Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabiny maszynowe w airsofcie


Recommended Posts

Witam.

 

Czy repliki karabinów maszynowych, tak jak w palnych odpowiednikach, dają jakąś przewagę w starciach? Tzn czy prócz większej pojemności magazynka mają jeszcze jakieś zalety? Czy tylko są wyznacznikiem lansu, dla którego trzeba taszczyć te ciężary?

 

Interesują mnie te repliki. Jednak jeśli jakoś znacząco nie będą dawać większej siły ognia, to jaki byłby sens nadwyrężać plecy dla dwa razy cięższych replik. Co można polepszyć? Stockowo parametrami nie różnią się od zwykłych karabinów (jedynie większa prędkość wylotowa kulek, ok 400-460 fps, ale to w każdym karabinie po małym tuningu za te pieniądze bez problemu można wyciągnąć). Dodatkowy tuning mocowy + zwiększenie ROFu? Istnieją jakieś wyróżniające się martki prodokujące porządne repliki tego typu?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Mogą też na rzecz imprezy zostać przymontowane do pojazdu/parapetu i służyć jako stacjonarne działo przeciwpiechotne. Poza swoimi gabarytami nie zauważyłem nic, czym by się taki SAW wyróżniał w tłumie, ale można go sprzedać za sporą kwotę albo też zamienić na coś mniejszego, funckjonalnego, w tym samym przedziale cenowym. Poza lansem? Nie dostrzegam powodów by kupować KM'a na niedzielne strzelanki.

 

(Chaos, chaos wszędzie, nawet w tym poście.)

Link to post
Share on other sites

O ile mi wiadomo to byle mp5, m4, m14, kałach, gieta i milion innych również strzela ogniem ciągłym.

 

 

Zasadzniczo taka krówka w systemie CA (czyi chińskie A&K, PJ) mają jeszcze jedną zaletę- pancerny GB przystosowany do walenia długimi seriami na mocnych springach.

 

Więcej zalet- brak. Z BOXem strzelanie stojąc jest niewygodne, z dwójnogiem lepiej ale z drugiej strony dwójnóg jest mocno taki se w tych replikach. Z czasem łapią świetne luzy :D i potrafią rozmontować się na dwie części hehehe.

Link to post
Share on other sites

Pewnie po to (skoro już trzymamy się teatralnych klimatów), że nie każdy robi coś dla publiczności?

 

W airsofcie dla Ciebie ma to najwieksze znaczenie ale dla mnie na przykład większe znaczenie ma trafienie przeciwnika kulką zanim on trafi mnie.

 

M249 moim zdaniem nijak nie sprawdza się idealnie jako wsparcie. Właściwie powiedział bym, że sprawdza się nędzienie bo jest baaaardzo mało mobilne. Idealne wsparcie to po mojemu gutek z beta magiem. GB trójeczka, łądujesz 400fps (bo zawsze lufe podniesiesz i lobem doleci, po grzyb więcej?). Na milsimie- nie ale czy my mówimy o milsimie?

 

Chyba trochę zdryfowałeś z tematu. Tu rozmawiamy o sprzęcie a nie o czyimś (Twoim, moim) wyobrażeniu airsoftu.

Link to post
Share on other sites

Plusy kaemu m249 ( bo takie posiadam ) to duży mag. Minusy to masa i gabaryty, które jednak czuć pod koniec dnia.

 

Na niedzielne jebanki byle cyma 28 z hicapem jest kaemem. Ciężko się wybić z tłumu lekkich rozpylaczy,chociaż jest to możliwe.

Na niektórych imprezach (np Combat Alert ) organizator zabrania hicapów oraz podaje definicję kaemu dodając że kaem może mieć większy magazynek, Tam łatwiej się odnaleźć.

 

Bipody w kaemach to inna bajka. Standardowe w większości replik są słabe, ale na szczęście jest kilka rozwiązań które wydają się być lepsze.Wg mnie najlepszym jest grip pod, który odchudza kaem z metalowego dwójnogu.

Edited by axelrybaczewski
Link to post
Share on other sites

Można stuningować mp5 na "km", ale równie dobrze można wystawić Hamleta na strychu ale po co?

 

Wg. mnie w airsofcie największe znaczenie ma jak największy realizm. Skoro bawimy się w wojsko, działajmy na taktyce i realiach wojskowych, więc km-em niech będzie replika km'a. A tak jak dexter napisał m249 sprawdza się idealnie jako karabin maszynowy ze względu na pancerne gb, bo co to za sens robić wsparcie na emce co ma 400 fps. Jak się bawić to się bawić 500 fps w świni i można wspierać :icon_biggrin:. Nie wyobrażam sobie żeby ktoś na milsimie biegał z jakimś przerośniętym drumem i cisnął kit że ma karabin wsparcia z emki :icon_razz:.

 

A tam chrzanienie kilogramy, ciężko, niewygodnie, to po co zakładasz mundur, do czegoś do zobowiązuje :icon_wink: , lepiej na speedball iść pobiegać po gumowym polu przy takim podejściu :icon_razz:. Tak samo jak Ci komandosi w PC z wkładami z karimat...

