Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz zdjęcie kasku pomalowanego tą farbą - to nie mam, nie malowałem nią żadnego kasku/hełmu.

 

Podejrzewam, że ten kolor będzie wyglądać mniej-więcej tak:

http://equipcenter.ru/published/publicdata/EQUIPCENEC/attachments/SC/products_pictures/ZSH1_v_b_c_enl.jpg

http://equipcenter.ru/published/publicdata/EQUIPCENEC/attachments/SC/products_pictures/ZSH1_v_s_c_enl.jpg

Może trochę ciemniejszy i ciut bardziej wyblakły

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Widzę, że sporo dziwnych spostrzeżeń padło tutaj. Pora to wyprostować.

 

MWD nie nosi Cyfrowej Flory. Nie po to są elitarnymi jednostkami, żeby paradować jak armia.

 

Partizan Dąb to nie jest kamuflaż. Partizan to krój stroju produkcji SSO. Kamuflaż to SS lato, SS jesień.

 

Nie nosi się żadnych numerków na hełmie - to bajer dobry dla amerykanów.

 

Jak ktoś chce sobie zrobić customa hełmu SKAT - to zapraszam. To jest taki baniak jak kask Felixa Baumgarntera. Doskonale widać to tutaj:

 

 

Wydaje mi się jakby był ciut jaśniejszy niż jak ten tutaj:

 

1288628905_0.jpg

 

z kolei ten to już zupełnie inny odcień:

 

b-13.jpg

 

ale nie widziałem nigdzie numerka z tyłu hełmu, masz jakąś fotkę ?

 

 

Pierwsze zdjęcie to seria ZSz-1... Drugie zdjęcie to SKAT-2DT. Do tego przemalowywany

 

Hełmy skuterowe mają jedną zasadniczą wadę, która w moich oczach dyskwalifikuje je na dawców na Ałtyny, Zesze, SKATy itd. Kaski zaginają się do wewnątrz - są sferoidalne, podczas gdy ruskie hełmy "odwijają" się na zewnątrz.

 

Możecie robić customy tych hełmów, ale dla gości, którzy znają się na rzeczy wygląda to eufemistycznie mówiąc - śmiesznie.

 

Ja i Yahalom zrobiliśmy swego czasu repliki LSzZ-2DTM, który ze względu na swój profil może być wykonany z kasku skuterowego bez efektu 'sferoidalności'. Jutro wrzucę zdjęcia.

Link to post
Share on other sites

MWD nie nosi Cyfrowej Flory. Nie po to są elitarnymi jednostkami, żeby paradować jak armia.

A pokrowce na hełm się liczą? :icon_biggrin:

 

Nie nosi się żadnych numerków na hełmie - to bajer dobry dla amerykanów.

 

Widziałem parę zdjęć, gdzie mieli coś pobazgrane :icon_wink:

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Dawno nic nie pisałem - ale nie znaczy to że nie ma postępu nad pracami. Zmieniłem projekt, jednak zamiast SKATA robię Maskę. Jutro końcowe malowanie i skorupa będzie gotowa do pokazania. Lecz mam pytanie - macie jakiś pomysł jak zrobić fasunek do niego ?

Link to post
Share on other sites

Ałtyna nie mam ale posiadam Maske1sh. Ceny hełmów są różne zależy od stanu Ałtyn od 900-2000$, Maska nawet za 540$ można dorwać, ZSH 1-2 w podobnych cenach jak Maska, K6-3 max 850$. To są w miarę normalne ceny wszystko ponad to, to czyste zdzierstwo.

Link to post
Share on other sites

Ale na szczęście pod koniec miesiąca będzie można kupić w Polsce repliki ZSH za mniej niż 300 zł , a potem mają być Ałtyny i reszta.

 

Kreciu - ja jeszcze swojego nie ukończyłem, więc za drugi brać się nie wypada. Planuje jeszcze wymienić przyłbice na stalową.


  •  

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Repliki hełmów będzie rozprowadzać VSO, a co do fasunku, to ja mam takie patenty:

 

-poduszki a'la Mich zrobione ze starego materaca piankowego/karimaty, a następnie obszyte rozciągliwym materiałem - możliwość regulacji

-obręcze wykonane analogicznie - tu system podobny jak Ałtynach

 

https://www.facebook.com/pages/VSO/104842166368746?fref=ts

Edited by delin0m
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...