Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Całkiem niedawno wpadło mi w łapki własnie AK 47 CM 0.28. Jako że nie przepadam za kolbami i preferuje małe repliki odmontowałem już kolbę. Ale na dniach wpadł mi dogłowy pomysł skrócenia lufy aż do chwytu przedniego. Moje pytania brzmią:

- Czy skrócenie lufy przełoży się na zasięg/FPSy/celność ?

- Jak poprawnie powinno się skrócić lufę w warunkach domowych i czy wogóle się da?

Z góry dziękuje za opinie i rady.

Link to post
Share on other sites

Celność jak najbardziej pogorszy się, FPSy i zasięg nie wiem, jakkolwiek zgaduję, że też spadną. A lufę wewnętrzną lepiej nie skracaj, jak nie umiesz. Możesz przez to ugiąć ją w miejscu przecinania. Zdecydowanie bezpieczniej kupić krótsze lufy, jakkolwiek wszędzie widzę tylko długie lufy...

 

Jak poprawnie skrócić lufę? Wsadzasz lufę w imadło i jedziesz piłą do metalu. Jeżeli lufa jest z plastiku, to z łatwością przetniesz, ten plastik też chyba jest twardy na tyle, by się nie zgiął. Z lufą wewn. będzie mniej ciekawie, widziałem kiedyś proces skracania lufy ale nie pamiętam, jakim narzędziem. Wtedy trzeba bardziej uważać.

Link to post
Share on other sites

Z lufą wewn. będzie mniej ciekawie, widziałem kiedyś proces skracania lufy ale nie pamiętam, jakim narzędziem. Wtedy trzeba bardziej uważać.

Piłka do metalu. Końcówkę przejechać pilnikiem, co by zadziorów nie pozostawiać. Uważaj wkręcając w imadło, żeby jej nie zgnieść. Lufa od cm.028 i tak nie powala precyzją- więc po co kombinować.

Link to post
Share on other sites

Wiciok czy to takie ważne w AS ? Przez moje ręce przeszło parę egzemplarzy gdzie lufy były skracane (cięcie na kiełbasę) lub w końcowej fazie przecinania ułamane ( robił to znany serwis) i użytkownikom to nie przeszkadzało tym bardzie że idzie głównie full auto w AEG-ch .

Link to post
Share on other sites

Nie skracałem lufy wew. nigdy, ale jakbym miał takie coś zrobić, to do lufy wew włożyłbym coś idealnie dopasowanego, twardego i powoli brzeszczotem jechał dookoła, a potem delikatnie wyszlifował końcówkę (np prostą szlifierką z odpowiednim kamieniem)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...