Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Masada ACR[A&K]


Guest Rainer

Recommended Posts

Czesc,

 

Prosze o porade:

 

Po przeczytaniu wielu rozncyh watkow, przygotowuje sie do rozbudowy tej repliki. Ze wzgledu na dosc czeste informacje dotyczace klopotow z kilkoma elementami planuje dokonac wewnetrzna modernizacje:

- nowa prowadnica

- nowy tlok

- sprezyna sp 120

- silnik dlugi

- hop up

- prec lufa + tlumik

- zmiana okablowania na nisko oporowe

- baterie LiPo, ale wtyki XT60

 

i tu pytanie:

- co przeoczylem? co trzeba jeszcze zmodyfikowac aby osiagnac 400-450 fps?

- jaka bateria LiPo wejdzie do A&K (wewnatrz) przy powyzszej kombinacji?

Link to post
Share on other sites

Z tego co się dowiedziałem,siedzi tam normalny gb v2.

 

Kup:

Tłok SHS -14 stalowych zębów

prowadnica sprężyny-stalowa SHS

sp120 Guarder

Gumkę Hop-Zielona G&G

Preckę oryginalnej długości- Promyk,Guarder,Systema

Kable silikonowe 16 lub 18 AWG

wtyczki dean t-connector

Zębatki stockowe są ok-wymieniać nie musisz.

 

Nie wiem jaki tam jest silnik,ale do sp120 mocny być nie musi.

Dysza jest niestandardowa,i będziesz musiał szukać takiej,albo dasz dorobić np w Asgrevolution.

 

Jak dobrze złożysz to z 430fps powinieneś mieć.

 

Uprzedzając pytanie autora.

Nie dłuższa lufa nie da ci większego zasięgu ;p.

Edited by nicknitro
Link to post
Share on other sites

Podpinając się pod temat jaki silnik zakupić do tej repliki? Proszę o dokładne podanie producenta i parametrów, gdyż kompletnie się na tym nie znam. Jakie części można wymienić samemu w domu, oraz czy można zlecić poskładanie obsłudze sklepu, aby gwarancji nie tracić?

Z góry dzięki.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

jestem w trakcie upgradeu i takie tam ciekawostki z Masady:

repka zakupiona w Polsce, przebieg z 5 magów (brak czasu)

- w stocku replika miała 375 fps

- przy próbie wymiany gumki hopa, ukręciły się otwory w łebkach śrub, które zostały zaklejone w otworach...

- po kilku magach urwał się zwalniacz kulek z magów, dolna część hopka plastik oczywiscie, na ebayu znalazłem metalową łącznie z górną częścią hopka i dyszą w komplecie. Trochę to kosztuje, ale polecam bo warto, teraz każdy magazynek włazi jak w masło,

- gearbox z zewnątrz obity młotkiem, zarysowany, wygląda wręcz jakby już wiele razy był rozkładany, brak jednej śruby łączącej gearbox z przodu.. rozbierany w PL pierwszy raz.....ciekawe jak w chinach...

- w środku między zębatkami znalazła się kuleczka styropianiu upaćkana w smarze....

to tyle...

 

ktoś ma jeszcze podobne doświadczenia?

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Panowie przymierzam sie do masady od A&K widzę że najczęstszym problemem jest dysza możecie mi zalinikowac jaka dokładnie albo podać pełna nazwę ;] Na co jeszcze zwrócić uwagę?

 

film sprzed roku wiec to chyba ta starsza wersja

 

 

edit

Tu jest chyba starsza

Edited by TheOne
Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam, przepraszam a odkop ale właśnie jestem w trakcie doboru części do tuningu masady w wersji Sniper. Na pewno do wymiany lufa, kabelki, mosfet i bore up. O duszach czytałem i niestety nie otrzymałem jednoznacznej odpowiedzi która się nada i pasuje, podzieli się ktoś informacja na ten temat ? Inną gnebiącą mnie sprawa jest awaryjność. W stocku mam 430 fps, po bore upie myślę że zbliże się do 450 fps, jakie części wypada jeszcze wymienić zeby replika się nie zmieliła? Nie zależy mi na rofie, strzelam głównie semi, ta replika na mieć duży zasięg i celność, to jedyny wymóg. Za wszelkie rady wielkie dzięki ;)

 

P.S. sorry za literówki czy błędy, pisane z telefonu

Link to post
Share on other sites

Masada ma rok, dostalem w spadku po kuzynie, nie wiem jaką ma dysze, ogólnie osiągi ma bardzo prawidłowe, jednak chciałbym być w granicach możliwości karabinu szturmowego . Myślałem żeby zrobić tylko pneumatyke czyli doszczelnienie gb, komora, dysza, lufa i kabelki oraz mosfet bo wiadomo, to jest zawsze spoko.

Link to post
Share on other sites

Jak nie wiesz jaką masz dyszę, wystarczy że spojrzysz na komorę hopka - jest przeźroczysta. Jeśli to co w nią wchodzi (czyt. dysza) też jest przeźroczysta. to masz stockową dyszę i komorę. Jeśli dysza jest mosiężna, to dysza ProTech/AE. Jeśli komora i dysza są srebrne, a na komorze jest napis Wii Tech to komory i dyszy nie zmieniaj ;)

Do wymiany lufy: Najlepiej nie inwestuj w nic poniżej prometheus. Jeśli jednak bardzo chcesz inną lufę, to polecam od siebie stalowego ppsa, jest bardzo tani (granica 100zł) a moim zdaniem lepszy jak systema czy guarder. Podobno też stalowy madbull jest dobry, ale nie miałem styczności to się nie wypowiem.

Link to post
Share on other sites

Pamiętaj że dysza w tych replikach jest niestandardowej długości (przez tą poj**ą komorę HU), ergo pasują tylko dysze przeznaczone do tego modelu-albo będziesz musiał dorobić dyszę na zamówienie u tokarza, albo kupić alu dyszę Witecha.

Link to post
Share on other sites

Wszystko przezroczyste, czyli film stock. Replika ma wymieniona tylko gumkę. Leżała prawie rok bez strzelania aż trafiła do mnie. Myślę o zajrzeniu do gb żeby to przesmarowac, doszczelnienie to całego, wymiany pneumatyki (z tego co widzę to tylko Wii tech więc będzie bolec, do tego jeszcze prac lufa km heada, kanapki i mosfet, w silniku nie chcę nic zmieniac, nie jest to tuning mocowy (mam ok 430 dla i myślę że po tym co napisałem skoczy mi do 440 i to mi wystarczy). To chyba wszystko żeby mieć celna replikę z dużym zasięgiem ? Sorrki ze tak ciagle opisuje jednak jak z doświadczenia wiem że dostanę radę wymień silnik mimo iż spr nie wymienie

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...