Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KWA ze springiem sp130 guardera. Jaka batka?


Recommended Posts

SirHawk - im większa waga kulki tym zasięg maksymalny jest mniejszy, a zasięg skuteczny większy.

Osobiście brałbym LiPO 11,1V - u mnie przy m130 na LiPO 7,4V i 2000mAh i stockowym silniku ma problemy z naciągnięciem tłoka do końca. Na 12V NiMH problem się nie pojawia, a ROF powala.

Link to post
Share on other sites

Wszystkie kulki od G&G są robione dla precek do 6,03. Ja mam 6,04. Niby minimalna róznica ale nie wiem, czy byłyby odpowiednie. Czyli gdybym zdecydował się na 11,1 Lipo to kulki 0,28g?http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_53_317&products_id=4701&name=MadBull_-_Kulki_BB_-_0,28g_-_4000szt._-_Precision_BBs http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_53_317&products_id=2304&name=G&G_-_Kulki_BB_-_0,28g_-_3000szt._-_Brazowy A kulki madbulla są słabsze?

Link to post
Share on other sites

Potwierdzam to, co napisał SirHawk - cięższe kulki przy dobrym hopku lecą dalej niż lżejsze. Załadowałem niedawno kulki 0.20 i 0.28 P&J do M16 KWA, ze zrobionym g - hopem, mającej około 400 fps'ów. 0.20 leciały z początku szybciej, jednak szybciej wytracały prędkość i w efekcie leciały na mniejszy dystans niż cięższe.

Link to post
Share on other sites
Ciekawe ile takich bzdur jeszcze wyczytam... Cięższe lecą dalej powiadasz? :hahaha:

Bzdury powiadasz?

Sprawdzałeś na jakiejś replice kulki lekkie i cięższe pod względem zasięgu maksymalnego, i faktycznie lżejsze latały dalej? To proszę o informację, jaką moc miała replika i jaką zamontowaną gumkę HU? Bo skoro się wypowiadasz, wnioskuję, że dokonywałeś porównania wagomiarów kulek pod tym względem.

Link to post
Share on other sites

Tu chodzi o dobranie optymalnej wagi do danej prędkości wylotowej. Np, na kulkach 0,2g przy 580fps celny zasięg to ok 30m (H-U na 0, jak go dotknę to lecą w kosmos), na 0,28g jest tak samo. Kulki 0,36g latają już lepiej (przy optymalnie ustawionym H-U ok. 65m), lecz dopiero przy 0,40g uzyskałem najlepszy zasięg (ok. 80m i jeszcze trochę). Przy 0,43g celność jest większa, ale zasięg spada (ok 75m max).

Jak widzicie powiedzenie cięższe kulki lecą dalej jest błędne, tak samo jak twierdzenie że lżejsze lecą dalej. Trzeba po prostu dobrać odpowiednią wagę do swojej prędkości wylotowej.

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że kulki cięższe mogą zwiększyć zasięg maksymalny - Jaszcząb dobrze to wyjaśnił.

 

Zresztą pisałem też o tym w jednym z poradników (sprawdzane doświadczalnie, rzecz jasna, co by niedomówień nie było):

Zasięg przy kulkach cięższych na ogół się zmniejsza, choć w niektórych wypadkach może wzrosnąć ze względu na wolniejsze wytracanie energii przenoszonej przez kulkę na skutek działania oporów powietrza. Jednakże w takim przypadku, to właśnie cięższe kulki staną się optymalnymi. Strzelając kulkami lżejszymi niż optymalne, odnotujemy spadek celności repliki, za to wzrośnie prędkość wylotowa kulki. Lżejsze kulki na ogół zwiększają zasięg repliki, choć w niektórych wypadkach mogą go skrócić ze względu na szybsze wytracanie przenoszonej przez kulkę energii.

http://wmasg.pl/pl/articles/show/201381

 

I osobiście uważam, że G&G są lepsze od Madbulli. Sprawdzałem na przykładzie wagi 0,3g. Madbulli używam tylko takich wagomiarów, z których nie można już dostać G&G.

 

A jeśli chodzi o wagę kulek do KWA z SP130 - 0,25g lub 0,28g. Nie jest powiedziane co będzie lepiej latać więc warto sprawdzić obie opcje. Osobiście w jednej z replik złożonej na SP130 używam 0,25g G&G, a w drugiej, która niegdyś strzelała na SP140 - używałem już 0,28g.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nieee... też myślałem, że np. cięższe latają dalej, niż lżejsze, ale się przekonałem, że to bzdura.

Przy dobrym ustawieniu hopa i strzelaniu w jakimś budynku nie ma szans, żeby 0.25 poleciały dalej niż 0.20.

Sprawdzałem to na kilku replikach.

Warto sprawdzić kulki do repliki, wiele razy znacznie lepsza powtarzalność strzałów skutkowała troszkę mniejszym zasięgiem.

Link to post
Share on other sites

A ja się przekonałem, że to prawda. Zwłaszcza, że kulki 0.2g bardzo szybko wyhamowują.

 

Czekajcie, bo offtop się zrobił, a ja się nie wypowiedziałem jak należy. Do swojego KWA z SP130 weź śmiało Li-Po 7.4V z pojemnością 2000 mAh lub więcej przy wydajności prądowej co najmniej 25C. Będzie dobry. A jak uznasz, że za słaby to pożycz Li-Po 11.1V o podobnych pozostałych parametrach i zdecyduj, co będzie lepsze.

Link to post
Share on other sites

Aleksanderexis, jakie były gumki HU w tych replikach?

Zaobserwowałem, no przykładzie CM 0.28.

Gumka HU zielona G&G "lubi" ciężkie kulki - zasięg wzrasta i jest większy przy kulkach 0.25 niż przy 0.20. Przy czym sensownie dało się strzelać nawet na 0.28, nie obcinały one zasięgu i latały równie daleko co 0.25

Gumka Systemy - nie wiem, chyba mi się trafiła kiepska sztuka, kręciła jak cymowy stock. Zasięg na 0.23 największy, na 0.25 zasięg sporo był mniejszy. 0.28 latały jeszcze bliżej.

No i nie ma co przesadzać z wagą kulek. U mnie przy 400 fps'ach 0.25 latają trochę bliżej niż 0.28, ale powiedzmy 0.30 lub 0.33 mogą być już być zbyt ciężkie i zasięg zaczyna spadać. Mam 0.30 i będę w najbliższym czasie będę sprawdzał jak latają.

Sorry, że piszę trochę nie na temat.

Przy 400 fps 0.28 ładnie latają (guma zielona G&G). Przy mocniejszej sprężynie sprawdziłbym jak latają 0.30.

Edited by Jaszcząb
Link to post
Share on other sites
Przy dobrym ustawieniu hopa i strzelaniu w jakimś budynku nie ma szans, żeby 0.25 poleciały dalej niż 0.20.

Sprawdzałem to na kilku replikach.

Wszystko zależy od konkretnego przypadku :). Porównaj dwa rodzaje kulek o bardzo dużej różnicy w masie - np. 0,12g i 0,3g w replice nadającej kulkom prędkość, powiedzmy 500 FPS :).

Link to post
Share on other sites

Witam ja mam pytanie do springa m120 KWA CQB wystraczy mi lipol 7,4V i 2000mah ? czy lepiej zabrać 11 ale słyszałem że szybciej bebechy się niszczą.

 

Tak spokojnie ci styknie 7,4.Możesz nawet 11.1 stosować.Znajomy na stocku i 11.1 zrobił 60k kulek bez awarii.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...