Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zębatki+lipo+silnik+spring=ROF?


Recommended Posts

  • 1 month later...

Jak? Gdyby tak można było zrobić, wiele osób samemu lutowałoby ogniwa i składało sobie pakiet jakie im najbardziej odpowiadają. Myślę że można zrobić więcej szkód niż pożytku, przypominam po raz kolejny że budowa LiPo to zupełnie inna bajka niż NiMh, więc lepiej nie kombinować jak koń pod górę.

Zawsze widzisz problem tam gdzie go nie ma i gdzie można coś naprawić/przerobić zamiast kupować nowe (najlepiej u PB rzecz jasna :hahaha: ). Pod termokurczem są najzwyklejsze na świecie trzy mniejsze pakieciki dla 11.1V. Nie jest za dobrze wymieniać pojedynczego ogniwa bo będzie odstawać parametrami od pozostałych, ale ująć jeden pakiet (zwłaszcza uszkodzony) to nie jest problem dla średnio ogarniętego orangutana z najprostszym rysunkiem. Zamawiam teraz trochę lipoli 2200mAh 25C po 8$ sztuka jak któryś padnie to nawet ci nagram filmik w HD, chyba że podeślesz mi jakiś uszkodzony lipol.

Link to post
Share on other sites

U mnie prace stoją w miejscu. Kupiłem szkielet gearboxa ACM i niestety jest tak niedorobiony, że wymaga wielu poprawek. Szczególnie gniazda łożysk. Wszystkie części do złożenia repliki już zgromadziłem. Batkę już przerobiłem. Oto efekt:

 

 

DSC_0287.JPG

 

Poskracałem przewody, przyciąłem i przypiłowałem wtyczkę od balancera. Teraz batka mieści się pod chwytem G&G gdzie jest dodatkowa blacha. Nawet mosfet się zmieści.

Edited by tred211
Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Poskładałem.

 

1. zębatki ACM 13:1

2. tłok: http://www.taiwangun...zebami_acm.html

3. lipo 7,4 V 15-20C

4. Łożyska kulkowe 7mm G&G

5. Głowica cylindra i tłoka elementa (właśnie luknołem i okazało się, że taką mam), dysza G&G

6.Silnik P&J na magesach neodymowych

7. Całość w GB ACM na 7mm łożyskach

8. Okablowanie modelarskie + mosfet AB. Złącza t-conector

9. Gearbox osadzony w body G&G. Front G&G.

10. Komora hop-up, lufa G&G, gumka systema

11. Spring dający 395-400fps.

 

Wyszło mi 12k/s. Trochę mało. Zobaczę na innej batce 7,4V i innym silniku. Chciaż batkę chciałbym tą zostawić bo ta jest dopasowana.

Link to post
Share on other sites

Mimo wszystko sprawdzę kilka silników. Mam chyba z cztery takie silniki. Potem sprawdze inną batkę. Ta którą mam byłą przerabiania z 11.1 V

silnik stock z mp5 JG, replika full stock - tylko doszczelniona,przesmarowana. Jedyne co zmieniłem to łożyska. Zębatki stockowe i na 11,1 lipo mam 22 k/s

masz coś źle poskładane skoro tak słaby rof ci wyszedł

ja bym nie kombinował z slinikami tylko zajął się dobrym podkładkowaniem, ustawieniem silnika i powinieneś być zadowolony z efektów. Na 7,4 powinieneś uzyskać rof jaki potrzebujesz

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites

Silniki osiągają swoje nominalne obroty przy 12V więc dopiero przy 3S dają pełne 100% z siebie.

Nie rzadko różnica pomiędzy lipo 7,4V a 11V jest rzędu ponad 50% rofa. Większość jednak woli osiągnąć przynajmniej 15bb/s na 7,4V co jest ogólnie osiągalne i lepiej przyswajalne przez części. Przy czym 15bb/s na 7,4V to może być nawet 25bb/s na 11V. Wszystko zależy od przełożenia, im mniejsze tym większy ten przyrost będzie pomiędzy lipo 2S a 3S

Link to post
Share on other sites

Mike88 jak mi napisałeś, że mam coś źle zrobione, to nie mogłem zasnąć ;) Podłączyłem batkę Turingy 7,4V 20-30C i rof skoczył do 14k/s. Zmieniłem silnik na G&P m120 na tej samej batce i rof skoczył do 15k/s. Teraz ładuję pierwszą batkę. Albo jest już zmęczona (była przerabiana z 11.1V bo jedno ogniwo padło), albo należy ją naładować.

 

Jeszcze nie skończyłem posta, a podłączyłem inną batkę 7,4V turingy całkowicie naładowaną i rof wyszedł 17k/s.

 

Jutro jak będę miał naładowaną pierwszą batkę (bo ta tak naprawdę idelanie pasuje pod chwyt przedni) podłącze wypróbuję inne silniki.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...