Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ubytek fps po czasie


Recommended Posts

M4 od Boyi. Ma ponad 2 lata, z tego co mówił poprzedni właściciel w środku siedzi JG. Wgb kilka rzeczy wyciszonych, jednak reszta części stock. Sprężyna M120.

Jestem drugim właścicielem, mam od pół roku, była raz serwisowana jednak nie zauważyłem po serwisie gwałtownego spadku zasięgu, więc raczej wątpliwe żeby serwisant zniszczył szczelność układu czy coś.

Dzisiaj po wymianie lufy na preckę dowiedziałem się, że mam 360 fps, a zasięg jest bez zmian od pół roku.

Link to post
Share on other sites

M4 od Boyi. Ma ponad 2 lata, z tego co mówił poprzedni właściciel w środku siedzi JG. Wgb kilka rzeczy wyciszonych, jednak reszta części stock. Sprężyna M120.

Jestem drugim właścicielem, mam od pół roku, była raz serwisowana jednak nie zauważyłem po serwisie gwałtownego spadku zasięgu, więc raczej wątpliwe żeby serwisant zniszczył szczelność układu czy coś.

Dzisiaj po wymianie lufy na preckę dowiedziałem się, że mam 360 fps, a zasięg jest bez zmian od pół roku.

Wróżenie z fusów, przyczyn może być milion. Jeśli zmieniłeś lufę na inną to może jest minimalnie krótsza i dysza nie dochodzi dokładnie do gumki i stąd spadek. Zakładam, że zmieniłeś też gumkę, może ma minimalnie krótszy kołnierz. Itp. itd.

Link to post
Share on other sites

Lufa jest dłuższa o 10 cm w stosunku do stockowej. Gumka była wymieniana już kilka miesięcy temu razem z całą komorą HU. Wszystko było robione przez dobrego serwisanta, więc raczej nic nie jest uszkodzone po którymś z serwisów. Zwłaszcza, że odkąd mam replikę zasięg się nie zmienił. Chodzi o sam fakt, że gdy była kupiona 2,5 roku temu mała 420 fps, a teraz ma ~360.

Tak czy inaczej - wypisałem co było robione, wypisałem co na pewno nie jest przyczyną problemu więc teraz: jak powrócić do tych 420 fps? Czy można założyć jak to AnR wyżej napisał że sprężyna jest ubita i jej wymiana na nową dużo by dała?

Link to post
Share on other sites

Czytałem na szybko, więc nie wiem, czy dobrze przeczytałem, ale: miałeś 420 fps, teraz masz 360 fps, lecz nie zauważyłeś spadku zasięgu? Toż pozostaje jedynie się cieszyć. Po co Ci te 420 fps, skoro masz taki sam zasięg na 360?

W sumie trochę to dziwne, bo wraz ze spadkiem fps musiałaby się poprawić szczelność lup podkręcanie kulek (?).

Link to post
Share on other sites

Lufa jest dłuższa o 10 cm w stosunku do stockowej. Gumka była wymieniana już kilka miesięcy temu razem z całą komorą HU. Wszystko było robione przez dobrego serwisanta, więc raczej nic nie jest uszkodzone po którymś z serwisów. Zwłaszcza, że odkąd mam replikę zasięg się nie zmienił. Chodzi o sam fakt, że gdy była kupiona 2,5 roku temu mała 420 fps, a teraz ma ~360.

Tak czy inaczej - wypisałem co było robione, wypisałem co na pewno nie jest przyczyną problemu więc teraz: jak powrócić do tych 420 fps? Czy można założyć jak to AnR wyżej napisał że sprężyna jest ubita i jej wymiana na nową dużo by dała?

 

Jak lufa jest 10 cm dłuższa, to cylinder ma za małą pojemność... Zakładając że jest to Mka z lufą 363 mm to wymiana cylindra na typ 0 załatwi sprawę.

Edited by Attero
Link to post
Share on other sites

Nie ma sensu zmieniać gumki, bo to 2 miesięczna systema, więc wszystko z nią ok.

Fpsy był małe JESZCZE PRZED wymianą lufy na preckę (bo zasięg repliki po wymianie się nie zmienił), więc cylinder nie ma nic do rzeczy.

 

Założyliśmy ze znajomym, że 2 letnia sprężyna może być porządnie ubita, więc w piątek kupuję nową 120, wymieniamy i dam znać czy to coś pomogło. Dzięki za sugestie chłopaki. :)

Link to post
Share on other sites

Moja replika (G&P, sprężyna M 120) miała po tuningu +/- 420 fpsów, po 3 latach średniego użytkowania obecnie prędkość oscyluje w granicach 392-397 fps. Po pewnym czasie ubija się sprężyna, poszczególne elementy( o których pisali Koledzy we wcześniejszych postach) tracą szczelność, naturalna kolej rzeczy, przejrzeć i sprawdzić, nasmarować, ewentualnie wymienić, to o czym napisano powyżej.

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...