Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Na wstepie chcialem napisac, ze nie wiem czy temat bardziej pasuje tutaj czy do 'Ogolne techniczne'. Jesli sie pomylilem to przepraszam i prosze o przeniesienie tematu. Wyniki poszukwan takze nie przyniosly efektu.

 

Otoz mam problem z TLF od MP5 CA. Po wlozeniu baterii na swoje miejsce zaswiecilem na krotko latarke zeby sprawdzic czy dziala. Oczywiscie latarka zaswiecila... przez kilka sekund, pozniej samoczynnie zgasla (nie zwalnialem przycisku). Sprawdzilem baterie, reflektor. Wszystko jest sprawne. Nie wiem co moglo sie zepsuc/przepalic. Wszystko wygladana na nienaruszone

 

Bardzo prosze o pomoc.

Link to post
Share on other sites

moze po prostu spalila ci sie zarowka... to sie niestety zdarza... Jezeli ktos z twoich znajomych tez ma TLF'a to sproboj z inna zarowka, jezeli nie, to sciagnij foregripa i zobacz czy kabelki dobrze stykaja, bo tam tez moze byc problem (kabelek jest tylko lekko przylutowany)

Link to post
Share on other sites

Ogolnie doszedlem do zrodla problemu. zarowka swieci w najlepsze podlaczona bezposrednio do baterii wiec to nie w niej problem. po wykreceniu zarowki, na stykach (+ baterii i - relfktora) jest napiecie wiec to na stykach baterii i reflektora jest przyczyna... tylko nie wiem co jest dokladnie :/ Styki juz przemywalem i dupa :/

Link to post
Share on other sites

Podepnij kabelek do spręzynki, drugi do obudowy, do tych kabelków podłącz żarówkę i sprawdź czy świeci.

Jeśli świeci to jest problem na stykach żarówki i latarki.

Jeśli nie świeci, zmierz napięcie pod obciążeniem (czyli z podłączoną żarówką). Jeśli bez żarówki (tak jak napisałeś) jest napięcie a z żarówką nie ma to znaczy że problem jest w foregripie - gdzieś jest przerwa z dużą rezystancją wystarczającą jednak do pojawienia się napięcia bez obciążenia.

Zobacz czy kabelek od włącznika, wewnątrz gripa nie jest obluzowany itp.

Link to post
Share on other sites

Juz sam nie wiem co o tym mam myslec... laatrka zaczela nagle normalnie swiecic 8O chyba ktos jakies voodoo na mnie uprawial :P no nic. dzieki za rady :P moze przydadza sie jeszcze w przyszlosci (oby nie) ;)

Link to post
Share on other sites

hmm dziwna sytuacja poniewaz latarka znowu nie dziala. wystarczylo wyjac baterie i wlozyc je jeszcze raz zeby latarka znowu przestala dzialac... teraz nie ma napiecia na polu reflektor-styk-bateria.

Link to post
Share on other sites

Ja tez mialem problem z TLF. Swiecila i nagle przestala reagowac na przyciski. Po jakims czasie i po kilku seriach przyciskow zaczela znowu sie swiecic :) To zalezy od jej humoru, moze miala jakas trudna sytuacje rodzinna :D Moze ktos na swiecie w tym momencie znecal sie na innym TLFem i go zabil?:D Kto wie, moze tak bylo :P TLFy zyja wlasnym zyciem :D:D:D Na serio to ten problem co jakis czas mi sie zdarza, z niewiadomych powodow nie swieci a chwile pozniej znowu swieci...

Link to post
Share on other sites

Gdyby sie to zdazralo raz na jakis czas to zaden problem, ale moja latarka wiecej nie swieci niz swieci.

Bylem juz nawet z nia w elektronicznym i gosc nie wiedzial co jest...

 

EDIT

 

problem rozwiazany. kabelek (+) wchodzacy do tej poduszki ktora wlacza latarke byl nieprzylutowany tylko luzno stykal sie z blaszka mechanizmu :roll:

Link to post
Share on other sites

niestety trzeba ja zedrzec na sile. jest przyklejona klejem. tylko rob to rownomiernie, zeby stykow w srodku nie uszkodzic. jak wchodza kabelki do srodka to jest taka blaszka dla czerwonego kabelka (+). zobacz czy jest tam przylutowany. pozniej poduszke wystarczy tasma dwustronna przykleic do chwytu.

Link to post
Share on other sites

Dzieki. Chyba jednak nie bede tego ruszac :D Jeszcze cos zepsuje i bedzie :P Mam nadzieje ze nie zawiedzie mnie na czwartkowej nocnej strzelance :) Musze sie pomodlic do mojej TLF, poprzytulac, wlozyc nowe baterie najlepszej firmy, ladnie do niej mowic, a nawet przespac sie z nia :D:D:D

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...