Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Trudne wybory


Recommended Posts

Witam! Mam parę pytań co do replik asg, planuję zmianę repliki z cymy 028.

1.Chciałbym jakiegoś porządnego kałacha, lecz z tego co czytałem to wybór między Boyi albo cymą. Więc co lepsze? Jeśli w ogóle warto brać taki typ karabinu.

2. Myślałem także to replice H&K416, lecz tu też wybór kiepski, no chyba, że jakieś M4?

3. Da sie kupić jakiś karabin snajperski do 1000 zł? Myślałem o SR-25, ale nie wiem czy to jest dobry wybór.

4. Jeśli chodzi o broń pod CQB to myślałem o mp5, wybór miedzy JG albo cyma, co lepsze? Mój kumpel miał od JG i się sypała.

 

Zaznaczam, że jestem raczej fanem kup raz a dobrze.

 

Z góry dzięki ;)

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

4. CM.041 strzelają bardzo ładnie, są zadziwiająco celne. Po wymianie sprężyny będą się nadawać do CQB. Do wad bym zaliczył kiepskie wykonanie zewnętrzne - a to muszka się ułamie, a to przeziernik się zgubi, a to selektor rozklekotany czy kolba pęknięta

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że SRC jest o wiele ładniejsza, ale pytanie dotyczyło JG i Cymy, w tym wypadku Cyma jest lepsza :icon_wink:

 

PS. Na taiwangunie widzę, że jest promocja i MP5tki SRC są po 399zł...

 

W kwestii wizualnej nie ma nawet co mówić - SRC to stal + BARDZO dobry stop aluminium (o ile nie po prostu aluminium). Cyma to gównolit i tyle.

W kwestii GB - za granicą SRc jest naprawdę chwalone.

Swoje SRC mam 4 miesiące i naprawdę nigdy nie kupię MP5 innej produkcji.

 

PS. dałem za nią tysiaka, a widzę, że mogłem poczekać i zaoszczędzić 6 stów :D

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Tak ładnie te empepiątki SRC strzelają? Zaciekawiłeś mnie.

 

Bo emki i giety SRC uchodzą za kiepskie i awaryjne. Mam M4 SRC i obawiam się, że muszę to potwierdzić, trochę z nią już problemów miałem. Dwie główne zalety to ładne wykonanie zewnętrzne i dobra celność na stockowej lufie

Link to post
Share on other sites

Tak ładnie te empepiątki SRC strzelają? Zaciekawiłeś mnie.

 

Bo emki i giety SRC uchodzą za kiepskie i awaryjne. Mam M4 SRC i obawiam się, że muszę to potwierdzić, trochę z nią już problemów miałem. Dwie główne zalety to ładne wykonanie zewnętrzne i dobra celność na stockowej lufie

 

Czy ładnie... Miałem trochę mp5 od Cymy i od JG. No i wiadomo - Cymka lepsza.

Aktualnie mam MP5 od Cymy, MP5K od Cymy i MP5 od SRC.

Wykonanie - SRC miażdży konkurencje całkowicie. Nie ma nawet porównania, naprawdę... Cyma wygląda przy SRC jak zabawka, a przecież nie jest bardzo źle wykonana.

Druga sprawa - wytrzymałość zewnętrzna. SRC można ciorać jak tanią kurtyzankę. Cyma to dama, jeden fałszywy ruch, a...

Co do bebechów - wszystkie trzy podobnie w stocku działają. MP5k ma największy zasięg, potem SRC, na końcu Cymka Mp5. Za to SRC ma większą zauważalnie szybkostrzelność na tym samym aku, pracuje również ciszej.

 

So - za 1100 SRC jest opłacalne,jeżeli zależy nam na stali, grawerach itp. za 399 - JEST MEGA OPŁACALNE.

Link to post
Share on other sites

zewnętrznie z G&G i CA (oglądanko i macanko), ICSa również widziałem (bez macania). Z żadnego z trzech nie strzelałem. i te trzy zewnętrznie dostawały od SRC po dupie. Ale może miażdżą bebechami? nie wiem, a nie będę wypowiadał się na temat tego, co słyszałem z drugiej czy trzeciej reki.

Edited by Lesio
Link to post
Share on other sites

Hmm, patrząc na zdjęcia i porównując z moim CA, to różnice widzę w tłumiku QD (w CA mocowany śrubką) i w górnym korpusie - jest jednoczęściowy (w CA trzyczęściowy - dwie połówki i blacha z numerem). Co za tym idzie - atrapa zamka również jest inna. Farba wygląda na bardziej matową pod względem faktury (nie wiem, jak w nowych CA, ale w mojej używanej była gładka i się lekko błyszczała). Koloru niestety nie sposób ocenić bez porównania na żywo.

 

No, nie powiem - gdybym tylko nie miał CA, to za taką cenę, to na pewno bym to SRC kupił.

Link to post
Share on other sites

Hmm, patrząc na zdjęcia i porównując z moim CA, to różnice widzę w tłumiku QD (w CA mocowany śrubką) i w górnym korpusie - jest jednoczęściowy (w CA trzyczęściowy - dwie połówki i blacha z numerem). Co za tym idzie - atrapa zamka również jest inna. Farba wygląda na bardziej matową pod względem faktury (nie wiem, jak w nowych CA, ale w mojej używanej była gładka i się lekko błyszczała). Koloru niestety nie sposób ocenić bez porównania na żywo.

 

No, nie powiem - gdybym tylko nie miał CA, to za taką cenę, to na pewno bym to SRC kupił.

 

SRC ma korpus z giętej blachy stalowej. nie jest malowany - jest OKSYDOWANY. Szara oksyda, matowa. Sama stal nie jest polerowana, czuć chropowatość. Części z aluminium są pokryte jak w najnowszej generacji Bella - farba się ściera, ale nie łuszczy.

 

Lesio, a nie miałeś problemów z tą SRC? Awarii? Wymieniałeś w niej coś może?

 

Nie miałem, nie wymieniałem, ale - przemieliła u mnie jakieś 800 kulek. Niektórzy wywalają tyle tygodniowo. Ja po prostu używam replik w 99% na semi, oddając strzał tylko, gdy chcę kogoś tym strzałem zdjąć, stąd też roczne repliki mają u mnie często trzycyfrowy przebieg.

 

Nie ma co się zastanawiać - promocja świetna i naprawdę warto je łyknąć.

Link to post
Share on other sites
Guest Graszczur

Jakbym miał nadmiar kasy, to chyba sam skusiłbym się na taką empepiątkę, bo te cztery stówy to faktycznie śmieszne pieniądze za taką replikę.

 

 

Ja po prostu używam replik w 99% na semi, oddając strzał tylko, gdy chcę kogoś tym strzałem zdjąć, stąd też roczne repliki mają u mnie często trzycyfrowy przebieg.

Mam tak samo

Link to post
Share on other sites

Bardzo nie lubię takich promocji bo znów wydałem wszystkie oszczędności, ale za taką cenę nie mogłem się oprzeć, nawet na używane SRC to dobra cena, wykupiłem ostatnią sztukę z kolbą :icon_razz:

Teraz tylko sprzedać SPR i maksymalnie wyciszyć tą MP5tkę żeby przyjemnie pukała ;)

 

Zostały już tylko te: http://www.taiwangun...src-gen-ii.html

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...