Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór shootguna


Recommended Posts

Witam,

zamierzam kupić sobie shootguna, ale nie wiem, którego z poniższych wybrać.

http://taktyczny.com/repliki-asg/strzelby/shotgun-franchi-sas-12-spring-flex-stock.html

http://taktyczny.com/repliki-asg/strzelby/shotgun-franchi-sas-12-3-burst-spring.html

 

Proszę o wypowiedzenie się na temat tych replik. Czy ta ze składaną kolbą także ma 3-strzałowy burst? Dlaczego ta składana ma aż o 70 fps więcej? ( w różnych sklepach ta sama składana strzelba ma przedstawione inne parametry, mimo, że jest to ten sam model... )

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i podzielenie się doświadczeniami na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Wersja ze składaną kolbą nie strzela trzema kulkami. Jak coś to kup sobie wersje bez kolby. Kosztuje tyle samo, a posiada burst. Całkiem fajna replika. Miałem okazję strzelać z niej u nich na hali. Wersję ze stałą kolbą z tego co mi mówili ciężej przeładować. O awaryjności itd nic nie wiem, nie posiadam tej pompki. Miałem jedynie problem z przeładowaniem bo nie chciała brać kulek zawsze. Chociaż na twoim miejscu wziąłbym agma od krakmanów. Albo nawet 2 za tą cenę :)

Edited by KicuPL
Link to post
Share on other sites

Jakby Ci się spodobały to nie polecam szhotgunów od DD, zamówiłem jednego dla bajerki i 4 godz po odpakowaniu zaczoł luzować się chwyt a po dniu już latał w każdą strone i na dodatek strzela kiedy ma taki chumor.

 

No właśnie.

 

 

 

Żeby mieć większy zasięg?

Nie uważasz że 420 fps to dużo tymbardziej na shotguna?
Link to post
Share on other sites

Jakby Ci się spodobały to nie polecam szhotgunów od DD, zamówiłem jednego dla bajerki i 4 godz po odpakowaniu zaczoł luzować się chwyt a po dniu już latał w każdą strone i na dodatek strzela kiedy ma taki chumor.

 

Nie uważasz że 420 fps to dużo tymbardziej na shotguna?

 

Po polsku może tak pisać zaczniesz ? Teraz i tak panuje mania wielkości i każdy chce mieć jak najwięcej fps... poza tym shotgun nie robi jako boczna replika tylko jako zapasowa albo główna wiec fps jej nie ograniczają.

Link to post
Share on other sites

Po polsku może tak pisać zaczniesz ? Teraz i tak panuje mania wielkości i każdy chce mieć jak najwięcej fps... poza tym shotgun nie robi jako boczna replika tylko jako zapasowa albo główna wiec fps jej nie ograniczają.

Moja nie pisać po polsku bo inna klawiatura do której nie przyzwyczajony, a co drugiej sprawy mi się zdaje że są jakieś nawet logiczne ograniczenia do których powinny się stosować repliki poboczne jak i te główne a według mnie shotgun troche służy jako tańsza alternatywa pistoletu gazowego którego używa się po to by nie zrobić komuś dziru w ręce z 440 FPS na CQB
Link to post
Share on other sites

nie, ale po co komu shotgun z 420fps?

To po co ludziom szturmówka z 450. Albo nie daj boże snajperka z 700. Shotgun to nie broń boczna. Shotguny są tanie. Ergo kupowane na początek jako broń główna najczęściej. Najczęstsze strzelanki? Las. Co daje przewagę CQB? ROF

 

@Up

 

Broń(replika) BOCZNA nie przyboczna, nie poboczna ew boczniak.

Link to post
Share on other sites

To po co ludziom szturmówka z 450. Albo nie daj boże snajperka z 700. Shotgun to nie broń boczna. Shotguny są tanie. Ergo kupowane na początek jako broń główna najczęściej. Najczęstsze strzelanki? Las. Co daje przewagę CQB? ROF

 

@Up

 

Broń(replika) BOCZNA nie przyboczna, nie poboczna ew boczniak.

W szturmówce jest to wytłumaczalne bo z lufą precyzyjna są celne dzięki tymi 450 fps i tak samo karabiny wyborowe chociaż te 700 fps by mnie przeraziło, natomiast zaufaj mi że z shotguna nie trafisz nic co jest dalej niż 35 metrów gdzie jego celność dokładna to jest jakoś do 20 może 22 metrów (przynajmiej w moim tak jest) więc do lasu było by słabo z nim iść. Dziwi mnie też te 420 fps tymbardziej że jak napisałeś " kupowane na początek jako broń główna najczęściej" a zieloni często nie wiedzą czy to aż tak mega super hiper dużo i walili by z nich do siebie z 5 metrów więc obstawiam przy tym że shotgun powinnien być repliką do CQB z max 350 fps i najlepiej strzelający kilkoma kulkami naraz bo ma on wtedy sens i jest fajny bajer. ;)
Link to post
Share on other sites

Jak sobie strzeli to się oduczy.Zgaduje że będzie na tyle rozgarnięty, że okulary ma. To postrzał z takiej repliki będzie najwyżej nie. W CQB przewagę daje mobilność (pistolet) i rof (łatwiej stuningowac gb v3/2 niz aepa). A Shotgun jest idealnym połączeniem wad. Shotgun do lasu jeszcze ujdzie ale w cqb go nie widzę.Strzelałem z shotgunów....w lesie jak sie schowasz to ustrzelisz kogoś...w budynku jedyny plus, że możną strzelać z naciągniętej sprężyny.

