Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co powinien posiadać szturmowiec


Recommended Posts

No ale Powała, twierdzisz, że podpisujesz się po stwierdzeniem "zero niepotrzebnego szpeju", po czym polecasz zabudowane ze wszystkich stron UTG z kupą ładownic i potrzebnych lub nie bajerów (które zresztą ładnie wypisałeś).

Przecież jedno jawnie kłóci się z drugim!

Właśnie wróciłem z 4-ro godzinnej lokalnej strzelanki (14 osób).

Ubranko miałem dokładnie takie jak z linków, które zamieściłem w pierwszym moim poście.

Oczywiście można biegać w berecie z antenką, dresie i trampkach... jeśli komuś to pasuje.

Do tego miałem na sobie:

- pasoszelki,

- 4 ładownice na magazynki.

Nie czułem się nadmiernie obciążony, a uważam, że oporządzenie było na minimalnym poziomie niezbędnego.

Oczywiście można je nawet pominąć, jeśli mamy ze sobą jednego Hi-capa (400 kulek), ale ich nie lubię i używam LC lub MC.

 

W ASG nie ma żadnych szczególnych wzorców, ani norm nakazanych - za wyjątkiem chrony oczu - każdy biega w czym mu wygodnie, ale mimo wszystko, przecież nie w slipach, podkoszulku i japonkach.

 

Celowo nie polecałem elementów oporządzenia S95, ponieważ kilkakrotnie zostałem "opluty" tylko z tego powodu, że mi pasuje, bo jest lekkie, nie krępuje ruchów i mogę je dostosowywać do konkretnych warunków.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • Replies 57
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Axel, magazynki doskonale przenosi sie w ładownicach, tobie proponuję taką samą metodę. Siatki z tesco nie próbowałem. Zużyte magi trzymam w ładownicach. 2500 kulek na lo i mid? To ile Ty masz magów, uśredniając- 25?! To ja sie nie dziwię...

 

 

Też piję dużo, w czasie ruchu poci się człowiek o wiele bardziej. Ale serio NIE WYTRZYMASZ tych 30 czy maks 40 minut pomiędzy kolejnymi uzupełnieniami płynów? Musisz mieć tu i teraz BO TAK i już?

 

Akrrobacje z chestami, bla bla bla nie mam chesta ANI pasoszelek więc pewnie dlatego nie mam takich problemów z akrobacjami jak Ty.

 

Na strzelanki biorę mundur, replikę, batesy bo wygodne i jeśli biorę karabinek to pas z ładownicami. Pięcioma podwójnymi ładownicami. Biorę też rzecz jasna zapasowe kulki, strzykawki, wodę, kanapki i czasami termos z zupą ogórkową. I rzeczy te spokojnie sobie czekają w trupiarni na moją średnio co pół godzinną wizytę gdzie zakąszam zupki, kanapeczki, załyczam wody, pstrykam strzykawką w magazynki i wracam do gry.

Link to post
Share on other sites

Kłocicie się że białe to białe a czarne to czarne. Każdy nosi na sobie to co mu się podoba, i udowadniajcie sobie setkami postów co jest lepsze, i tak każdy indywidualnie się wyposaża. A kolega co założył temat niech wybierze się na pare strzelanek i sam zobaczy co mu potrzebne.

Link to post
Share on other sites

Czytaj ze zrozumieniem. Nie napisalem że zużywam 2500 szt z real / low.

Pas od pasa z szelkami nie różni się wiele. Chyba że chodzi ci o pasoszelki.Ale mam nadzieję że widzisz różnicę między nimi.

Tak ja muszę nosić wodę. koniec kropka.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Moim zdaniem początkujący powinien zainwestować w replikę, dobre kulki, okulary, mundur i porządne buty. Warto też załatwić sobie boonie hat + szalokominiarkę z mil-teca, która po naciągnięciu na uszy świetnie maskuje twarz i szyję. A jak ktoś ma w domu nie-oczojebną baseballówkę, to może tymczasowo zastępować boonie.

 

Dalsze oporządzenie to już kwestia indywidualnych preferencji. Pochodzi na strzelanki przez parę miesięcy i sam się przekona, czego mu brakuje.

 

A to, że ktoś preferuje lekkie oporządzenie (lub niemalże jego brak), nie znaczy, że należy go już wyzywać od przebranego w trampki i dres użytkownika CM.028. Niektórzy stawiają mobilność ponad fajny wygląd.

 

Ale nie mogę patrzeć, jak wszystkowiedzący pan Powała zaleca zielonym inwestowanie w kamizelkę UTG, szal snajperski i *niezbyt praktyczną* niemiecką czapeczkę z celownikiem na czole tylko dlatego, że on sam tego używa.

 

Osobiście używam chesta (RACK), a plecak z resztą gratów siedzi sobie w trupiarni. Jeśli nie ma takiej możliwości - po prostu noszę go na plecach. Mam 6 low-capów, puste wkładam z powrotem do ładownic. Jeśli nie ma na to czasu - pusty mag ląduje w kieszeni spodni na lewym udzie.

 

Jak jeszcze używałem hi-capa, to z samym waistpackiem biegałem albo jakimś cargo.

 

Bez wody jestem w stanie w pełni sprawnie funkcjonować nawet parę godzin, więc w camelbaki inwestować mi się nie chce.

Link to post
Share on other sites

Co powinien posiadać szturmowiec? Amunicję, replikę, może wodę, okulary ochronne, czerwoną szmatę, kulki i coś na głowę przed słońcem. Reszta jest kwestią indywidualną, nie ma tak naprawdę dobrej odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...