Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Cm.040 i chwyt przedni od beryla- czy to wyjdzie?


Recommended Posts

Tak jak w temacie. Chciałbym wcisnąć do mojej cymy oryginalny chwyt przedni od beryla. Teraz tylko pytanie czy tak się da? Nie lubie kupować części w ciemno , a potem nie wiedzieć co z nimi zrobić jak nie będą pasować. Tak więc czy ktoś z was wie czy da się zmieścić ową część bez specjalnego piłowania i dopasowywania, albo może podać wymiary łoża i nakładki. Z góry wielkie dzięki !:))

Link to post
Share on other sites

nic się nie gibe, sztywniej jak w stocku. Musiałem tylko ściąć o niecały milimetr te "zęby" co wchodzą w stalowy korpus. Wszystko jest zatrzaśnięte z użyciem pewnej minimalnej siły. Wafli nie używałem. Generalnie sama cymka poza:

  • rdzewieniem
  • luzującą się dźwignią trybu ognia
  • lekko gibiącą się lufą (dosłownie lekko wyczuwalne, chwyt od beryla trochę poprawił. Do spodkładkowania)
  • beznadziejnie delikatnym magazynkiem
  • odłamaną dźwignią do zdjęcia osłony rury gazowej
  • uwalonym pseudo-suwadłem
  • odpadającą farbą z korpusu

nawet daje radę. Jakby ktoś wiedział skąd wytrzasnąć do tego stalową lufę to będę wdzięczny.

 

edit: a, i kolba przez zawieszenie 3punktowe po dupie dostaje. Z zewnątrz masakra, a nawet 4k przebiegu nie ma :D bo fota nieaktualna.

Edited by wegorz
Link to post
Share on other sites

Stalowa lufa była swego czasu na Taiwangunie.

 

Selektor łatwo naprawisz - natnij śrubę selektora na płasko, tak byś mógł dokręcić to porządnie śrubokrętem płaskim,

możesz jeszcze lekko dogiąć selektor do korpusu.

 

Co do luzów lufy. Wstawiłem do swojej cm048 drewniany chwyt od ostrego AKM'a. Wchodził ciasno w korpus,

rozpychając go i luzując "kołki", stąd te luzy.

Link to post
Share on other sites

Ciekawostka:

Do mojej cymki wszedł bez żadnych przeróbek chwyt TDI LHV-47. Po założeniu ZERO LUZÓW (z resztą jak w całym moim kałachu). To dziwne bo orginalne łoże od 74M musiałem przypiłować. Chwyt od wojaka z Afganu, jeszcze trochę piachu ma na śrubkach przy szynach.

Link to post
Share on other sites

Ciekawostka:

Do mojej cymki wszedł bez żadnych przeróbek chwyt TDI LHV-47. Po założeniu ZERO LUZÓW (z resztą jak w całym moim kałachu). To dziwne bo orginalne łoże od 74M musiałem przypiłować. Chwyt od wojaka z Afganu, jeszcze trochę piachu ma na śrubkach przy szynach.

Wszystko pięknie, ale kto będzie kładł risa za 60EU do karabinka za 300PLN ;).

Link to post
Share on other sites
Wszystko pięknie, ale kto będzie kładł risa za 60EU do karabinka za 300PLN

Robiąc Beryla? Ludzie pchają części i płacą za robociznę często po pięciokrotność ceny repliki. Za sam komplet przerabianych magazynków przezroczystych "lekką ręką" idzie ponad 1000zł. "Berylowanie" nigdy do tanich nie należało.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...