Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kthulhu

Użytkownik
 • Content Count

  759
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kthulhu

 1. Ciuchy DA będą w tym roku (mundur combat)
 2. O to produkcji Szpej'u wygląda dziwnie znajomo...
 3. Kawek - to na zdjęciu to ani Multicam ani tym bardziej MARPAT. Co do pytania - będzie wyglądać to średnio. Do MARPAT najlepiej coś w Coyote Brown, US Woodland (oryginalny, a nie chiński) lub na upartego też w MARPAT (pod warunkiem że mundur oryginalny jak i oporządzenie z oryginalnej cordury w MARPAT)
 4. Posiadam od jakiegoś czasu. Noszę właściwie dzień w dzień, jak do tej pory w zakresie temperatur -8 do +8. Może będzie chwila to skrobnę coś na temat użytkowania
 5. Z tego co wiem to Devgru głównie z JPC można zobaczyć. Eh, modern, modern everywhere...
 6. Ja za to polecam H-Harness lub coś zbliżonego. Sam pod gunnerkę właśnie to noszę (4 skrzynki 200-nabojowe) i bez problemu działa. Pod nią PACA lub nic z balistyki i jest git wygodne.
 7. Ja w nich trochę z AK strzelałem, fakt że na otwartej strzelnicy, ale jakoś nie widziałem wielkiej różnicy względem zwykłych ochronników słuchawkowych (może nie licząc dyskomfortu wywołanego tym, że ciągle coś masz w uchu). Ogólnie są ok, przy czym ze względu na sylikonową budowę wróżę im nie dłuższy żywot jak 1-2 miesiące przy codziennym użytkowaniu
 8. kthulhu

  SPECOPS

  Ale przez jakieś 2h przynajmniej była zablokowana/nieczynna
 9. Z jednego z ostatnich wyjazdów. Kit list w sumie chyba nie potrzebny bo właściwie nie ma tam nic ciekawego http://zapodaj.net/e1439e8b63c0d.jpg.html
 10. Ja nie mówię, że to będzie wygodne, ale możliwe. Lepiej nie mieszać obu systemów, ponieważ doprowadzi to często do mocowania na ścisk pewnych elementów, co może nawet doprowadzić do uszkodzenia szwów w danych elementach (na jakimś panelu 20mm miwo albo janysportu mam uszkodzone szwy od taśm po noszeniu kieszeni swoich w systemie molle). Ogólnie lepiej kupować oporządzenie w jednym systemie
 11. Z jednej strony - założysz jedno na drugie, wiem bo próbowałem Z drugiej - było kupić porządny wyrób w ogólnoświatowym standardzie, a nie w jakimś dziwnym wymyśle pana PJ.
 12. A czy przypadkiem dodatkowo AOR2 nie jest zorientowany pionowo a nie poziomo jak MARPAT? No i MARPAT z tego co pamiętam występuje kontraktowo tylko w Twillu
 13. Propper nie ma 65% bawełny a 65% poliestru.
 14. PenCotta kupując w kosmicznych ilościach tysięcy yd trzeba i tak liczyć koło 9$ za yd. Do tego przesyłki, cła itd, koszt wykonania przesłania kontenera do PL itd. To wszystko kosztuje. Dodatkowow trzeba pamiętać, że ceny te to są MSRP. Co za tym idzie, Helikon nie dostaje całej tej kasy do ręki. Jako producent sprzedaje ją dystrybutorom po cenie hurtowej, niższej niż ta. Co za tym idzie - w rzeczywistości dużego zarobku pewnie na tym nie ma.
 15. Tyle że to raczej nie jest Helikonowy mundur. W katalogu PenCott i A-TACS występowały tylko na mundurze CPU a nie ACU. Poza tym jakoś dziwnie wygląda mówiąc szczerze.
 16. Takie szybkie pytanie, może ktoś będzie wiedział - jakie wkłady dedykowane są do leciwych już kamizelek Safariland (model bodajże Tac6 Plus, te oparte o rzepy i napy)? Wygląda to jak standardowy wkład od PASGT (kształtem bardzo przypominają te kamizelki, tyle ze pozbawione tych naramienników, właściwie niemal wyglądają identycznie).
 17. Używałem i tego i tego i mówiąc szczerze - teoretycznie RRV jest bardziej ładowne (mówię teoretycznie, bo bez pleców nie podłączysz camela). Obecnie z MBSS zrezygnowałem na rzecz MMAC (nie tylko ze względu na ładowność, ale też ogólnie większą funkcjonalność tego PC). RRV może ew. być jeżeli nie zamierzasz faktycznie przenosić na nim nic poza wspomnianym zestawem. Ale w pewnym momencie może się okazać, że jednak potrzebne ci będzie coś więcej.
 18. Jeżeli chodzi o MJK to tak, ale dopiero w połowie listopada, bo teraz jest realizowane zamówienie w tym kolorze. Ew. może być CB jak bardziej pasuje.
 19. No widzisz, jakoś ten krawiec dziwnym trafem nie kojarzy żebyś go tak męczył niemiłosiernie...
 20. Jakoże już kilka osób się pytało - na PC pod zwykłymi comfort padami są podkładki balistyczne (w tej wersji naturalnie wypełnione wkładem kevlarowym). Robiłem też wersję typowo comfortową - z pianką. Jest to dużo lepsze rozwiązanie niż zwykłe comfort pady, ponieważ ze względu na swoją szerokość mniej uciskają na ramiona i lepiej rozkładają ciężar. Jest to szczególnie przydatne przy przenoszeniu balistyki i mocno obładowanego PC.
 21. Dwa zdjęcia obecnie stosowanego przeze mnie Plate Carriera w MC:
 22. Tak więc kolejny Stalkier za nami. Moje wrażenia są lekko mieszane, z wyraźnym kierunkiem pozytywnym. Ale po kolei: 1. Wielki szacunek dla organizatorów. Bardzo fajnie wszystko było przygotowane, rekwizyty naprawdę dobre a rozplanowanie wszystkiego po prostu git. Co prawda trochę mi przeszkadzała baza wolności zaraz obok bazy powinności (i to, że mimo wszystko wolność była bardziej zauważalna w poprzednich latach - byli bardziej klimatyczni). Największy podziw zrobił bar, który wreszcie był barem. 2. Wielkie podziękowania dla dużej części graczy. W większości Stalkerzy działali jak pow
 23. Ogłaszam tutaj, bo tu więcej osób czyta - mam wolne 3 miejsca w aucie z Wrocławia na Stalkera. Chętni na priv.
 24. H-Harness jest niestety dość spory (mam, używam jako sprzętu do gunnerki) - ogólnie ja jako osoba niemałych rozmiarów (ok. 102 w pasie) muszę nosić komplet wkładek piankowych żeby na minimalnym ustawieniu używać wszystkich 3 paneli.
 25. Jest jeszcze Aries Outdoor, ale jak przedmówca zauważył z kamizelek ma głównie (a właściwie tylko) chest rigi.
×
×
 • Create New...