Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

g36c [JG] li-pol i ładowarka


Recommended Posts

Z tego co czytalem to kupowanie Li-Po dedykowanych do replik jest głupotą, dużo taniej wychodzi li-po + przejściówka. Ja zakupiłem http://allegro.pl/ak...2488015096.html i przejściówkę http://allegro.pl/pr...2504484025.html ale nie powiem jak działa bo dopiero jestem w trakcie ułożenia dobrych biegunów :icon_razz: a ładowarkę to imax b6 (wszyscy polecają) albo redox alpha. Z tym że na zbrojowni imax jest bardzo drogi, nie kupuj tam.

Edited by dojcz
Link to post
Share on other sites

To przepłacisz i to nieźle. Porównaj sobie cenę ładowarki imax b6 na zbrojowni,a cenę tej samej ładowarki na allegro. Z baterią tak samo. W ten oto sposób chcą zaoszczędzić,wydasz tak naprawdę więcej kasy niż jakbyś kupił te rzeczy na allegro lub w innym sklepie internetowym (który nie sprzedaje replik itd.).

Link to post
Share on other sites

Jako że to mój pierwszy post chcę wszystkich serdecznie powitać. Żeby nie robić OT:

 

- Na twoim miejscu nie brałbym baterii lipo, ze względu na ryzyko pożaru, Jednak jeśli już się na taką zdecydowałeś to ja Ci nie doradzę ponieważ się na nich nie znam. Mogę tylko powiedzieć, że dobrą ładowarką jest IMAX B6.

 

- Moim zdaniem lepszą alternatywą dla ciebie będzie bateria z taiwanguna, obecnie są one w promocji:

http://www.taiwangun...ck-firefox.html

Po zakupie tej batki o ładowarkę nie musisz się martwić, ta od Twojej giety może być (bodajże 8.4v, też takiej używam). Te firefoxy są sprzedawane w każdym kształcie. Swojej batki (9.6v 1500MAH FIREFOX) używam od pół roku i nadal działa tak jak po pierwszym ładowaniu. W moim kałachu na sp 120 nadaje rofa rzędu 12 kulek na sek. Więc moim zdaniem całkiem przyzwoity.

 

Pozdrawiam.

Edited by rasta97
Link to post
Share on other sites

Li+po nie jest tak "zabójczy" jak to o nim mówią. Jak nie będziesz nie rzucać po ścianach to będzie Tobie długo służył, a jest on lepszą alternatywą od firefoxów. Ja w swojej G36 tyle, że od Cymy miałem Li-po turnugy 7,4 V 2200mAh 25C + Imax b6 i wszystko sprawowało się wyśmienicie. Taki zestaw mogę polecić. Nie stosuj przejściówek tylko wymień wtyczki albo w replice, albo w aku - najlepiej na t-deans albo xt60.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ja obecnie posiadam cm 040. Kolega z drużyny także ma tą replikę. On lata na lipolach ja na Firefoxach. Lipol 7.2 daje takiego rofa jak Firefox 9.6. Reakcja na spust w przypadku lipo jest lepsza, z tym że on ma kable niskooporowe + mosfet, a ja latam na stocku.

 

EDIT: Up, przeczytaj opis aukcji :D.. Tak na poważnie to nie wiedziałem że takie torby istnieją.

Edited by rasta97
Link to post
Share on other sites
nie powiem jak działa bo dopiero jestem w trakcie ułożenia dobrych biegunów

 

Już wszystko działa, ROF szybszy o 40-50%, zobaczymy jak bateria sprawdzi się na strzelance :icon_mrgreen:

Edited by dojcz
Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy Czarków to miasto czy wieś, jestem leniwy i nie sprawdzę na mapie, ale dobrym rozwiązaniem było by się wybrać do sklepu modelarskiego z repliką (g36c ze złożoną kolbą powinno wejść do plecaka jakiegoś?) i dopasujesz na miejscu możliwie najlepszą baterię w określonym budżecie.

Link to post
Share on other sites

Ile mAh powinna mieć bateria?

 

edit: ta bateria do której dałem link ma inny wtyk, ja mam xt60, znalazłem taka http://allegro.pl/ak...2488015096.html jest o 1mm grubsza od stockowej, będzie pasować?

 

edit2:jeszcze znalazłem ładowarkę http://allegro.pl/ladowarka-turnigy-accucel-6-50w-accucell-gwarancj-i2488013874.html czy ta będzie dobra?

Edited by Adik99
Link to post
Share on other sites

Ciekawe czy taka torba działa ;p Bo moim zdaniem to ona się otworzy ``pod ciśnieniem``.

 

Podaj mi choć jeden przykład z życia wzięty, gdy się komuś Lipo w replice zapaliło :icon_smile: U nas dziwnym trafem od dawien dawna wszyscy używają modelarskich Lipo Turnigy i nic się nigdy nie działo... Jedyne o czym trzeba pamiętać to fakt, że lipo nie może być przygniatane, wkładane na siłę do repliki itp. - wtedy występuje największe ryzyko, że batka spuchnie.

 

Up: Stockowa batka w gietce zdaje się dość luźno latać więc 1mm różnicy nie zrobi :D Byleby na szerokość i długość nie zawadzała. 2200mAh powinno Ci wystarczyć, to naprawdę dużo wysianego kompozytu (w granicach ~4 tysięcy kulek). Ładowarka dobra, pamiętaj tylko że trzeba jeszcze do niej zasilacz 12V 5A. No chyba że chcesz ładować z akumulatora samochodowego, bo też jest taka możliwość - przydatne na zlotach całodobowych :D

Edited by eMBeKa93
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...