Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam !

 

Chcę zainteresować się ASG, więc muszę dowiedzieć się czegoś o sprzęcie i zasadach. Co do zasad to w większości z tego co kojarzę, są ustalane przed właściwą strzelanką. No i zasady fair. Największy problem mam ze sprzętem. Mam niestety dość ograniczony budżet, nie całe 280 zł, więc rozglądałem się za pistaletami maszynowymy, niźli karabinami. No i znalazłem R2 Well (http://www.taiwangun.com/pistolety-maszynowe-aeg/r2-well.html). Zapoznałem się również z paroma innymi tematami na tym forum i stwierdziłem że do CQB się nada, tak na początek (CM nie chcę, a raczej nie mogę, bo jeszcze musi mi wsytarczyć na jakieś okulary i kulki, umundurowanie potem). No i tu pada moje pytanie, czy w przyszłości da radę jakoś tego skorpiona rozbudować ?? Jakieś ramy, albo wydłużyć trochę tą broń dla komfortowego trzymania, chyba że ktoś ma i potwierdzi że nie potrzeba. No i jeszcze jakie te okulary (może cały kask ?) i kulki kupować, bo wiem że się liczy waga kulek, ale nie wiem jakie do tego skorpiona będą odpowiednie.

Link to post
Share on other sites

Replika przeciętna.

Okulary UVEX Ivo.

Kulki 0,20 g firmy G&G.

Przemyśl czy nie lepiej dozbierać 200 zł i kupić np. MP5A3 lub MP5SD6 [JG], bo i tak Twój budżet na tę replikę okulary i kulki nie wystarczy. Tym bardziej, że idzie zima i zastój w imprezach ASG.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się ,że R2 to zły wybór. Posiada zbyt mały zasięg by konkurować z innymi replikami i jest dosyć drogi. Lepszą opcją jest strzelba http://www.taiwangun.com/shotguny/shotgun-long-003-agm.html która ma większy zasięg i celność. Co do ochrony to wybieraj TYLKO atestowaną. Lepiej przeznaczyć mniej pieniędzy na replikę a więcej na ochronę. Koszt dobrych okularów to 50zł. Przy kupnie strzelby zostają jeszcze pieniądze na mundur ~30-50zł Flecktarn lub DPM oraz kulki. Do tej repliki polecam G&G 0,25g. No i witaj na forum.

Link to post
Share on other sites

wydaje mi się że kolega po prostu pokazał drugą wydaje mi się niezłą opcję do wyboru. Taki shotgun może się przydać w przyszłości jeśli będzie miał już AEG'a i nie daj boże takowy AEG odmówi posłuszeństwa - weźmie wtedy w ręce sprężynę która w zimę jest "niezawodna"

Link to post
Share on other sites

Możesz także spróbować swoich sił w aukcjach Gunfire na allegro. Ostatnio poszło tam parę ogólnie chwalonych CM028 za niewiele więcej ile ten Scorpion jest wart, poniżej masz link do zakończonej już aukcji, wcześniej była podobna z takim samym karabinem, było kilka MP5 za 200zł (normalna cena 300-350zł), inny Scorpion i jakieś klamki. Warto po prostu poszukać, nie kupować czegoś kiepskiego na szybko bo chce się już zacząć.

 

http://allegro.pl/gu...2725270900.html

 

 

Osiągi i wykonanie w sumie nieporównywalne, nad Scorpionem zastanawiałbym się jedynie jakbym szukał czegoś do ciasnych pomieszczeń, chociaż wolałbym klamkę szczerze mówiąc, a za 240zł możesz kupić coś miłego full metal + kabura.

Edited by Legion665
Link to post
Share on other sites

Arthur, miałem kiedyś okazję strzelać z Wellowskiego Skorpiona i osiągi były bardzo zbliżone do AEPów z Cymy. Nie mam porównania z większą ilością egzemplarzy (może z tym było coś nie tak), ale jeśli wszystkie Skorpiony od Wella strzelają podobnie, to raczej bym się na takiego nie decydował.

