Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stylizacja WP


Recommended Posts

Witam dziś chciałem zapytać mam już cały ubiór Wojska Polskiego i ogółem chciałbym się stylizować na WP jednak ... nie wiem jaki do tego dokupić karabin (oczywiście Air Soft) ,chciał bym żeby był karabinem obecnie używanym przez WP.

 

Z góry dzięki za pomoc i proszę o podsyłanie linków do replik .

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze G36K dla Formozy oraz g36c dla jednostek specjalnych policji itp.

 

Wybór jest naprawdę spory, ale musisz wpierw wybrać rodzaj piechura (speszial forsys, wojska lądowe), którego chcesz rekonstruować... no a także określić, ile możesz wydać na replikę.

 

Edit:

Są jeszcze inne JW używające HK 416, sam widziałem:)

 

Jakie na przykład? Pytam z ciekawości

Edited by Dranos
Link to post
Share on other sites

45 000 berylów

45 000 akm/akms

 

z kbk to chyba wszystko co mamy, były jeszcze wz88 tantal ale ich juz nie ma, irakijczycy nimi wojują :)

 

 

Najczęściej znajdziesz Polskiego żołnierza na misj właśnie z berylem.

Pozostaje jeszcze replika UKM2000 czyli PKMa ale chyba nie ma na rynku nic takiego jeszcze.

 

Wiem że grom posiada M4 bushmaster, ale wymieniają na HK416.

Glauberów też napprodukowano 50 000 w tym piątka do iraku ale replik tego brak.

Link to post
Share on other sites

45 000 berylów

45 000 akm/akms

 

z kbk to chyba wszystko co mamy, były jeszcze wz88 tantal ale ich juz nie ma, irakijczycy nimi wojują :icon_smile:

 

 

Najczęściej znajdziesz Polskiego żołnierza na misj właśnie z berylem.

Pozostaje jeszcze replika UKM2000 czyli PKMa ale chyba nie ma na rynku nic takiego jeszcze.

 

Wiem że grom posiada M4 bushmaster, ale wymieniają na HK416.

Glauberów też napprodukowano 50 000 w tym piątka do iraku ale replik tego brak.

 

No ale czy żołnierz liniowy będzie biegał z Glauberytem? Glauberyt, jako następca (funkcjonalnie) Raka raczej służy do ochrony bazy itp. Przynajmniej w kraju tak się z nich korzysta.

Link to post
Share on other sites

Ja nie napiszę pewnie nic nowego ale nie będę pisał liczebnie ile jakich karabinów ma całe Wojsko Polskie bo to cię najpewniej nie obchodzi (bynajmniej na razie).

 

To tak jeżeli chcesz się stylizować na typowego żołnierza WP to najlepszym wyjściem będzie Beryl. Ale płacenie w chwili obecnej 1600zł za Beryla nie wiem czy jest opłacalne więc możesz kupić CM.045 lub coś pochodnego i przerobić na Beryla ale nie wiem ile to kosztuje w tej chwili.

Też możesz dorwać jakiś AKMS najlepiej Stalowy BOYI RK-10S [metal + stal + ABS + drewno] (nie widziałem nigdzie SW). Ewentualnie jakiś krótki AK z okładzinami orisowanymi i masz Mini Beryla a raczej jego namiastkę ;)

 

A jeżeli chcesz na inny sprzęt który używają w WP to: HK416, MP5A4, MP5SD6, G36C/K, P90, FN Minimi (popularne nazywane M249), PKM, M4 Bushmaster. Więcej sprzętu używanego przez GROM znajdziesz na Wikipedii.

Formoza ma jeszcze G36KV, M14, SWD.

Link to post
Share on other sites

Tak z ciekawości - czy w/w jednostki używają klasycznych polskich mundurów? tj. w maskowaniu wz.93 czy też jego pustynnej wersji? Bo z tego co mi wiadomo JW GROM nie korzysta z tego maskowania...

Teraz widać zdjęcia w wz. na żołnierzach JW Agat i HK 416. Choć bywały zdjęcia z Hk i wz.93. Teraz DWS używa Multicam i Sueza. Wystarczy fotki obejrzeć. Edited by Didi
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...