Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74- jakie wybrać?


Recommended Posts

Od kiedy montując PBS-4 ma się dłuższą lufę? Głupoty opowiadasz, w życiu chyba tego tłumika nie widziałeś, przecież w środku nie ma lufy!!!

 

Kolejną bzdurą jest to że aks74u został zrobiony przez rosjan do cqb. Prawda jest taka że przy tak mocnym naboju wersja ostra nie nadaje się do tego. Pierwotnie zrobiono go dla załóg czołgów, wozów pancernych, helikopterów i wszelakich jednostek które raczej nie będą z niego kożystać. Jest tak niecelny że nawet jednostki pierwszoliniowe zamnieniają go na aks74.

 

Replika 048, 045, 040 strzelają w ersofcie podobnie. Stoki mają podobny zasięg i skupienie.

 

Ostatnie zdanie to kompletna bzdura, chłopie sam to wymyśliłeś ?

 

Tłumiki działają w asg jak przedłużenie lufy. Nie tylko tłumią ale przedłużają lufe. AK74SU był projektowany jako broń załóg A TAKŻE broń do samoobrony i walki w pomieszczeniach.

 

Ostatnie zdanie- miałem porównanie w asg AK74 i AKSU. Gram w asg 3 lata, widziałem sporo i nikt mi nie powie że stockowa suka jest dobra w lesie w porownaniu ze stockowym normalnym AK. Podobne do niego rezultaty osiaga po tuningu, dolaczeniu tlumika, wmontowaniu precki. Tylko po co to wszystko jak ostatecznie masz replike długości normalnego AK? -.-

Link to post
Share on other sites
  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja przyznaję, że nie widziałem tego tłumika ale chyba można zamontować dłuższa lufę wewnętrzną (mówie teraz oczywiście o replice) i to co będzie wystawało poza lufę zewnętrzną zakryć tłumikiem.

 

Tłumik ma w środku ma prześwit w wielkości 10cio lub 20sto groszówki, nie jest dokręcanym przedłużeniem lufy o średnicy 6,0X jak np w MK23. Wypchany jest watą wygłuszającą jak np mój czy pianką wygłuszającą. Można oczywiście w replice wymienić lufe na 455mm i zakryć ją tłumikiem, ale nie odkręcisz już raczej w każdej chwili i nie wrócisz do koncepcji krótkiej repliki :icon_smile:

 

 

Tłumiki działają w asg jak przedłużenie lufy. Nie tylko tłumią ale przedłużają lufe. AK74SU był projektowany jako broń załóg A TAKŻE broń do samoobrony i walki w pomieszczeniach.

 

Ostatnie zdanie- miałem porównanie w asg AK74 i AKSU. Gram w asg 3 lata, widziałem sporo i nikt mi nie powie że stockowa suka jest dobra w lesie w porownaniu ze stockowym normalnym AK. Podobne do niego rezultaty osiaga po tuningu, dolaczeniu tlumika, wmontowaniu precki. Tylko po co to wszystko jak ostatecznie masz replike długości normalnego AK? -.-

 

 

"Tłumiki działają w asg jak przedłużenie lufy" uparłeś się widzę. Nie jest tak do końca. Niektóre modele tłumika mają wbudowaną lufę i po przykręceniu przedłużają ją. Znam taką tylko jedną sytuacje, ale większość tłumików nie jest przedłużeniem lufy! Totalna bzdura. Oczywiście że tłumią, to co wychodzi z lufy, a że GB chałasuje CI koło ucha to już tak pozostanie.

Miałem suke cymy, i cm048 i zdecydowanie zaprzeczę Twoim stwierdzenią, jestem zupełnie innego zdania.

Edited by Mati86
Link to post
Share on other sites

rocker21, CYMA dziadowsko wygląda w porównaniu z BOYI, ostatnio znów porównywałem.

Też byłem do CYMY przekonany, ale dałem się namówić na BOYI i tego nie żałuje.

U mnie wygląd jest na 2 miejscu, dużo ludzi mówi, że cyma ma ciut lepsze bebechy, tak więc biorę cymke.
Link to post
Share on other sites

U mnie wygląd jest na 2 miejscu, dużo ludzi mówi, że cyma ma ciut lepsze bebechy, tak więc biorę cymke.

