie ma sens (oczywiście o ile ktoś nie jest snajperem. A ja nie jestem). Bo duże powiększenie daje ci znikome pole widzenia.

Lepiej nauczyć sie szybkiego przykładania karabinka do głowy, przyrządy celownicze w jednej lini do oka niż latać z jakąś popierduchą która tak na prawdę nic nie daje.

Słuchaj, nie jestem zielony. Mechanicznych przyrządów celowniczych używam już od dawna i pamięć mięśniową już mam doskonale wyrobioną. Zresztą zrezygnowałem z eotecha na rzecz muszki & szczerbinki.

Ta popierducha chyba jednak coś daje, skoro z marnego powiększenia 1,5 w lunetce od auga (który miał poniżej 400 fps) byłem zadowolony. Placebo? Nie sądzę.

Często mam tak, że z obserwuję kogoś z ukrycia i waham się z oddaniem strzału tylko dlatego, że nie jestem pewien, czy to aby na pewno wróg. Bo w gęstych krzaczorach nie idzie odróżnić flecktarna od marpata. Luneta ma mi służyć między innymi do identyfikacji celów.

A zrobisz jak uważasz i jak Tobie pasuje chcący mieć cos fajnego to trzeba jednak posłodzić.Poszukaj lepiej jakies malej kompaktowej lunetki ze szkłami max 40 mm. Np cos takiego.

Takich snajperskopodobnych lunet właśnie chciałem uniknąć. Zamontuj to teraz w M4. Ale wychodzi na to, że innego wyboru w tej cenie nie mam, tak?

Link to post
Share on other sites

Nie w głowie mi podejście do Ciebie jak do zielonego.

 

=====A to ciekawe, bo zdarzało mi się niejednokrotnie spotykać z poglądem wprost przeciwnym. Że na dystansach airsoftowych tylko niewielkie przybliżenie ma sens (oczywiście o ile ktoś nie jest snajperem. A ja nie jestem). Bo duże powiększenie daje ci znikome pole widzenia.=====

 

Tak to sie niby przyjęło ale dla mnie strzelanie na takie odległości na lunete odpada. Wielu graczy strzela na 1 oko i cały czas celuje, walczy z prześwitem, traci czas na precyzje, wiec pytam po co tego używać . Nie lepiej strzelać metoda "po lufie" na takich dystansach.

 

 

=====Luneta ma mi służyć między innymi do identyfikacji celów.=====

 

Wiec poszukaj czego w tym stylu ewentualnie ta jest tez krótka KLIK i na M powinna w miarę sie prezentować. Co prawda nie znam jakiej jakości sa szkła ale jak juz sam stwierdziłeś nie chcesz snajperskich i używasz sporadycznie to takie popierdółki mogą Ci podpasywać.

Link to post
Share on other sites

Ja wybierałbym między tymi lunetami.

https://deltaoptical.pl/blizej_celu/luneta-celownicza-delta-optical-entry-4x32-s-ao-ir-rg,d1624.html

https://deltaoptical.pl/blizej_celu/produkt.php?id=1663&c=1

Delta cieszy się dobrą opinią i zapewne mają lepszą kontrolę jakości niż typowe chińczyki bez marki.

 

Czy regulacja paralaksy w naszym hobby ma sens ? Bo nie wiem czy brać tą droższą czy tańszą.

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem w AS nie ma sensu do szturmówek używać optyki mniejszej niż 6x jak już mieć lunetę to taka która jednak Ci coś przybliża jak chcesz doddac precyzyjny strzał.

To zależy od V wyl. repliki i pojęcia "precyzyjnego strzału". Duże powiększenia pozwalają na bardziej dokładne korygowanie toru lotu kulek, na większych dystansach.

 

Lepiej nauczyć sie szybkiego przykładania karabinka do głowy, przyrządy celownicze w jednej lini do oka niż latać z jakąś popierduchą która tak na prawdę nic nie daje.

Kwestia osobistych przyzwyczajeń. Nie widzę zasadniczej różnicy zgrania "mechanicznych" oraz złożenia z dobrze "zgraną" optyką o małym powiększeniu. Ten problem pojawia się dopiero przy dużych powiększeniach, gdy po złożeniu zaczyna się "szukanie" celu. Osobiście używam powiększenia trzykrotnego ponieważ ułatwia korygowanie strzałów przy szybkim ogniu, do małych celów (głowa/popiersie), na średnim dystansie (50 - 70 m). Poniżej ww. (z reguły) strzelam po lufie, a powyżej i tak ciężko efektywnie korygować odchyłki inaczej, jak ilością wystrzelonych kulek.

 

PS A regulacja paralaksy w AS to już ekshibicjonizm.

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

@Kuba dziękuję za informację, czyli biorę model tańszy.

Ja nie będę miał raczej kłopotu z kwestią mechaniczne i optyka ze zwględu na fakt iż posiadam m16 z chwytem więc na niego będzie dopiero optyka montowana.

Tak samo wolę celownik z stałym powiększeniem aby usunąć w tanim sprzęcie jeden element który może paść,

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...