Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Karabin Snajperski dla totalnego Świeżaka.


Recommended Posts

Witam wszystkich gorąco i serdecznie ;-)

Więc tak zabawę w ASG dopiero zaczynam, miałem wcześniej kontakt z ASG za czasów młodości kiedy latało się do najbliższego kiosku po nowy pistolecik z chin.

Ale po tych paru latach zabrakło mi tego ASG, i chciałbym powrócić lecz bardziej profesjonalnie jeżeli tak można rzec.

Od zawsze inspirowało mnie granie roli snajpera, wiem wiem jest to niewygodne zajęcie. Czasem trzeba nawet godzinami czekać na jakiś łatwy cel w błocie czy tez w pokrzywach czy w krzakach. Jednak mi się to podoba.

Czytałem wiele tematów, z tego i nie z tego forum. Dowiedziałem się wiele o Karabinach snajperskich.

Jak przystało na świeżaka nie obejdzie się bez pytań które często wprowadzają was w osłupienie.

Więc Tak mój budżet wynosi coś między 1500zł-2000zł, zależy mi na zasięgu i na luniecie która współgra z lotem kulki, zależy mi również na wyglądzie stylistycznym co często nie idzie niestety w parze z zasięgiem.

Nie chce jakichś modeli do kamuflażu, ponieważ snajperka taka będzie mi służyć póki co na mniejsze wypady na max 30 osób. Oczywiście cenie sobie aby na snajperce było miejsce na oparcie brody tzn. jakaś wata czy coś w tym stylu widziałem już gdzieś takowe rozwiązanie.

Kolejną rzeczą jest czy jako świeżak muszę wydawać fortunę na tuning? Bo z tego co obiło mi się o uszy tuning to dobre 1500zł a do tego wliczyć snajperkę to wyjdzie gruba forsa.

Snajperka ma mieć możliwość łatwego rozbudowania w przyszłości, bo może kiedyś jak rozwinę tzw. "Skilla" to uda mi się wyskoczyć na jakąś większą imprezkę gdzie będzie potrzebna tuningowana broń.

Jeżeli o czymś zapomniałem to pytajcie, jestem roztargniony i często pisząc coś zapominam o najważniejszych rzeczach a poruszam tematy z marginesu.

 

Z Góry dziękuje za wszelaką pomoc.

EricSs0n

Link to post
Share on other sites
  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Kup SWD a potem i tak i tak będziesz musiał kupić coś solidnego... Masz dwa tysie więc nie słuchaj bredni "zakochanych posiadaczy".

 

Proponował bym tak: VSR, precka, gumka, uszczelnienie. Potem trigger od barta lub NEO a na koniec (ale to już pooonad 2000zł, tak na przyszłość) zestaw PDI B-up i sprężyna m150 guarderka.

 

Lunety w to nie wliczyłem bo VSR pro-sniper ma muchę i szczerbinę.

 

Na lufie, gumce i zest cylindra nie oszczędzaj. Na samej sprężynie, celowniku czy spuście- możesz.

Link to post
Share on other sites

Kup SWD a potem i tak i tak będziesz musiał kupić coś solidnego... Masz dwa tysie więc nie słuchaj bredni "zakochanych posiadaczy".

 

Proponował bym tak: VSR, precka, gumka, uszczelnienie. Potem trigger od barta lub NEO a na koniec (ale to już pooonad 2000zł, tak na przyszłość) zestaw PDI B-up i sprężyna m150 guarderka.

 

Lunety w to nie wliczyłem bo VSR pro-sniper ma muchę i szczerbinę.

 

Na lufie, gumce i zest cylindra nie oszczędzaj. Na samej sprężynie, celowniku czy spuście- możesz.

Przypominam iż jestem świeżakiem i nic nie zrozumiałem co napisałeś ;-).

Również chce przypomnieć o tym że chce aby moja snajperka współgrała z celownikiem (Lunetą) żeby w miarę była celna.