Też tak sądziłem, a się okazało, że nowsze repliki BOYI mają jedynie słabszy silnik i gumkę hop up, która i tak w cymie, jak i każdej innej replice lepiej wymienić. Natomiast wykonanie zewnętrzne jest o wiele lepsze.

Link to post
Share on other sites

Gdzie należy pamiętać, że ten "słaby silnik" bez problemu uciągnie sprężynę 130, więc wcale do słabych nie należy. Cymowski ciągnie nawet M150, ale co z tego, przy takim tuningu mało kto zwraca uwagę na części w stocku.

 

Pamiętaj, że "wykonanie zewnętrzne" to nie tylko oznaczenia, wierność oryginałowi, czy kolor drewienek. To luzy na lufie, kręcące się nity, gibająca kolba i odpadające drobne elementy (rygle rur gazowych, uszy szczerbinki, zaczepy pasa nośnego). A że spora część luzów ma wpływ na strzelanie, to zupełnie inna historia.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj, że "wykonanie zewnętrzne" to nie tylko oznaczenia, wierność oryginałowi, czy kolor drewienek. To luzy na lufie, kręcące się nity, gibająca kolba i odpadające drobne elementy (rygle rur gazowych, uszy szczerbinki, zaczepy pasa nośnego). A że spora część luzów ma wpływ na strzelanie, to zupełnie inna historia.

Nawet takie niby nie wpływające na celność luzy na kolbie mają duży wpływ na strzelanie. W mojej Cymce 028 B kolba miała luzy (miała bo odpadła). Często przed złożeniem się do strzału musiałem poświęcić chwilę na ustawienie kolby tak by mi nie przeszkadzała.

Link to post
Share on other sites

Luzy rajtuzy, nie słyszałem jeszcze, aby komukolwiek lufa się gibała, nawet w najtańszych replikach. W mojej Cymie rygle jakoś nie mają ochoty do dezercji. Sama szczerbinka jest na tyle sztywna, że wygina się na boki tylko przy użyciu siły. Nity też ochoty do tańca nie mają.

 

I znowu, niedawno był temat, że muszka się odchylała na kilka milimetrów w RK-06 bodajże.

 

EDIT: Akurat to, że Ci się kolba gibała w CM 0.28 B, to nic dziwnego.

Edited by SirHawk
Link to post
Share on other sites

SirHawk, różnica między nami jest taka, że odpierasz zarzuty odnoszące się do Twojego egzemplarza, ja piszę natomiast na podstawie doświadczeń z ponad dwudziestoma czterema replikami Boyi i Cymy (APS i JG nie liczę). Kilka replika moich, kilka robionych na Beryle, kilka customów. To, że w Twoim kałachu lufa się nie giba wcale nie znaczy, że w czterech kolejnych nie będzie się gibać. Sam pisałeś też o chwiejnej kolbie w Twoim 048, to akurat u nich nagminne, ogon kolby zrobiony z (jak ktoś ładnie powiedział) ołówka, luzy takie, że strach patrzeć i pokrywa zamka nachodząca na miejsce gdzie ma być numer seryjny (teraz już wiecie, dlaczego Cyma nie numeruje swoich kałachów - bo kilowo zrobiona pokrywka i tak by je zasłoniła :) ).

 

W każdym razie ja, na podstawie doświadczeń z różnymi replikami, mając do wyboru Cymą i Boyi raczej nie wybiorę Cymy. Za dużo roboty z nią, mnóstwo poprawiania, w dodatku drożej. Co wcale nie znaczy, że to replika do umieszczenia w kuble na śmieci, po prostu da się lepiej i taniej, kupując nowe Boyi.

Link to post
Share on other sites

Ale bajeczki z tymi długościami lufy, widzę, że można być zarejestrowanym na forum 3 lata i wciąż pieprzyć farmazony.

 

Kolego, podoba Ci się AKS-74U? Bierz RK-01 w wersji SW od Boyi i tyle. Taniej niż Cyma, a lepiej. i liczba replik AK, które miałem, przekracza 20, więc nie porównuję 'sfojego ezemplasha' i 'suki kolegy', tylko to, co macałem, używałem i sprzedałem/zostawiłem.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...