Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pcham, Pcham, ale nie wchodzi - Problem z gumką Hop-Up


Recommended Posts

Witam! Mam pewien problem. Ostatnio zauważyłem niewielkie uszkodzenie gumki Hop-Up (wyjąłem praktycznie same strzępy) więc postanowiłem ją wymienić. Gdy gumka przyszła pocztą, z bananem na twarzy rozebrałem replikę (SIG SG552 - CyberGun) wkładam lufę na gumkę chcę włożyć do komory i... co cóż.. nie wchodzi! jak spróbuję na siłę, to gumka ewidentnie rozciąga się i niepoprawnie się układa. Nie wiecie może w czym tkwi problem? albo jak włożyć tą gumkę, aby wszystko działało?

 

Przy okazji: Witam wszystkich forumowiczów!

Link to post
Share on other sites

HU na 0 aby dystanser nie wystawał, skracasz gumkę o 2-3 mm na długości abyś mógł założyć zabezpieczenie na lufe . Gumkę slikonem smarujesz tak aby nie upaćkać kołnierza gumki i z wyczuciem wpychać. Jak dojdzie to sprawdzasz czy kołnierz ma idealny okrąg.

Link to post
Share on other sites

Męczę się z nią od kilku dni więc... no cóż... A w ogóle to zauważyłem, że ona strasznie się rozciąga w komorze, która jest cała rozebrana, łącznie z dystanserem... w ogóle to mi ta komora się mała wydaje... W komplecie kupiłem 2 gumki Hop-Siup i dystanser typu H i ani gumki, ani dystanser nie pasują... Albo Madbull robi niepasujące gumki i dystansery...

Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki ludzie za pomoc, ale na szczęście (lub nie) znalazłem rozwiązanie problemu: Gumka Hop-Up Madbulla nie pasuje do NICZEGO oprócz (niektórych) komór Hop-Up madbulla... Więc zostało kupić czarną Systemkę, albo zieloną G&G

A który MadBull? Czerwonego mam w minimi, montowałem też w M16 ICSa i M4 G&P (komora KA), bez problemów właził.

Link to post
Share on other sites

Dobra, dzięki ludzie za pomoc, ale na szczęście (lub nie) znalazłem rozwiązanie problemu: Gumka Hop-Up Madbulla nie pasuje do NICZEGO oprócz (niektórych) komór Hop-Up madbulla... Więc zostało kupić czarną Systemkę, albo zieloną G&G

 

Nie wiem kto Ci takich bajek naopowiadał. Ale to nieprawda. Po prostu zamiast to wciskać musisz wkładać gumkę lekko obrotowym ruchem.

Link to post
Share on other sites

No dobra, przesadziłem... Madbulle po prostu są niekompatybilne z wieloma komorami (nie ze wszystkimi), tak więc po prostu trafiłem replikę, do której one nie pasują. Wy macie szczęście, że będą wam pasować wszystkie :icon_biggrin:. Znajomemu na przykład madbulle też nie wchodzą, ale już zielona G&G, albo Systema Energy, czy różne Guardery wchodziły jak trzeba... co cóż... ma się tego pecha...

Link to post
Share on other sites

Bzdura.Dla chcącego nic trudnego.Nasmaruj komorę od środka(gumkę zresztą też,ale z zewnątrz),i delikatnym obrotowym ruchem ją powoli wciskaj.Jak będzie za dużo oleju to patyczkiem do uszu go wytrzesz,a resztę już zrobią kulki.A jeżeli kołnierz nie chce wejść to przyciskaj do niego delikatnie paznokieć,przy "wkręcaniu" gumki.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Uwierzcie mi, próbowałem WSZYSTKIEGO! Musiałem ją przyciąć, bo nawet cała nie wchodziła (tak się rozciąga, że gdy kołnierz jest na miejscu, to jeszcze 1/10 gumki wystaje. Poza tym powstają straszne nieszczelności w kołnierzu. Tak, czy tak, kupić sobie zieloną gumkę G&G nie zaszkodzi... W ogóle to nie polecam replik CyberGun - Wszystko się psuje! Hop-Up, Śrubki niepodokręcane, a teraz jeszcze dysza się przestała ruszać....

Link to post
Share on other sites

Nawiązując do tytułu tematu, jak się popieści to się zmieści :3

Wyszyść najpierw ten cały nachlapany sylikon.

Potem, ustaw HU na 0 czyli tak żeby w ogóle nie podkręcał.

Następnie założ gumę na lufę, leciutko sylikonem po ZEWNĘTRZNEJ części gumy chlapnij.

Po czym, delikatnym ruchem, robiąc lekkie obroty w lewo i w prawo wsuń zespół lufy do komory. Powinno wsztstko się udać.

Link to post
Share on other sites

Myślicie, że to moja pierwsza gumka? Też nie jedną już założyłem (głównie Guarder i trochę Systemy) i wchodziło, aż miło! Ale te gumki ani mi, ani znajomemu nie wchodzą... Ach.. przypominają się piękne czasy gdy strzelało się zabawką za 100 zł (m4, zapewne wiecie o co chodzi), w której coś takiego jak Hop-Up mogło nie istnieć, bo i tak prawie nie działało (ale kulasy 0,12g podkręcało).

Link to post
Share on other sites

Ekspercie, ale jakoś MB nie umiesz wcisnąć. MB są na tyle fajne, że są grube i przez to lepiej uszczelniają się w komorach, czasem bez potrzeby kładzenia teflonfix'a. Ale znów, TRZEBA umieć je zamontować. A nie swój brak umiejętności maskować wadą sprzętową.

Link to post
Share on other sites

Do mojego SIG'usia w ogóle mało rzeczy pasuje... niestety... do tego ma tak ciasną komorę, ze po prostu gumki takie, jak MadBull'a nie mają prawa wejść... Do innej mojej repliki (LMT 16 DEFENDER) wchodzą z oporem, ale wchodzą, ale jak widać CyberGun chciało postawić szczelność nad kompatybilnością z innymi częściami...

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...