Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lufy precyzyjne [Element]


Recommended Posts

To tak jakby zastanawiać się czy warto kupić dużego fiata.Z doświadczenia wiem, że na precce nie zaoszczędzisz a wątpie żeby dorównywały systemie. W linku który podałeś precka Prometheusa jest około 4 razy droższa od precki Element podobnej długości,z jakością pewnie podobnie;)

Link to post
Share on other sites

co do transportu to zalezy gdzie kupisz. gorąco polecam asgshop.pl ja tam kupiłem lufę i jestem bardzzo zadowolony. wysarczy napisaćzyby dobrze ją zapakowali i wziąć przesłkę za pobraniem

 

dobre lufy produkuje classic prometheus i lay lax z czego classici są tańsze. zobaczymy jak bedzie sięspraawował classic jak go załoze. a najlepiej kupować lufy z metalu wmocnionego czyli z mosiądzu chromowanego zwykła miedz odpada

Link to post
Share on other sites

dobre lufy produkuje classic prometheus i lay lax z czego classici są tańsze. zobaczymy

:-F To jak porównywać fiata do mercedesa. Prometheus produkuje najlepssze lufy na rynku a z classiciem to zależy jak trafisz 100 razy lepiej w tym przedziale cenowym wziąć systemę. IMO najlepsze precki to km-head 1950 i prometheus.$=jakość! O proszę: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=26204

Edited by KaczorLsm
Link to post
Share on other sites

:-F To jak porównywać fiata do mercedesa. Prometheus produkuje najlepssze lufy na rynku a z classiciem to zależy jak trafisz 100 razy lepiej w tym przedziale cenowym wziąć systemę. IMO najlepsze precki to km-head 1950 i prometheus.$=jakość! O proszę: http://wmasg.pl/forum/index.php?showtopic=26204

 

Nie namawiaj proszę ludzi do wydawania pieniędzy bez sensu!

Przypominam, że na forum był swego czasu link do poważnego testu (a nie, wysoce subiektywnych, opinii użytkowników) wykonanego na maszynie Zeiss'a.

Wynikało z niego jednoznacznie, że KM Head 1950 to zwykli złodzieje!!!

Ich lufy "precyzyjne" wypadły dużo gorzej od luf CA. (BTW: CA wypadło porównywalnie z Systemą, Prometheus oczywiście jeszcze lepiej).

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

A wspomniałeś, że owy test został wykonany na podstawie 1 egzemplarza lufy? Jeśli wydając 200zł na lufę miałbyś gorszą celność niż przy CA to czy nie sądzisz, że popyt na km heady najzwyczajniej w świecie by się skończył a co za tym idzie albo ceny zostałyby drastycznie obniżone albo lufy te zostałyby wycofane ze sprzedaży? Miałem systemę, teraz mam km heada - obydwie bardzo dobre jednakże KM nieznacznie lepszy. Jedna osoba za taką różnicę zapłaci więcej, inna nie - wg. mnie warto dopłacić i prosiłbym, żebyś nie kierował się testami a właśnie obiektywnymi ocenami użytkowników, najlepiej tych którzy mieli doświadczenia z więcej niż 1 lufą.

 

edit: z testu wynika jednoznacznie, że systema i prometheus są na równym poziomie (obydwie uzyskały jednakową ocenę) z tym też się zgodzisz? I nie powiedziałbym aby CA wypadło porównywalnie z systemą jeśli dostało notę 3+ a systema 2 (czym niższa ocena tym lepiej)

Co do tego, że KM head wypadł gorzej od CA także niestety się mylisz. Na drugi raz sprawdź zanim coś napiszesz.

Edited by KaczorLsm
Link to post
Share on other sites

Chyba wiem o który test chodzi,ale oceny poszczególnych luf były dla mnie zaskakujące,rzeczywiście km-head wypadł tam słabo ocena bodajże(4 czy 5?) - wg niemieckiej skali oczywiście.Jednak była tam testowana jakaś lufa ze stockowego chińczyka czy coś tego pokroju i o dziwo wypadła znakomicie...żal dupe ściska.Sam przesiadłem się z lufy systemy na km-head tyle że dłuższej o ponad 10cm i różnica była zauważalna za każdym jednym strzałem.

Link to post
Share on other sites

Aby nie było wątpliwości co do ocen:

km = 3--

ca = 3+

prometheus = 2

systema = 2

http://www.google.com/translate?u=http%3A%...=en&ie=UTF8

 

Niestety nie zmienia to faktu, że choć w szczegółach zmyliła mnie zawodna pamięć, to ogólnie rzecz biorąc pieniądze wydane na lufę KM Head 1950 to jednak pieniądze wyrzucone w błoto, z (co najmniej) dwóch prostych powodów:

 

- lufy Prometheusa są od nich zdecydowanie lepsze (co wynika zarówno z testu jak i z opinii użytkowników) a ceny obu producentów prawie identyczne

- CA są porównywalne (a Systema nawet lepsza) przy dwukrotnie niższej cenie

Jeśli natomiast chodzi o podane niemieckie noty, warto raczej zwrócić uwagę na konkrety wartości odchyleń podane nad oceną i na wykresy. Z resztą sam autor najpierw wystawia lufie Systemy i Prometheusa tę samą notę po czym w komentarzu pisze, że jednak ta druga jest lepsza. ;)

 

Podsumowując test: jeśli ktoś ma grubszy portfel najlepszym wyborem będzie Prometheus, jeśli mam mniej pieniędzy - Systema. Zakup luf KM stanowczo odradzam.