 

Wówczas postawiłbym właśnie na AEPa od Cymy - jest mniejszy i w przyszłości może bez problemu pełnić rolę repliki bocznej.

 

EDIT:

 

Ale do terenu leśnego - zdecydowanie wolałbym pompkę od AGMu niż elektryczną klamkę.

Link to post
Share on other sites

Dobrze, poczekam do świąt, dozbieram trochę kasy i zobaczę na co mnie będzie stać.

Dobra decyzja. Przymierz się finansowo do http://gunfire.pl/pr...o-JG067MG.html.

Strzzelby nie chcę, bo kojarzy mi się z pistoletami z odpustu.

Nie masz racji ta strzelba http://www.taiwangun...ng-003-agm.html to byłby dobry wybór na początek zabawy w ASG.

No i wyjaśnijcie mi skróty AEG/AEP

AEG - elektryczna replika karabinu/karabinka/pistoletu maszynowego.

AEP - elektryczna replika pistoletu np. http://www.taiwangun...cm-030-cm.html.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Poczekam, dzięki za wyjaśnienie skrótów. Co do strzelby to muszę ją raczej naciągać ręcznie, więc raczej nie wygram w CQB z automatycznymi pistoletami/karabinami, będą po prostu szybsze. No i takie pytanie, czy ta strzelba strzela 1 pociskiem, czy kilka na raz ?

 

No i jeszcze takie jedna myśl mnie naszła, jak z celnością ? skoro byłyby nawet celne to dokupić kolimator i taka namiastka snajperki :)

Edited by thedjddavid
Link to post
Share on other sites

Z shotguna taka snajperka jak ze mnie baletnica... :icon_wink:

Jeśli chodzi o AGM003 to jest zaskakująco celny i ma dobry zasięg.

Ponieważ zdecydowałeś się na AEG-a, to nie będę Cię od tego odwodził, dozbieraj kasy i kup coś rozsądnego.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

To czy wygrasz w CQB zależy od Ciebie. Zwróć uwagę na to że w przypadku strzelby naciśnięcie spustu powoduje zwolnienie tłoka i oddanie strzału. W przypadku AEGów dochodzi jeszcze naciągnięcie tłoka, tak więc cykl trwa dłużej. Oczywiście pod warunkiem ,że poruszasz się z naładowaną strzelbą. Minus strzelby jest taki ,że nie możesz szybko "poprawić" strzału. Znam graczy którzy używają strzelb w CQB i radzą sobie często lepiej niż koledzy z AEGami.

Link to post
Share on other sites

Masz w 100 %% rację, ale jeśli Autor chce AEG-a, to nie "wciskajmy" Mu strzelby. Może będzie wolał dozbierać "kaskę" na przyzwoitego elektryka.

Z shotguna taka snajperka jak ze mnie baletnica... :icon_wink:

Jeśli chodzi o AGM003 to jest zaskakująco celny i ma dobry zasięg.

Ponieważ zdecydowałeś się na AEG-a, to nie będę Cię od tego odwodził, dozbieraj kasy i kup coś rozsądnego.

Powała czy ty masz jakieś kłopoty ze zrozumieniem tekstu pisanego?? Czy moze utraciłeś swoje zwoje mózgowe ze starości??

Skoro thedjddavid nie chce strzelby to czemu z uporem maniaka mu polecasz strzelbę?? Zwłaszcza taką "bazarową"??

Biedaku, idź do szkoły, w której próbowali nauczyć Cię czytać i zażądaj zwrotu pieniedzy...

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się ,że R2 to zły wybór. Posiada zbyt mały zasięg by konkurować z innymi replikami i jest dosyć drogi. Lepszą opcją jest strzelba http://www.taiwangun...ng-003-agm.html która ma większy zasięg i celność. Co do ochrony to wybieraj TYLKO atestowaną. Lepiej przeznaczyć mniej pieniędzy na replikę a więcej na ochronę. Koszt dobrych okularów to 50zł. Przy kupnie strzelby zostają jeszcze pieniądze na mundur ~30-50zł Flecktarn lub DPM oraz kulki. Do tej repliki polecam G&G 0,25g. No i witaj na forum.

