Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

odchudzenie i reanimacja MP5K


Recommended Posts

Zakupiłem cymowe mp5k. Zabawce przydarzył się wypadek:

DSC_5191.JPG

 

widząc, że to już koniec rzucania repliką na lewo i prawo, postanowiłem ją możliwie odchudzić. wywalić zamierzam więc wszystko, co nie przyda się w procesie rozpylania kulek.

 

DSC_5190.JPG

Front zaś zostanie usunięty w miejscu pęknięcia i ładnie wyrównany. niestety, pozostaje kwestia baterii i lufy. Stąd też:

- czy ktoś ma pomysł, co "zamontować"/"dorobić" w miejsce frontu, by chowało to batkę i stabilizowało lufę?

- czy macie namiary na tokarza, który coś by mi tu dotoczył? Ewentualnie kogoś, kto mi "coś" wyklepie?

 

Ogółem zależy mi tylko na tym, by front był zakryty i kończył się wraz z lufą wewnętrzną. myślałem o jakimś byczym tłumiku na zamówienie, ale pozostaje kwestia jego montażu. może, gdyby uciąć front przy samym GB, można by coś łatwiej dopasować?

Mamy na forum wielu customerów a nuż ktoś będzie miał wizję.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

a może dorobić taki front jak w VSS... bo rozumiem , że to nie musi wyglądać jak mp5k. będzie tylko kwestia tego jaka batka tam wejdzie , oraz jak go przymocowac do reszty body ...

 

to nie będzie wyglądało jak mp5k, tzn. będzie ogólnym zarysem. zamierzam zdemontować wszystko, co nie jest niezbędne do strzelania. front ma być taki, byle batka stick w nim się mieściła. co do mocowania - nie chcę tego kleić, stąd też myślę nad kreatywnym wykorzystaniem miejsca po tej śrubce (zielony kolor):

DSC_5191.JPG

 

EDIT:

właśnie obejrzałem sprawę dokładniej i jednak batka w tym nowotworze mieścić się nie musi - kończy się milimetr przed pęknięciem.

Edited by Lesio
Link to post
Share on other sites

Sprawa wygląda już tak:

 

DSC_5201.JPG

 

Powoli kończą się części, które można usunąć. został front do odcięcia, ale nie wiem dokładnie w którym miejscu.

 

Dwie foty frontu:

 

DSC_5204.JPG

 

DSC_5202.JPG

 

jak widać, pęknięcie jest obustronne i krzywi lufę wewnętrzną - jest skierowana lekko do góry.

 

Z przodu jest regulacja hopka, więc nowy front musi być demontowalny.

Link to post
Share on other sites

Nie siedzę w MP, ale kiedyś miałem jedno :) więc syndromem Hołdysa (nie znam się, to się wypowiem) zapodaje.

Do środka dorób tuleję tak co by wchodziła w miejsce pęknięcia żywica epoksydowa tylko nie za dużo utwardzacza. Potem pozostanie Ci przerobić zamek bo pewnie nie będzie chciał pasować zmniejszysz średnicę zew. w prowadzeniu atrapy.

Link to post
Share on other sites

cena nie gra roli, ale to są metalowe risy. więc zrobi się z niej 4 kilowy kloc. chyba najlepszym wyjściem byłoby zamówienie "tłumika" idealnie pod wymiar, który nie miał by jednej z zaślepek. mp5 wciskałoby się w niego. tylko musiałbym wywiercić w nim dziurę na śrubę. dziś poszukam u siebie takiego walca i przymierzę, może ktoś na forum ma dostęp do tokarki i mógłby mi to wyczarować.

Link to post
Share on other sites

Górna część body to plastik? Możesz użyć rury aluminiowej o średnicy wewnętrznej równej średnicy zewnętrznej górnej części body. Odpowiednio dociąć i wyprofilować tak, aby bezproblemowo można było to nasunąć na body na odpowiednią długość. W rurze (w okolicy wylotu) wkleić pierścienie do stabilizacji lufy wewnętrznej. Samą rurę stabilizować przez śruby imbusowe z wysokimi łbami (aby ładnie wyglądało) wg schematu:

schemats.jpg

Jeśli tuleja będzie wystarczająco dobrze spasowana z korpusem to po dwie śruby z każdej strony powinny wystarczyć, aby to stabilnie trzymać. Będzie wyglądać w miarę estetycznie i będzie dostęp do frontu.

Link to post
Share on other sites

właśnie przypadkowo na to wpadłem..

mam sunshadera do lunety. nałożyłem na front.

 

DSC_5205.JPG

 

pasuje prawie idealnie.

 

z przodu wygląda to tak:

https://lh4.googleusercontent.com/-2zSr-H_STKs/UFM70_LteII/AAAAAAAABtA/oNRO7cXRzz0/s640/DSC_5207.JPG

 

wystarczyłoby więc zakupić "tłumik" dźwięku o takich wymiarach, a dziurkę na lufę wywiercić samemu. a od środka wkleić coś do tłumika dla stabilizacji. znacie kogoś, kto dotoczyłby coś takiego pod wymiar?

 

ps. korpus jest metalowy.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...