Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z PTT Z-tactical


Recommended Posts

Zestaw:

- Topcom 9500 (nowy)

- Bowman EVO III Z-Tac (nowy)

- Laryngofon do EVO III (nowy)

- PTT Z-122, koncowka motorola talkabout (ponoc nowy)

 

Problemy:

- Brak odbioru/nadawani

 

Co zauwazylem:

- Przy wlozonej wtyczce do radia, do polowy mniej wiecej, jest dzwiek, nie ma nadawania (sprawdzalem na VOXie i z wlaczonym/wylaczonym PTT)

- Przy wkladaniu wtyku militarnego do gniazda PTT i zwarciu 2 gornych wypustek jest sygnal nadawania na radiu

 

Pytanie:

- Co rozmontowac, co sprawdzic, na co zwrocic uwage, czemu zrobic zdjecie? Posiadam multimetr, lutownice i skrzynke piwa jako wyposazenie warsztatu.

 

Dodatkowe uwagi:

- Bowman EVO III ma ma wkrecany zestaw sluchawkowy dla lewo i prawo recznych. Srubka mocujaca mikrofon nie ma gwintu. Doslownie - nie ma gwintu. Na szczescie pasuje tam laryngofon w ktorym to zadbano juz o gwint na srubce mocujacej.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • Replies 159
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

 

Jak każdy w tym temacie mam problem z ptt od z-tactical wersja peltor. Do uv-5r podłączony jest także bowman 3 evo. Po podłączeniu słyszę w słuchawce, jednak nacisk ptt na '' gruszce '' nie działa. Ponadto jeżeli np słucham radia i nacisnę przycisk w górnej części głośność podwyższa się mimo, że i tak jest maksymalna i włącza ponownie radio. W czym leży problem / jak go wyeliminować?

 

Pozdrawiam

 

 

Edited by SwiezyStejk
Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Mam ten sam problem, co ktoś wyżej, ale mam inny headset - inna wtyczka.

 

Posiadam taki http://shop.ehobbyasia.com/cavalvy-elite-ii-tactical-headset-od.html#.VexmxxHtlBc

 

oraz ptt http://gascolt.pl/img/p/1/3/4/6/5/13465-thickbox_default.jpg (oczywiście z inną końcówką)

 

Problem ten sam - naciskam ptt, pojawia się ślad po nadawaniu na ekranie radia, inni słyszą otwarcie częstotliwości, ale słychać jak mówię.

 

Gdzie szukać kłopotu ?

Link to post
Share on other sites

Problem ten sam - naciskam ptt, pojawia się ślad po nadawaniu na ekranie radia, inni słyszą otwarcie częstotliwości, ale słychać jak mówię.

 

Domniemuję że raczej NIE słychać jak mówisz ;) Może po prostu mikrofon jest zepsuty, albo się kabelek + mikrofonu odlutował, przerwał. sprawdziłbym połączenia w wtyczka do radia (kenwood ?) - wyjscie ptt . Jezeli jest ok, to bedzie mikrofon. Sam włącznik jak widać działa.

Link to post
Share on other sites
  • 9 months later...
  • 2 weeks later...

Czołem, nie chcę zakładać nowego tematu, to napisze tutaj.

 

Mam ostatnim czasy spory problem z headsetem Sordinów od Ztaca. Słuchawki aktywne po włączeniu chwilę działają po czym się wyłączają(niezależnie czy dam głośniej czy ciszej). Sam dźwięk włączania/wyłączania jest taki no, "anemiczny", coś, jakby baterie były bardzo słabe, mimo, że są nowiutkie. Sprawdzane na kilku sztukach.

 

Druga sprawa to ppt ztaca który odbiera, ale nie nadaje. Czytałem cały temat, ale połowa schematów już nie działa.

 

z_115tactical_u94_ptt_new_version.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Cześć!

Czytałem trochę na forum i widziałem, że temat dość głęboki, ale nie ma odpowiedzi do mojego problemu, dlatego napiszę.