Ja rozumiem że 2000zł to mało jak na snajperke ASG. Jednak jeżeli ta kwota nie pozwoli mi kupić snajperki którą potem będę mógł w przyszłości podrasować na coś lepszego to niestety, albo wybór padnie na jakąś snajperkę z bardzo niskiej półki cenowej, tzn 500zł lub na jakiś pistolecik elektryczny lub na gaz z Blow-Back.

Dałem parę propozycji wyżej, prosiłbym o pomoc w wyborze tych snajperek lub dobranie podobnej wyglądem i dobrej ;-).

Link to post
Share on other sites

Przeczytaj info o sklepach do których dałeś linki. I ciesz się, że nic nie zamówiłeś. Od siebie dodam, że nie wiem jak ludzie mogą z tamtymi SWD latać, a te lunety w zestawie do nich są marnej jakości.

Edited by korobov
Link to post
Share on other sites

Przeczytaj info o sklepach do których dałeś linki. I ciesz się, że nic nie zamówiłeś. Od siebie dodam, że nie wiem jak ludzie mogą z tamtymi SWD latać, a te lunety w zestawie do nich są marnej jakości.

Tak myślałem.

A jakie sklepy w takim razie polecacie?

Żeby było 100% zaufania, mili ludzie, no i oczywiście gwarancja, bo w tych czasach trudno o nią.

Link to post
Share on other sites

Ale jak tunningujesz sobie karabin to i tak tracisz gwarancję.

 

No i bolesny drobiazg- jeśli przymieżasz się do snajperki to pozostają Ci w zasadzie jedynie sklepy zagraniczne. W Polsce nie kupisz 80% komponentów.

Ach to odpada :D, Ja i mój Angielski, w dodatku jeszcze z gwarancją będzie problem. Na samym początku niczym nie będę się bawił, żadne tuningi, ja mam rękę do psucia czegoś. Więc póki co nie myślimy o tuningu w czasie teraźniejszym, jakie sklepy POLSKIE polecacie? Lub ewentualnie co polecacie dla świeżaka bez żadnych ograniczeń, czyli nie musi być np snajperka tylko jakiś elektryczny Gun dla świeżaka do 2000zł ;-).

Link to post
Share on other sites

SW, trzymać się raczej z daleka, bardzo trudno tunningowalne.

 

Oczywiście w PLN.

No dobra może coś wykombinuje.

Bo jeszcze troche czasu do zakupu mam :P.

http://www.militaria.pl/classic_army/karabin_snajperski_aeg_ca8-2_(15394)_p9041.xml?tab=accessories

A to jak oceniacie? Znana firma, chyba bardzo dobra. Niestety Replika Elektryczna warto? Czy stawiać lepiej na te po prostu sprężynowe? Bo widać że bardzo mało fps ;(. Kurcze nie fajnie jest być takim świeżakiem ;(.

Link to post
Share on other sites

Ja bym polecał coś z tego: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_147&products_id=5692&name=Spec_Tech_-_L96_-_Sniper_Set_-_650_FPS lub http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=22_241_147&products_id=5693&name=Spec_Tech_-_VSR10_Sniper_Set_-_Forest_Green_-_520_FPS Dostajesz coś czym idzie postrzelać, a za jakiś czas nie stwierdzisz, że to pieniądze wywalone w błoto. Co do elektryków to raczej odpadają. W tej cenie nadają się na co najwyżej parasnajperki, są też dużo bardziej skomplikowane, przez co bardziej awaryjne i trudniejsze w tuningu.

Link to post
Share on other sites

Ja bym polecał coś z tego: http://www.specshop....r_Set_-_650_FPS lub http://www.specshop....Green_-_520_FPS Dostajesz coś czym idzie postrzelać, a za jakiś czas nie stwierdzisz, że to pieniądze wywalone w błoto. Co do elektryków to raczej odpadają. W tej cenie nadają się na co najwyżej parasnajperki, są też dużo bardziej skomplikowane, przez co bardziej awaryjne i trudniejsze w tuningu.