Link to post
Share on other sites
(...) A ten shootgun nie jest wart swojej ceny? http://www.taiwangun...ng-420-fps.html
nie.

Potwierdzam!

 

Macałeś, strzelałeś?

Tak, nawet miałem co widać w mojej galerii. Zresztą nadal mam, ale niestety już w częściach.

Bardzo dobry zasięg, bardzo dobra celność, bardzo dobre skupienie, nawet zamierzalem włożyć mu dłuższą preclufę i używać go jako "parasnajperki" ale niestety wytrzymał tylko 4 (słownie cztery) imprezy...

 

Osobiście, podobnie jak koledzy wcześniej, sugeruję zakup http://www.taiwangun...ng-003-agm.html, tyle, że z kolbą.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Jakby Ci się spodobały, to nie polecam szhotgunów od DD, zamówiłem jednego dla bajerki i 4 godz po odpakowaniu zaczął luzować się chwyt, a po dniu już latał w każdą strone i na dodatek strzela kiedy ma taki humor.

 

DD? DE jak już. Strzela, kiedy ma humor? Wnioskuję, że to M56 DE.

 

KULKI zmień, to się przestanie ciąć.

 

Nie uważasz że 420 fps to dużo tymbardziej na shotguna?

 

W AEGu? Sporo. W shocie używanym jako główna? Bynajmniej.

 

Po polsku może tak pisać zaczniesz ? Teraz i tak panuje mania wielkości i każdy chce mieć jak najwięcej fps... poza tym shotgun nie robi jako boczna replika tylko jako zapasowa albo główna wiec fps jej nie ograniczają.

 

No dokładnie.

 

Moja nie pisać po polsku bo inna klawiatura do której nie przyzwyczajony,

 

Twoja mogłaby ruszyć cztery litery i poprawić swoja posta, ale twoja sie po prostu nie chce.

 

a co drugiej sprawy mi się zdaje że są jakieś nawet logiczne ograniczenia do których powinny się stosować repliki poboczne jak i te główne a według mnie shotgun troche służy jako tańsza alternatywa pistoletu gazowego którego używa się po to by nie zrobić komuś dziru w ręce z 440 FPS na CQB

 

Misiu, metrowy shot za 200zł ma być substytutem pistoletu gazowego? LOL.

 

 

W szturmówce jest to wytłumaczalne bo z lufą precyzyjna są celne dzięki tymi 450 fps

A co to, do shotguna precki się nie da zamontować?

 

natomiast zaufaj mi że z shotguna nie trafisz nic co jest dalej niż 35 metrów

 

Brednie. Zależy od repliki.

 

(przynajmiej w moim tak jest)

 

I tu jest pies pogrzebany.

 

 

Tak, nawet miałem co widać w mojej galerii. Zresztą nadal mam, ale niestety już w częściach.

Bardzo dobry zasięg, bardzo dobra celność, bardzo dobre skupienie, nawet zamierzalem włożyć mu dłuższą preclufę i używać go jako "parasnajperki" ale niestety wytrzymał tylko 4 (słownie cztery) imprezy...

 

Skrobnąłbyś coś w sprężynowych?

Link to post
Share on other sites

To ja się wypowiem jako posiadacz dwóch AGMów (służą już prawie rok) i (kiedyś) M47 od DE. Oba modele mogę polecić ale AGM jest zdecydowanie lepszy.

Za cenę tych shotów o które pytał sz141 wolałbym wziąć dwa albo nawet trzy AGMy. Co prawda nie miałem shotgunów o które pyta ale wiem na co stać AGMa i wolałbym nie ryzykować. Miałbym więcej magazynków (6 lub 9) i części zamienne. Dodatkowo mógłbym poratować kumpla gdyby coś się stało z jego repliką.

Pompki AGM to legenda,są niezawodne i cieszą się dobrymi osiągami.

Legenda - tak, dobre osiągi - tak, niezawodne - nie, niestety są zawodne. Ale wszystkie dotychczasowe problemy jakie z nimi miałem dałem radę naprawić rozkręcając go (lub nawet bez rozkręcania) i wsadzając na miejsce części - raz było tak, że części wyleciały ze swych miejsc. Na pierwszej lub drugiej strzelance więc winne było raczej złe złożenie przez Chińczyka. Naprawa tego trawała jakieś 5 minut (oczywiście potrwa dłużej jeśli ktoś nie wie co, gdzie i jak w środku umieścić). Dwa razy musiałem prysnąć do środka jakimś smarem czy olejem bo się troche części mechanizmu spustowego zablokowały - naprawa w minutę i bez rozkręcania bo prysłem/wlałem przez otwór przy spuście. Replika niestety jest awaryjna (chociaż to zależy też od egzemplarza bo jeden AGM działa bezproblemowo już prawie rok) ale łatwo się ją naprawia. Raz zgubiłem jedną częśc - dorobiłem ją przerabiając element z jakiegoś zabawkowego Scorpiona.

