Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[AEG] Ostrzeżenie przed wzmocnioną głowicą tłoka CA


Recommended Posts

:!: Uwaga :!:

 

Ostatnio zmieniałem głowicę tłoka w G36c DrDestruktora, ze stockowej TM na wzmocnioną (#) produkcji CA.

Po założeniu głowic na tłok i na cylinder, w celu rozprowadzenia smaru w cylindrze, wykonałem kilka ruchów tłokiem wewnątrz cylindra. Eksperymentalnie zatkałem dyszę palcem i..... Jakież było moje zdziwienie gdy tłok poruszał się w cylindrze bez większego oporu. Na wszelki wypadek założyłem oryginalną uszczelkę z głowicy TM'u i przy zatkanej palcem dyszy, nie udało mi się wcisnąć tłoka do cylindra.

 

:arrow: Wniosek jest z tego oczywisty. Uszczelka z dodawana do głowicy CA jest zbyt mała, a co za tym idzie, pogarsza osiągi broni. Jeżeli więc zmieniacie głowicę, uszczelkę radzę zostawić z TM'u.

Link to post
Share on other sites

A czy nie jest przypadkiem tak ze uszczelka "się rozjerzdża" pod wpływem prędkosci z jaką porusza sie tłok w cylindrze. Wypychana jest przez powietrze przechodzace przez te 4 otworki ? A jak nie ma pędu powietrza to rozepchana nie jest zeby łatwiej było naciągać tłok ?? Bo takie same luzy były po instalacji głowicy systemy, a po złozeniu do kupy giwera ma ok 328 fps na kulkach .25 i spręzynie CA fabrycznej mocniejszej (wymieniałem tez inne elementy ale spręzyny nie ruszałem).

 

Wiem to tylko z własnych obserwacji i czytania forum to wiem :wink:

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

u mnie było odwrotnie: gdy testuję zespół cylindra przed złożeniemgłowica tłoka CA (żłółta) jest szczelna, a głowica Systemy z duraconu - nie. Zarówno przy cylindrze CA , jak i Systemy teflonowym.

 

Jednak w praktyce obie działają. Chronometru niestety nie mam, żeby sprawdzić fpsy.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

To może ukrócic narzekanie coponiektórych że CA strzela gorzej niż TM w stocku sądze że po założeniu innej uszczelki czy głowicy tłoka problem powinien zniknąć i wydaje mi sie że nie ma sie co dziwic w końcu to CA :D

a nie robi ono chyba najleprzych cześci pod względem dokłądności co potwierdził mój przedmówca

 

 

prosze żeby fani CA zbytnio mnie nie objechali za ten tekst :wink:

Link to post
Share on other sites

Wilku: wiem o czym myślisz i masz rację co do rozpychania uszczelki. Ale zauważ że na stockowej uszczelce TM tłok się cofa bez żadnego problemu. A w drugą stronę po zatkaniu dyszy już nie pójdzie. Może jak byś dużo siły włożył...

Problem polega na tym że uszczelka CA jest za mała i nawet jak ją ciśnienie rozycha na boki (w stronę ścian cylindra) to nie rozciągnie się ona na tyle by dokładnie uszczelnić cylinder. I tu leży pies pogrzebany...

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Ten krążek z otworami idzie na przód, potem uszczelka, drugi krążek. Od przodu wkładasz śrubkę, metalowy krążek do środka do tłoka, na krążek nakrętka. Skręcasz to jakoś i powinno być dobrze :wink:

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 10 months later...

Odgrzeje trochę kotlet. Mam właśnie głowice tłoka CA, efekt: pogorszenie osiągów i 2 rozwalone gearboxy (w tym guarder! ) Całkowicie odradzam... może powiększona uszczelka coś da.

 

Proponuję przykleić temat, czy coś aby był bardziej widoczny... gdybym go znalazł miech temu ;)

Edited by akm
Link to post
Share on other sites

JA w moim byłym G36 [TM] miałem włąsnie ta wzmocnioną głowice tłoka, ale nie narzekałem wcale. Ale naprawde osiagi tej głowicy chyba nigdy nie będą zadawalac zbytnio, ogólem to co pisał DrDestruktor to całkowita prawda, CA nierobi wcale zadobrych częsci, lepiej było strzelać na stocku TM niż ulepszac klamotami CA, Warto zainwestowac w nieco lepsze sprzęty i mieć naprawde niezle osiągi niż wywalac kase w cos co tylko pogarsza stan broni, coś co ma na celu wzmocnic broń niestety tylko przysparza kłopotu że jest coś nie tak. Zakup mijający sie z celem jest zakupem beznadziejnym!

Własciwie to nawet do chinskich AEG'ów nie opłaca sie wstawiać niz z CA, ale to juz moje zdanie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...