Choć prawdą jest, że do naprawdę solidnego testu przydałoby się zdecydowanie więcej niż jednak lufa każdego producenta, to dalej jest to najlepszy test jaki kiedykolwiek został przeprowadzony i zupełnie nowa jakość wobec dotychczasowych ocen "na oko".

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Jednym z kryteriow oceny preceluf w tym tescie byla zgodnosc srednicy nominalnej z rzeczywista.

KM Head nominalnie ma 6,04mm, a na maszynie wyszlo 6,06mm.

Za to wlasnie Niemcy obnizyli jej ocene (przy Systemie i Prometheusie te wartosci byly

"bardziej zbiezne").

Wszystkie te trzy marki + PDI wykazaly sie za to swietnym wykonaniem-odksztalcenia wewnetrzne byly wyraznie mniejsze od pozostalych marek.

KM w odroznieniu od Systemy (polerowany mosiadz?), ma powierzchnie wewnetrzna pokryta jakims stopem teflonu (mniejsze tarcie daje wieksza predkasc i mniej zakloca prace hopa) i dlatego strzela ciut lepiej, pomimo wiekszej srednicy wewnetrznej.

Link to post
Share on other sites

- lufy Prometheusa są od nich zdecydowanie lepsze (co wynika zarówno z testu jak i z opinii użytkowników) a ceny obu producentów prawie identyczne

- CA są porównywalne (a Systema nawet lepsza) przy dwukrotnie niższej cenie

Lufy prometheusa faktycznie są lepsze z racji mniejszej średnicy wewnętrznej przez co jednak należy używać lepszych kulek niemniej nie przekonasz mnie, że CA może się równać z km-headem. Classic produkuje klasę gorsze lufy. Tak jak w przypadku chińskich AEG wszystko zależy od danego modelu. Km- head dostał niską notę z racji większej średnicy niż ta, którą podał producent co nie zmienia faktu, że liczą się nie dane ale efekt, a efekt jest taki, że skupienie luf km-head jest obecnie jednym z lepszych na rynku. Osobiście nie mam kompleksów spowodowanych tym, że moja lufa nie ma 6,04 a 6,06mm średnicy jeśli skupienie jest dużo lepsze od luf do 120zł i potwierdza to niejeden użytkownik. Tak jak napisał pablo niemcy wystawili ocenę zgodności danych faktycznych z tymi podanymi przez producenta a nie na podstawie lotu kulki. Mnie bardziej interesuje ta druga kryteria. Ponawiam pytanie: Jeśli systema jest lepsza od km-heada i równa z prometheusem mimo większej średnicy co daje możliwość użycia gorszych kulek) to kto normalny wydałby 200zł na preclufę mogąc mieć to samo za 115???

Edited by KaczorLsm
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

wracając do tematu, bo widzę, że wywiązała się dyskusja na temat luf KM i innych, a nie mamy żadnych konkretnych informacji, dotyczących luf precyzyjnych produkcji Elementa. Z tego, co widzę, to są one dostępne na Gunfire. Czy ktoś już takową lufę posiada i jest w stanie cokolwiek o niej powiedzieć?

Link to post
Share on other sites

No widzę, że nikt takowej jeszcze nie posiada. Chyba zdecyduję się na takową. Do MP5 nie jest droga, także będę w stanie coś na ten temat powiedzieć. Jeśli jednak znajdzie się ktoś kto takową już ma i zerknie na forum to prosze o jakiś komentarz.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a osiągi? w porównaniu do systemy i innych?

Pozwolę sobie rozbudować Twoją wypowiedź ;-)

 

GRSW_Szreder - Prosze, napisz nam tyle ile możesz powiedzieć o tej lufie, czyli najlepiej:

-jak długą tą lufę posiadasz

-jakich kulek używasz

-czy miales zacinki (ile)

-czy (i o ile) celność jest lepsza (i na jakim dystansie) od stockowej lufy (jakiej?)

-jeśli posiadasz chroo, podaj liczbę FPS przed i teraz, z nową lufą

-czy wzrósł zasięg

 

Postaraj się rzetelnie odpowiedzieć na powyższe pytania ;-)

 

oczekuję na odpowiedź :uśmiech:

Crusher

Edited by Crusher
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...