Nie uważasz że 420 fps to dużo tymbardziej na shotguna?

Nie. Shotgun jak dla mnie może mieć nawet i 500fpsów. To nawet lepiej niż gdy AEG ma 500fpsów. Dlaczego? Bo AEGiem pociśniesz z serii a z shotguna strzela się tylko z pojedyńczych.

Shotgun do lasu jeszcze ujdzie ale w cqb go nie widzę.Strzelałem z shotgunów....w lesie jak sie schowasz to ustrzelisz kogoś...

W lesie shotguny dają radę, potrafią nawet wymiatać (bo posiadacze AEGów często uważają, że "Sprężyna??? Łeeeee... Nie ma szans z moim mega-hiper AEGiem" - lekceważą shotguna). Natomiast w CQB jest ciężej ale przy odrobinie wprawy i szczęścia też można zawalczyć.

Moja nie pisać po polsku bo inna klawiatura do której nie przyzwyczajony, a co drugiej sprawy mi się zdaje że są jakieś nawet logiczne ograniczenia do których powinny się stosować repliki poboczne

To Twoja niech się bardziej postara albo przyzwyczai albo niech nie pisze (a już na pewno niech nie stosuje głupia wymówka). Shotgun to nie replika boczna tylko główna. Boczniakiem może być M47, które jest krótkie (i jeśli ktoś go sobie jakoś fajnie zamocuje).

Edited by MarekMac
Link to post
Share on other sites
(...) Skrobnąłbyś coś w sprężynowych?

Może i skrobnąłbym, ale muszę to sobie "poukładać" bo jako złom zalega mi półkę już od ponad roku, a pamięć jest zawodna. Spróbuję sobie przypomnieć, ale nic pewnego nie obiecuję. :icon_mrgreen:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

To i ja się dopiszę, bo Mossberga 500 od AGM mam, a Benelli M3 od DE mam teoretycznie (kiedyś ułamałem kolbę, i od dłuzszej chwili czeka na sklejenie ;)).

 

Benelka jest świetna w CQB, zwłaszcza wersja z kolbą i skróconą lufą. Trzy kulki w salwie - człowiek zaczyna rozumieć, czemu śrutówka w pomieszczeniach to taki popularny wybór :icon_twisted: A jako, że sprężynka - czas reakcji na spust jest genialnie krótki. Na tych dystansach to się liczy.

Niestety, w terenie otwartym radzi sobie bardzo kiepsko - zasięg 30m i szlus. Czysto do CQB proszę bardzo, do czego innego - zapomnij...

Miałem kiedyś gazowego Mossberga, który strzelał 5 kulkami na raz - wady i zalety dokładnie te same, tylko poziom lansu wyższy (no i w pomieszczeniach była to najbardziej przerażająca replika w środowisku :maniak_killer: ).

 

Mossberg AGM - cud, miód i bąbelki. Najlepszy przelicznik kasy na użyteczność, jaki widziałem: jest tak tania, że nawet nie szkoda, jak się popsuje (a mówimy raczej o złamaniu, niż o awarii - mamy tego w ekipie trochę, przypadki "padnięcia" właściwie się nie zdarzają). Z dobrymi kulkami i duża wprawą można strzelać na 50m albo nawet szczyptę dalej - długo będę pamiętał, jak Tuksiak ze swojego na 50m strzelał do puszki po piwie. Trafił. FPSów ma to niedużo, ale HU świetny.

Owszem, brak przyrządów celowniczych - ale mój ma dokręconego RIS'a i kolimator. Że celownik droższy niż replika? Moj replika, i przykręcam na nią, co chcę! Kocur666 kiedyś dorobił sobie castopreckę, hi-capa i zamontował lunetę... Szotosnajpa działała dobrze :)

Generalnie - idealny wybór na replikę zapasową - do użycia na okazjonalnym spring party, wtedy, kiedy chcemy pójść na normalną strzelankę, a główna leży w warsztacie (o ile nie nastawiamy się na bezsensyliard fragów, a tylko na rekreacyjne bieganie i strzelanie), czy jako tania długa replika na rozgrywkę w CQB (nieduża moc, akceptowalna na bliskich dystansach).

Że karmię mojego Mośka kulkami G&G, które kosztują więcej, niż 50% ceny strzelby za paczkę? Ale za to jak latają!

"Prawda to powszechnie znana - każdy winien mieć szczotgana" mówi się u mnie w ekipie. I "szczotgany" się ma :)

Link to post
Share on other sites

Tak mnie zachęciłeś, że sprzedam mojego remingtona i kupię Benelkę. Zaimponowało mi Twoje porownanie do "śrutówki". To ma głęboki sens! :maniak_OK:

Przy okazji

zwłaszcza wersja z kolbą i skróconą lufą
o której wersji piszesz? Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...