@Arthur, ciekawe czemu nie czepileś sie Buńka, czy ze strachu, bo to Modertor, a czepiłeś się mnie jak rzep psiego ogona. Wygłaszasz o mnie opinie nie znajdujące pokrycia w rzeczywistości i faktach, ktore każdy może przeczytać wyżej. Skąd Twoja wiedza czy mialem R-2, czy nie miałem. Otóż oświadczam, że miałem i jak szybko kupiłem, tak jeszcze szybciej sprzedałem! Jak wcześniej pisałem replika na średnim poziomie, ale ja nie kwestionyję, że Tobie może odpowiadać, "każdy ma swoich znajomych", chcesz to sobie z niej strzelaj, ale nie "wciskaj" jej na siłę Autorowi, bo cena nie jest warta jakości i parametrów jakie prezentuje.

No chyba, że jesteś przedstawicielem firmy WELL i musisz reklamować jej wyroby, bo mogą Ci "obciąć" apanaże...

Poza tym zacznij wreszcie rozumieć co się pisze:

- wyraziłem swoją - z doświadczenia - opinię sceptyczną, ale nie negatywną wobec R-2,

- nie namawiałem Autora do zakupu shotguna, tyko wyraziłem swoje zdanie na jego temat,

- wręcz sugerowałem mu dozbieranie pieniędzy i kupno sensownego AEG-a.

Moje zdanie w znacznej mierze pokrywa się z opinią Logana i Buńka, ale Ich się boisz. :icon_eek2:

Uważam, że z Twojej strony nazwanie AGM-a "odpustową repliką" wskazuje na to, że to Ty nie miałeś go w ręku i nie masz pojęcia o czym piszesz. :sciana:

Link to post
Share on other sites

Temat nosi tytuł: "Początki", z czego wywnioskowałem ,że autor nie ma doświadczenia i czeka na nasze dobre rady a nie na kolejne przepychanki słowne. Proszę więc o trzymanie poziomu dyskusji.

 

Ten dział ma to do siebie ,że czasami należy zaproponować autorowi inną alternatywę. Nie widzę w tym nic złego ani niestosownego. Przedstawiliśmy autorowi swoje propozycje i teraz to do niego należy wybór.

Link to post
Share on other sites

Powała ja LogaNa się nie boję (nawet gdybyś nie zauważył to byś zobaczył, że z nim dyskutuję). Buńka tez sie nie boję.

 

A ze jak zwykle doradzasz głupoty (co nie raz i nie dwa już zrobiłeś) to to komentuje panie posiadający zwoje mózgowe. I skoro autor tematu chce kupić R-2 Wella, który za te pieniądze będzie i tak lepszy niż sprężyna to mu powiem, że to dobry wybór. Zwłaszcza, ze chce się bawić w budynkach i/lub na bliskich dystansach.

A teraz idź skarż się, że zły mieszkaniec Pomorza uwziął się na biednego Powałę niczym komornik z poczuciem misji. ;)

Link to post
Share on other sites

Dyskusja z Tobą to jak walenie w bęben, tak samo ma puste wnętrze. Głupoty to Ty piszesz określając AGM-a jako odpustową zabawkę.

Uważam, że Buniek w poście #21 wszystko wyjaśnił i to bardzo trafnie podsumowując tę bezprzedmiotową dyskusję.

 

Do Autora tematu:

@Thedjddavid, poczytaj co napisał Buniek i Logan, Ja po prostu podzielam ich zdanie na ten temat.

Link to post
Share on other sites

Dobra Powała i Artur, całusa na zgodę i spokój, zachowujecie się trochę jak przedszkolaki, które to przechwalaja się jakie to ich tata jest fajny. Przeczytałem opinie o sprzęcie, porównam, pomyśle i tak na razie nie mam wystarczających środków, choćby na tego WELLA. Odezwę się później jak dozbieram. Piszę z telefonu, więc nie mam możliwości zamknięcia tematu, wiec proszę o to moderatorów. Dziękuję dobranoc

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...