Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MatriX482

USA EOD- wyposażenie.

Recommended Posts

Heja

Na wstępie chciałem uściślić że chodzi mi o ogół EODów, nie tylko USN EOD czy Army EOD.

Do rzeczy. Chciałbym zapytać, jakiego sprzętu ( głównie kamizelek i konfiguracji sprzętowych ) używają popularne "EODy", szczególnie od roku 2009 po dziś dzień, choć mogą być i wcześniejsze lata.

Ze zdjęć z lat 2004-07 można wywnioskować że używają różnego sprzętu. MICH2000 i 2002, CIRASy i inne zintegrowane, często w MJK i CB. Mundury- w Iraku widziałem najczęściej DCU 3color. A jak jest teraz?

Sprzęt dostosowują do jednostki z którą współpracują czy to działa w inną stronę?

Pozdrawiam

Pomysł oryginalny, nie powiem :D

Jak się uprzesz to pewnie uszyjesz, jednak nie licz na znalezienie wykrojów. Musisz improwizować i robić to na podstawie zdjęć.

No i najbardziej charakterystyczny element stroju, czyli hełm. Tego niestety nie uszyjesz ;)

Jestem po rozmowie z krawcową jest chętna, myślałem że jej trochę ułatwię.

Pomysł na sam strój EOD 9 już mam bo jest wiele zdjęć w sieci, ale zastanawiam się na hełmem.

Czy nie zrobić go z kasku motocyklowego?

W internecie znalazłem zgłoszenie patentowe stroju EOD wraz z ogólnymi rysunkami.

Myślę że krawcowej to wystarczy (pomoże).

Pozdrawiam

...

Czy nie zrobić go z kasku motocyklowego?

W internecie znalazłem zgłoszenie patentowe stroju EOD wraz z ogólnymi rysunkami.

...

Cześć,

Jezeli była by mozliwość to mozna by poprosić o podesłanie tych rysunków?

Kumpel zadeklarował się mi pomóc z hełmem, wizjer będzie z plexi tylko jeszcze nie mam pewności jaka srednica bedzie odpowiednia.

Materiały biore od allegrowicza.

Pozdrawiam i powodzenia

amper

Trochę poszperałem i znalazłem to - http://www.youtube.com/watch?v=D43i0ybsdMw - raczej nie wygląda na oryginał ( nie wiem czy ogólnie są dostępne na rynku cywilnym - co jest mocno wątpliwe)

Swoją drogą ciekawa sprawa , nawet mam pomysł na zastosowanie w AS - Jeżeli kogoś się złapie na terminatorce , dociążyć mu taki kombinezon i kazać biegać przez resztę zabawy:) ew. można przy użyciu takiego sprzętu znieść wszelkie limity w CQB , nawet dopuścić wiatrówki :icon_smile:

Up. W profilu użytkowników na YT , jest więcej filmików z EOD-em

Edited by Tymbark