L96 co podałeś jest przecudowne.

Teraz mam inne pytanie odnoszące się do pełnoletności ;-).

Mam 16lat więc niestety ale trochę mi brakuje do tej okrągłej 18, jest możliwość aby osoba dorosła po prostu kupiła przy mnie tą broń?

Bo gdzieś usłyszałem że jeżeli sprzedawca zorientuje się że broń kupowana jest dla osoby niepełnoletniej to może odmówić sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

qsek plecie co mu ślina na język przyniesie. Repliki snajperskie składane przez Specshop to strata kasy, było opisywane na forum z resztą acz na przykładzie m24. W ŻYCIU!! Ale tak to bywa kiedy pisze sie o replikach których w życiu na oczy się nie widziało, w tym dziale- norma.

 

repliki są poskładane byle jak a do tego zestawy są dobrane dość nieporadnie więc i tak i tak musiał byś wymieniać części. Czyli płacisz i za te już zamontowane i za te które i tak musisz zakupić np lufy. Z resztą, repliki niedostępne i dostępne zapewne nie będą.

 

Kwestii sprzedaży replik osobom niepełnoletnim- nie regulują tego żadne odgórne przepisy. Sklep może ale nie musi mieć taki zakaz w swoim regulaminie. Po prostu kupując przez internet i tak nie wiadomo ile masz lat więc problemu brak.

Link to post
Share on other sites

Primo to nie jest broń. Przypomina broń ale to jest zabawka, jakby nie patrzeć droga zabawka. Secundo możesz sobie sam kupić, bo nie ma żadnego obwarowania prawnego i nie widzę powodu odmowy sprzedaży. Mógłbyś mieć i 10 lat i dalej nie widziałbym punktu zaczepienia do odmowy sprzedaży. Co najwyżej przez to, że nie masz 18 nie wjedziesz na imprezy patronowane przez WMASG ale z kim się strzelasz nikogo tutaj nie powinno obchodzić.

Link to post
Share on other sites

Dobra odpuśćmy sobie Snajperkę. Za duży wydatek, i jeszcze te całe tuningi. Prosiłbym o zaproponowanie jakiejś Broni Szturmowej

Do ceny 2000zł. Mam dwie propozycje:

 

LWRC M6A1 Blow-Back [Wersja Wzmocnonia] 1790zł

Pojemność 300kulek, Prędkość Wylotowa 400fps (BLOW BACK)

http://www.asg.com.pl/LWRC_M6A2_Blow-Back_czarny_wersja_wzmocniona_Classic_Army,p,4381.php

 

M15A4 RIS Carbine [Wersja Wzmocniona] 1500zł

Pojemnosc 300kulek, Prędkość Wylotowa 405fps

http://www.asg.com.pl/M15A4_RIS_Carbine_wersja_wzmocniona_Classic_Army,p,3787.php

 

Podoba mi się broń za 1790zł, jednak wygląd to nie wszystko,i do zakupu którejś z tych broni zostało by mi na gogle ochronne no i co najważniejsze na jakiś celowniczek optyczny. A może polecacie coś innego? Dodam iż interesują mnie bronie długie, coś na wzór m4a1, nie chce żadnych AK czy coś podobnego, jak powiedziałem długa czarna broń ;-). Ewentualnie kolor może być inny.

 

Aha i mam pytanie do was jeszcze:

Co myślicie o systemie Blow-Back w Elektryku? Warto, czy często się psuje lub jest wiele problemów?

Link to post
Share on other sites

@EricSsOn, nie słuchaj bzdetów, tym bardziej, że - a może na szczęście - te repliki ze Speca są niedostępne.

Jeśli chodzi o "snajperki" słuchaj Dextera, dobrze na tym wyjdziesz! :icon_cool: Inne wskazówki pomiń jako średnio przydatne... :icon_confused3:

 

Odnośnie eMek, wypowiedzą się inni, osobiście "nie trawię" replik z tej rodziny... :maniak_jezyk:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...