Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LiPol - czy mogę użyć?


Recommended Posts

Witam,

 

Kupiłem LiPola 1500 Mah 7,4V i chciałbym go użyć w niedziele- problem w tym, że do tej pory nie dojdzie do mnie ładowarka. Sprawdziłem baterie na amperomierzu i bez obciążenia wskazuje 7.6 V. Teraz moje pytanie - bo to moja pierwsza bateria tego typu - czy przy takim wskazaniu mogę jej uzyć?(replika to Cm 045A - pelen stock) Mam baterie NiMh ale boję się, że temperatura może ją przerosnąć a wtedy szybko wrzuciłbym tą. I przy okazji chciałbym spytać jakie powinno być wskazanie jeśli bateria byłaby pełna?

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Zrozumiałem, dzięki:) Mam nadzieję, że NiMH jeszcze da rade w każdym razie nie przewiduję wystrzelenia więcej niż 250- 300 kulek więc chyba wystarczy prawda? Tylko teraz tak - wiem, że tych akumulatorów nie można za bardzo rozładować- czy replika jest w stanie rozładować baterie poniżej tych 3,5V na cele czy raczej nie?

Edited by Davido9020
Link to post
Share on other sites

Wskażniki takie są w postaci prostego piszczka z trzydiodowym wskażnikiem stanu cel batki lub w postaci wyświetlacza napięcia (pokazuje stan napięcia na poszczególnych celach i sumaryczne napięcie baterii). Widziałem tez połączenie piszczka z wskażnikiem.

Podpinasz to urządzenie pod złącze serwisowe pakietu. Jeżeli napięcia na poszczególnych celach spadną poniżej poziomu minimum zaczyna toto piszczeć a diody wskażnika zmnieniają kolor z zielonego na czerwony. Przydatny gadzecik, choć czasami gdy się włączy potrafi zdradzić twoją pozycję (czasami przy mocniejszych silnikach i sprężynach oraz słabszych bateriach piszczek zareaguje na chwilowy spadek napięcia).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...