Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Trochę o samym pistolecie - PP-91 Kedr to ruski pistolet maszynowy, opracowany przez Dragunowa jeszcze w latach siedemdziesiątych jako PP-71. Obecna wersja to zmodernnizowany 71, stworzony w latach dziewięćdziesiątych z myślą o rosyjskich policjantach. Resztę sobie doczytacie :icon_smile:

 

kedr1.jpg

Fotka oryginału z worldguns.ru. Występuje też dłuższa wersja magazynka i taką chcę umieścić w mojej replice.

 

Prace jak na razie w stadium początkowym:

 

kedr.jpg

 

http://s17.postimage.org/g5znve43h/kedr.jpg

Konstrukcja będzie analogiczna do starych kałachów ICS - czyli tworzywo otoczone aluminiową wytłoczką. Użyłem korpusu od CM.028S i elementów z plastiku. Chwyt wymodelowany z "szotgana silver hit! mega mocny" z allegro za 19zł. Gearbox V3. Reszta będzie z aluminium.

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites

Z tej strony pościągałem zdjęcia

http://www.primeportal.net/armory/roman_stepanov/kedr_pp-91/

potem wikipedia i worldguns, żeby znaleźć długość, potem skalowanie na ekranie i zbieranie wymiarów suwmiarką z monitora. Do tego jeszcze wykorzystałem manewr z kalką - położyłem kalkę na monitorze i odrysowałem sobie kształt. Jak spojrzysz na moją fotkę, to zobaczysz, że na białych plastikach też są ślady po rysowaniu, to są właśnie pozostałości po przenoszeniu wymiarów z kalki na plastik :)

Link to post
Share on other sites

Mamy podobne sposoby działania; masz jakiś pomysł na kolbę? Ja bym zrobił ją na ośce pod nią kawałek materiału żeby nie składała się w dół a żeby ją zabezpieczyć należało by aby ,,przęsła" kolby ,,wtykały" się w muszkę.

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy, że nie stać mnie na Cada :)

 

Co do tyłu, to chcę by była tam szczerbinka/przeziernik przerzutowe. Chyba użyję fragmentu z AKSU. Z tyłem będzie mały problem, bo gearbox jest jak zwykle za długi i muszę znaleźć kompromis między wiernością oryginałowi, a funkcjonalnością repliki.

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy, że nie stać mnie na Cada :icon_smile:

 

Co do tyłu, to chcę by była tam szczerbinka/przeziernik przerzutowe. Chyba użyję fragmentu z AKSU. Z tyłem będzie mały problem, bo gearbox jest jak zwykle za długi i muszę znaleźć kompromis między wiernością oryginałowi, a funkcjonalnością repliki.

 

Można zawsze pobrać wersję darmową :) już nie pamiętam co tam było zablokowane, ale wydaje mi się, że jakieś wydruki czy coś.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...