 

Wydaje mi się, że jest to kwintesensja airsoftu, to co napisałeś. Wielu z nas o tym zapomniało. I tak sarkastycznie: "przecie to tylko zabawa mi wystarczy hi-cap"

Link to post
Share on other sites

Nie będę powielał tego co napisano. Jedynymi realnymi plusami km-ów są mocne gb, umożliwiające nieco tańszy UPG i mniej awaryjną eksploatację, niż w replikach z "klasycznymi" gb - przy porównywalnych osiągach. Inna rzecz, że km zaczyna mieć sens tylko z elektrycznym HC, tylko w (ogarniętym) pododdziale >6 osób i najlepiej x2, bo w parce lepiej się chowa... :maniak_luzik:

 

A i tak nie ma cudów. To nie real. Nie ma co zaklinać rzeczywistości. Więc darujmy sobie opowieści dziwnej treści. Bo tak się składa, że my używamy km-ów jako broni wsparcia na typowych grach AS. Natomiast na milsimach robią za rezerwę amunicji dla "normalnych" karabinów. :teethh:

 

EDIT:

Wg. mnie w airsofcie największe znaczenie ma jak największy realizm. Skoro bawimy się w wojsko, działajmy na taktyce i realiach wojskowych, więc km-em niech będzie replika km'a. (...) mundur, do czegoś do zobowiązuje...

Wydaje mi się, że jest to kwintesensja airsoftu, to co napisałeś. Wielu z nas o tym zapomniało. I tak sarkastycznie: "przecie to tylko zabawa mi wystarczy hi-cap"

niepisacbzdurzbieracbaw.jpg

;-)

Edited by Kuba
Link to post
Share on other sites

KM na niedziele odpada(typowo niedzielnych)....

Chyba nigdy nie widziałeś karabinu maszynowego w akcji, na niedzielnej strzelance ;)

Po pierwsze, właściciel takiego karabinu musi mieć pojecie co posiada i jak tego używać. Po drugie taka zabawka będzie zdawać egzamin w zespole, który posiada joko takie pojęcie o taktyce.

Równie dobrze można zapytać o sens posiadania repliki karabinu snajperskiego

...przecież każda pierwsza lepsza "cymka" z hi-capem zasypie snajpera kulkami...

a jednak snajperzy działają (niektórzy bardzo skutecznie)

Link to post
Share on other sites

Jest jeszcze efekt przewagi psychologicznej :icon_razz:

KM ma sens wszędzie, gdzie pojawiają się ograniczenia prędkości wylotowej, amunicji, trybu ognia. Po za tym są klimatyczne.

Technicznie rzecz ujmując, nie mają wielkiej przewagi, fakt że jest pancerny gearbox, ale czy w czasach gdzie za 300+zł można kupić szkielet v.2 lub v.3 w wersji alu cnc jest to silny argument?

Ze standardowych KM najpopularniejszych na rynku masz M249 CA oraz A&K (P&J). Większość bebechów wymiennych z M4/M16, co ułatwia zabawę. Masz także M60 A&K, które jednak posiada kilka części nietypowych (np. dysza). Należy wymienić także RPK. Reszta to rodzynki na rynku.

Po za tym jak pokochasz KMy, to żadna argumentacja za/przeciw nie będzie już Ci potrzebna :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

Z tym sianiem i sianiem to przesada. Masz przykryć wroga, nie oznacza to krótkich serii po 2-3 minuty.

Nie? A to ci historia...

Idąc tym tropem metalowe emki są głupotą bo plastikowe body jest jeszcze lżejsze.

Oczywiście, że jest lżejsze. Dlatego w 2 z 3 moich "kałachów", mam plastiki...

Cokolwiek z trójką?

Przy dłuższym, intensywnym użytkowaniu? Nie byłbym aż tak pewny.

KM ma sens wszędzie, gdzie pojawiają się ograniczenia prędkości wylotowej, amunicji, trybu ognia.

Czyli tam gdzie goni się z króliczkiem ("realizmem") dla samego biegania, zamiast konstruktywnie wykorzystywać te możłiwści jakie AS realnie daje? Z km-em czy bez - bez sensu.

fakt że jest pancerny gearbox, ale czy w czasach gdzie za 300+zł można kupić szkielet v.2 lub v.3 w wersji alu cnc jest to silny argument?

Pojęcie pancernego gb jest nader względne (także w km-ach, vide gb CA i PJ w "minisach"). A ten szkielet "alu cnc za 300 zł" to z przyjemnością zobaczę. Dajesz.

Należy wymienić także RPK. Reszta to rodzynki na rynku.

RPK to nie "km".

Link to post
Share on other sites

Pojęcie pancernego gb jest nader względne (także w km-ach, vide gb CA i PJ w "minisach"). A ten szkielet "alu cnc za 300 zł" to z przyjemnością zobaczę. Dajesz.

Podeślę Ci paragon z Taiwanguna :icon_biggrin:. Od czasu do czasu pojawiają się w takich cenach, można także na allegro upolować w przedziale 300-400zł (czyli w cenie, za którą można było kupić gb M249 CA). Wystarczy, że się cierpliwie poczeka i poszuka.

 

Co do argumentu "biegania za króliczkiem" i bezsensowności, to nie podzielam Twojej opinii, airsoft dość konsekwentnie idzie w stronę realizmu i znajduje to wielu zwolenników.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...