Posiadam radio Baofeng uv-82, ostatnio kupiłem zestaw słuchawkowy Z-tactical (bowman evo III) plus ptt z-tactical z wtykiem kenwood. Działa słuchawka, ale mikrofon już przy nadawaniu nie działa. Sprzedający przed wysyłką zestawu sprawdzał na baofengu uv-5r i wszystko trybiło. Spiłowałem obudowę samego wtyku kenwood żeby dopasować i dalej tylko słyszę i nie działa mikrofon. Wiecie może w czym jest problem?

Edited by NIL_7SGOT
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam,

Nie wiem czy to odpowiedni temat ale napiszę.

Przymierzam się do wymiany kabli, wtyków w moim zestawie Bowmam uv5R+PTT + BOwman evo III od Z tactical.

Chyba trafiłem na kiepskie chińskie wykonanie kabli - nie ma odbioru ani nadawania, radio też głuche, a jak poruszam kablami to czasem coś złapie. Sprzęt ma już trochę czasu.

Dysponuję kablem spiralnym 4 żyłowym z CB radia z wtykiem mikrofonowym 6 punktowym i chciałbym go wykorzystać.

Czy ktoś z Was robił takie modyfikacje i może podpowiedzieć jakich wtyków/ złącz użyć i jak to dobre poskładać żeby było niezawodne?

Link to post
Share on other sites

Mam problem z ptt podlaczonym do bao 888s a do tego bowman.

I ptt i bowman od z tac sprawa wyglada tak napoczatku wszystko dzialalo pięknie do czasu... gdzies przerwala sie wiązka,wiec logicznie myslac przelutowałem kabel na mikrofonowy czterozylowy wszystko ladnie dzialalo jednak po jakims czasie odnotowalem problemy z mikrofonem glosnik dziala normalnie,wiec wymienilem jacka(nie pomoglo)nadal to samo nadawanie dziala lecz słychać tylko szumy,mikrofon dziala i nadaje ale bardzo bardzo cicho w zasadzie slychac tylko jak sie dmucha w mikrofon,ktos ma.jakies rady i pomysl co to moze być?

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Pany pytanko, radio włączone, ptt również, i dalej sordiny. Mikrofon raz działa, raz nie, przycisk na ptt w ogóle nie łapie (odpalam nadawanie przyciskiem w radyjku), ale jak ktoś nadaje to normalnie słyszę. Jak coś poruszę kabelkiem podczas nadawania to jakieś małe skrzypy są...

Podejrzewam że to ptt.

Nie chce naprawiać tego, anie przy tym grzebać, jak to rozkręciłem to omal się nie rozpłakałem że dałem za to tyle kasy. :D

Dlatego pytanie, czy słuchawki z-tactical, bao i przycisk PTT innej firmy niż z-tac, będzie jakiś problem z działaniem przycisku a słuchawkami? firma ptt np. Dragon

Link to post
Share on other sites

Nie chce naprawiać tego, anie przy tym grzebać, jak to rozkręciłem to omal się nie rozpłakałem że dałem za to tyle kasy. :icon_biggrin:

W związku z tym kupisz kolejny raz wytwór tej samej fabryki, tylko z innym znaczkiem? Ma to sens :teeth:

 

Odpowiedź brzmi: nie wiadomo, chinole lubią pozmieniać sobie kolejność kabli i i tak może być konieczność poprawiania po fabryce.

 

Zmień kabel na jakiś porządny w tym co masz i nie kombinuj.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Axel - Dzięki,z nim przesytałem kupiłem :D

 

Dla Potomności.

Temat przewyja się na wmasg-u w innym dziale.

Wtyk to NEXUS występuję w odmianach:

TP - 101 (military)

TP - 120 (Commercial)

U - 174 (chyba też military)

Cena w polsce :D koło 200zł :D. Wtyk wykożystywany w lotnictwie i wojsku.

W USA od około 13$. U nas występuje na jednym sklepie. U Chuńczyków (alliex) nie występuje (alibaba) - tak ale od 100szt

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...