Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK do 800-900 zł co wybrać?


Recommended Posts

Mając taki budżet nie pchaj się w takie repliki jak CM039,CM035 itd.Możesz kupować cymę 040/048/050.Bardziej od cymy polecam ci serię RK ponieważ osiągi są bardzo dobre a ich wykonanie zewnętrzne bije cymę na łeb i jeszcze lepiej.Można kupić wersje,które są zrobione tylko ze stali i drewna.Przykładem jest RK-01SW.Możesz kupić też RK-02/03/06.Znajomi mają i chwalą.

Link to post
Share on other sites

Zastanawiam się co kieruje ludźmi, którzy polecają Cymę, mając do wyboru RK od d'boys. RK jest stalowe w tych miejscach, gdzie Cyma ma chiński znal, RK jest lepiej wykonane, RK jest tańsze, RK ma lepszą baterię, RK ma porównywalny gearbox. Nie rozumiem, jak można kupić coś gorszego i droższego, mając przed nosem karabin tańszy i lepszy. Albo jakiś masochizm, albo jakieś uprzedzenia, albo nasłuchali się od mędrców z epoki kamienia, że Cyma lepsza.

Na całym świecie, na wszystkich forach od wschodu po zachód każdy poleca w tym wypadku d'boys, tylko tutaj na wmasg poleca się Cymę.

Link to post
Share on other sites

Bo Cyma czasami ma jakieś tam stalowe elementy, a Boyi ma czasami znalowe elementy (które i tak są lepsze niż Cymowska "stal" nie wspominając o ich znalu).

Miałem tą "pancerną i niezniszczalną" CM.045 zacinka na GB nastąpiła dosyć szybko a na serwisie przy rozbieraniu repliki połamała się podstawa szczerbinki która w aksu trzyma pokrywę zamka.

Tak więc mając taki budżet wolałbym kupić tak jak doradza Dread stalowego RK-10S etc.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

To i to ma mocowanie lufy ze znalu, tak samo z zatrzaskiem kolby. Cyma ma podstawę szczerbinki, muszkę z podstawą, kolanko gazowe ze znalu.

U siebie wymieniłem tylko muszkę, szczerbinkę, zatrzask kolby i tłumik płomienia na stalowe. Reszta znalowych elementów mnie nie martwi. Muszkę i tłumik wymieniłem poto żeby je zaoksydować.

RK ma gorsze bebechy od Cymy.

Link to post
Share on other sites

No i co Ci po stalowym kolanku gazowym czy muszce? Trudno na prawdę mi znaleźć artystę, który złamie kolanko albo podstawę szczerbinki.

 

Pozatym, nie mówie tu tylko o silniku, tłok jest lepszy, głowica tłoka, zębatki i komora w stocku jest aluminiowa. Już wiele osób udowodniło, że bebechy Cymy są lepsze.

Powiedz, która chińska replika wytrzyma M150 na stocku?

Link to post
Share on other sites

No i co Ci po stalowym kolanku gazowym czy muszce? Trudno na prawdę mi znaleźć artystę, który złamie kolanko albo podstawę szczerbinki.

 

Pozatym, nie mówie tu tylko o silniku, tłok jest lepszy, głowica tłoka, zębatki i komora w stocku jest aluminiowa. Już wiele osób udowodniło, że bebechy Cymy są lepsze.

Powiedz, która chińska replika wytrzyma M150 na stocku?

Za to stalowa obsada lufy JEST WAŻNA.

Link to post
Share on other sites

To nie wiem w jakiej replice jest stalowa. W Boyiu (mam cały korpus) i Cymie jest z jakiegoś szitu, który się stopi poniżej stu stopni. Jak kumpel mi oksydował body się to gówno podtopiło. Jak porównałem z boyiem to jest to samo.

Ale też trzeba artysty żeby takie coś rozwalić... albo pełnowymiarowego suwadła od ostrego.

Edited by Maza94
Link to post
Share on other sites

To nie wiem w jakiej replice jest stalowa. W Boyiu (mam cały korpus) i Cymie jest z jakiegoś szitu, który się stopi poniżej stu stopni. Jak kumpel mi oksydował body się to gówno podtopiło. Jak porównałem z boyiem to jest to samo.

Ale też trzeba artysty żeby takie coś rozwalić... albo pełnowymiarowego suwadła od ostrego.

 

W boyi serii S jest stalowa.

W cymach żeby to rozwalić wystarczy zahaczyć lufą o drzewo podczas biegu. Odlew jest pełen pęcherzyków powietrza, co tylko pogarsza jego paskudne właściwości.

Że o beznadziejnym nitowaniu nie wspomnę.

Link to post
Share on other sites

(...) Trudno na prawdę mi znaleźć artystę, który złamie kolanko albo podstawę szczerbinki (...)

 

Tak ? No to powiedz to pewnemu serwisantowi z pewnego sklepu który tą oto właśnie część (podstawę szczerbinki) złamał w moim AKSU.

 

 

Co do pancerności bebechów cymy polemizowałbym bo moja ( AKSU bardziej znane jako "pancerne" albo "superUberProNiezniszczalneBebechyMdafaka" CM.045 ) wyłapała poważną "zacinkę" GB na 3 lub 4 strzelance.

Edited by Vender
Link to post
Share on other sites

Sam złamałem podstawę muszki i kolanko bez pokazów akrobatyki więc da się. Nie polecam cym za ok.800 stów, bo poprostu nie są one warte tych pieniędzy. A jak już musisz, to wybieraj spośród replik 74, bo ich kolanka i podstawy muszki są dużo wytrzymalsze niż w AKM. Mamy ich trochę w ekipie i nigdy nie spotkałem się że coś pękło itd.

Edited by korobov
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...