Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór Kamizelki Taktycznej


Recommended Posts

Najlepiej nie kupuj ani jednej,ani drugiej. Jakis chest w dpmie z demobilu np.,albo lbv ? Zależy jakie magi masz i co chcesz nosić.

Wybór pomiędzy dżumą i cholerą. Jeśli już musisz wziąć coś z tego, to weź chest-rig.

Dokładnie :icon_exclaim: Nie rób sobie krzywdy ACM-em. :icon_cry:

W podobnej (niższej) cenie polecam: LBV albo chest rigg brytyjski obie są niezniszczalne.

Jeśli koniecznie musisz mieć kamizelkę, to posłuchaj Żuczka. :maniak_OK:

 

Ps

Zastanawiałeś się nad opcją "pasoszelki" :icon_question:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Osobiście miałem kiedyś Plate Carrier'a ACM i nie był taki zły (do niego polecam dorobić comfort pady). Obecnie posiadam Cirasa ACM (sama kamizelka, ładownice itd dokupowałem samodzielnie innych firm głównie flyye) oraz LBV i obie kamizelki są OK. Jak się dba to się ma :icon_razz:

 

PS mam na sprzedaż Chest-rigg GFC i owe LBV z buttpackiem. Jak coś pisz PW

Edited by Nooah
Link to post
Share on other sites

Nie chce tworzyc nowego tematu więc napisze tutaj..Jaką radzicie kamizelkę dla sanitariusza? Chodzi mi gównie ,żeby była lekka i mobilna ;) .Osobiście posiadam pasoszelki na których mam kaburę,2 torby w tym z oporządzeniem dla saniatariusza i jedną ładownicę.Chodzi mi gównie o mobilność i czy da się założyć pod to pasoszelki... Znalazłem takie:

http://gunfire.pl/product-pol-1152196821-Lekka-kamizelka-zwiadowcza-oliwkowy.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152196814-Kamizelka-taktyczna-Plate-Carrier.html

Jest wogólę jakiś sens zwracania na to uwagi?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Nie rób sobie krzywdy ACM-em. :icon_cry:

Kamizelki ACM to patologia

Nie przesadzacie? Chłopak nie będzie jeździł codziennie na patrole w Afganistanie tylko latał po lesie raz w tygodniu po parę godzin.

Osobiście miałem 3 kamizele ACM z tego jedną do dziś (ma już 3 lata) i nie dość, że doskonale się sprawdzały na strzelankach to nigdy mi się nic nie urwało, rozpruło albo przetarło. 2, używane, sprzedałem innym maniakom i też nie narzekali że opyliłem im bubel.

Owszem, lansu nie ma, ale bez przesady.

@Hajate:

Kup sobie po prostu taką, w jakiej Ci się będzie dobrze biegało i taką, które Ci będzie odpowiadać jeśli chodzi o rodzaj kamo i możliwość zamontowania ładownic, kabury czy kieszeni na drobiazgi. Jak Cię stać na kontrakt to kup sobie kontrakt, jak nie to acm-a, też będzie dobrze.

Link to post
Share on other sites

Marnotrawstwo pieniędzy.

Pasoszelki same w sobie powinny mieć dostateczną powierzchnię na wyposażenie strzelankowe, jeśli jesteś medyk - medyk ( z wyposażeniem medycznym ) to może pomyśl o plecaku medycznym?

 

 

@ Gulo - zajechałem dostatecznie dużo szpeju ACM , widziałem co się dzieje ze ACM znajomych.

Jest to moje zdanie ( co zaznaczyłem ), może komuś ACM pasuje, może im działa i się trzyma.

 

Dla mnie krzywe palsy, niewymiarowe kamizelki, fakt że FSBE pruje się mimo że nie noszę balistyki jest argumentem przeciw.

 

Lans jest pojęciem insajderów, 3/4 stonki nie odróżnia ACM od Igla, Helikona od Kraja.

Link to post
Share on other sites

Ohoo, Axel... to się nazywa "odzywka zamykająca" ;)

 

m3dykk1, szukaj. Szukaj w demobilach i na Pazzegro - trafiają się różne ciekawe rzeczy za dużo mniejsze pieniądze. Np. kolega kupił z rok temu holenderski plecak sanitarny za niecałą stówę.

 

Możesz też spróbować zmieścić się ze swoim sprzętem - w tym ratowniczym - w innym plecaku. Np. jakimś klonie Maxpeditiona Falcon, do diabła i trochę ich jest - niektóre nawet sensowne cenowo. Z tym, że jeżeli chcesz iść zdecydowanie w plecak (a innego sensownego rozwiązania przy dużej ilości sprzętu medycznego nie widzę) to kamizelka wydaje mi się średnim pomysłem. Proponuję przymierzyć się do chesta, względnie pasoszelek.

 

Ale prawdę mówiąc, powinniśmy cofnąć się jeszcze o krok - ustalić parę faktów. Jakiego rodzaju "medykiem" jesteś? Ile i jakiego sprzętu ze sobą nosisz?

...aha, i ile pieniędzy chcesz na to przeznaczyć?

 

Warto to przemyśleć. Bo co innego, jeśli jesteś osobą z wykształceniem ratownika medycznego i chcesz nosić na plecach pół zawartości karetki, co innego, jeśli jesteś zwykłym siewcą kompozytu, który lubi kolegom na strzelance wiązać kawałek firanki na ramieniu, żeby ich przywrócić do gry - albo dowolnym stadium pośrednim. Znam ludzi reprezentujących oba krańce spektrum, i oba krańce uważam za fajne - byle wszyscy zainteresowani (z sanitariuszem włącznie) dobrze się bawili.

 

Z tym, że im bardziej się w to wgłębiasz, tym więcej wiedzy - i pieniędzy - potrzeba.

Wybór należy do Ciebie.

Link to post
Share on other sites

Nie ,niestety chodzę na studia Bezpieczeństa Narodowego :icon_razz: ,i nie kształce się w kierunku medycznym :icon_smile:... Chodzi o to przysłowiowe "wiązanie firanki" :icon_wink: ale taki sprzęcik też by się przydał dla frajdy :icon_wink: .A z ceną to do 200zł.. Da się coś takiego wykombinować? Jeśli sądzisz ,że kamizelka to zły wybór to nie ma co kupować kamizelki i nosić ja z pasoszelkami.. :icon_wink: .Miałem taką koncepcie pasoszelki i na to kamizelka lekka :icon_wink:.Yhy czyli demobil i allegro (to to całe pazzegro :icon_razz:?) a jakieś stronki z demobilem są?A co do pomocy medycznej .. to tylko podstawowe rzeczy i wiedza na studiach :icon_smile:..To tylę więc chodzi mi o sprzęt sanitariusza ,który nie jest prawdziwym ratownikiem.

Pozdrawiam

Edited by m3dykk1
Link to post
Share on other sites

rangershop pl

px militaria

fort mil pl

 

Z innych demobilów nie ściągałem.Jeśli medykujesz tylko przez wiązanie opatrunku na nodze / ręce to zainwestuj w zwykłe medyczne cargo (pionowe lub poziome ), zagospodaruj tam apteczkę turystyczną, a w wolną przestrzeń jaka zostanie wrzuć kilka sztuk opatrunku elastycznego na gumkę z hakami..

Opatrunki ASG masz wielorazowe, zajmuje to mało, mało miejsca, wejdzie Ci na beltkit, a jak komuś pójdzie farba to masz też coś do odkażenia i zatamowania krwawienia aż nie zobaczy tego zawodowy cyrulik.

 

@Errhile

Naaprawdę nie chciałem ale samo wyszło ;)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...