Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ma ktoś może jakieś doświadczenia z użytkowania tej repliki?Jakość wykonania, celność i tak dalej.

Na forum znalazłem o nim tylko drobne wzmianki, na jutubie po polsku tylko filmik reklamowy Kolter TV, w polskim necie też nie za wiele, tylko jakiś artykuł wyglądający mi na sponsorowany.

Opinie z użytkowania wiatrówki 4,5 mm mnie nie interesują. Chodzi mi konkretnie o wersję airsoftową.

Link to post
Share on other sites
Ma ktoś może pomysł jak bezpiecznie ująć ze sto fpsów z tej repliki?

Dorobić jakieś odgałęzienie gazu i zrobić blowbacka. ;)

Część siły by poszła w poruszanie zamkiem.

Ech, gdyby to było takie proste....

Z blowbackiem byłby już mega fajny.

Sądząc po ruchu w tym temacie nie ma pewnie zbyt wielu wielbicieli Makaronu ;)

Link to post
Share on other sites

Niestety wyboru prawie nie ma - albo umarex albo kwc - i jedno i drugie w podobnej cenie, oba na co2, w obu brak blow-backa i regulacji hopka. Jedyne różnice to ruchomy zamek w umareksie i o połowe tańsze magazynki a z wyglądu lepszy kwc (brak śruby sterczącej z rękojeści).

Wybór że ho ho...

Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak kolega mówi. Bida z ruską krótką bronią...

Masz na myśli śrubę od dołu ze zwisającym skrzydełkiem do dokręcania kapsuły łapą? Paskuda, fakt.

Pierwsze co zrobię, to amputuję to skrzydełko i przerobie (lub wymienię) śrubę na śrubokręt lub imbus.

Wyboru ruskich pistoletów mało. Albo pokraczna i trudno dostępna TT-tka sprężynowa, tudzież niewiele lepsza gazowa, albo te dwa dostępne Makarony.

Mogę mieć okładziny od ostrego Makarowa, w wersji czarnej, bez gwiazdki i w ciut innym kształcie. Z późniejszego okresu niż odwzorowanie Umarexa. Było kilka wersji. Ale póki replika do mnie nie dotrze, to nie mam pojęcia czy one podejdą w ogóle.

Wiatrówka ma w miarę niezłe opinie, więc i wersja airsoftowa chyba da radę.

A ja rzadko uczestnicze w strzelankach, więc nadmiar mocy nie przeszkadza mi przy strzelaniu w puszki, a w tych co uczestniczyłem, to i tak boczniaka nie było potrzeby używać.

A na Makarowa dogadałem się w forumowym komisie. Za dobrą cenę,a w gratisie dostaje kaburę i 10 kapsuł z gazem.

Edited by Korba
Link to post
Share on other sites

Klimat super, moc potężna, jakość wykonania poniżej średniej (ślinak nie leci). :icon_confused:

Na replikę główną nie nadaje się, na replikę CQB nie nadaje się, jedyne wykorzystanie jako repliki zapasowej.

Na szczęście nie pasuje do mojej stylizacji, więc nie muszę się zastanawiać. :icon_wink:

Link to post
Share on other sites

No to mam Makarowa.

Wizualnie ładny, waga odpowiednia. Poręczny, fajnie w łapie leży. Wygląda że nie jest malowany, tylko ma taką błyszczącą powłokę a'la oksyda na połysk.. Ale na ZnAlu to pewnie się i tak powyciera. Okładziny taki trochę tandetny, tani plastik od zabawek. ucho na lewej okładzinie metalowe, ale tylko wklejone w plastik. Pewnie bym je wyrwał ręką bez wysiłku. Zamek ma luzy, lata 1 mm w góre, w dół i na boki. Ale w nim zamek to atrapa. Można strzelać równie dobrze ze zdjętym zamkiem :)

Od dołu rękojeści paskudne skrzydełko do dokręcania kapsuły. Aż się prosi o zmianę śruby na dyskretną, na śrubokręt czy imbus.

Nie strzelałem, bo na zewnątrz -12 st C, a w chałupie wolę się żonie nie narażać ;)

Więc o celności, skupieniu, zasięgu nic nie powiem.

Klimatyczny i fajny z wierzchu, ale to nadal zabawka dla trochę większych dzieci...

Ale i tak lepszy od plasticzaków dociążanych kawałem ołowiu w chwycie czy magazynku.

Ale za 220 zł za nieużywaną nówkę w pudełku, plus kabura, plus 10 kapsuł, paragon, gwarancja, to chyba warto było.

Fota z telefonu i kiepska, bo ciemności wszędzie.

imag0961.jpg

Link to post
Share on other sites

Postrzelalem z Makarowa. Nagrzana w samochodzie kapsule z gazem zapakowalem w rekojesc, 14 kulek do maga, w snieg wsadzilem podrapana plyte cd, co w aucie grac nie chciala i z jakichs 5 metrow caly magazynek w celu, a plyta potrzaskana w drobiazgi. Potem karton z mocnej warstwowej tektury. Przebija spoko trzy scianki, a to twarde pudlo bylo. Jest moc...

Pierwsze wrazenia ze strzelania fajne. Jak na razie tylko taki szybki test. Brak blowbacka, a szkoda. Taurus na CO2 mnie do tego przyzwyczail, i tak czegos troche tu brakuje.

Link to post
Share on other sites

Przydałby się blowback, nawet kosztem mocy. Ten „Mak' może być dobry do użycia w pomieszczeniach, z racji mniejszej mocy i oczywistych (wygodnych) gabarytów (zamiast AK).

Muszę nad nim poważnie pomyśleć, chyba że jeszcze pojawi się jakaś inna (nowa) opcja :)

Edited by wormadam
Link to post
Share on other sites

Ja go tam osłabiać nie będę, bo jak pisałem- strzelam się 2- 3 razy w roku, i to rekreacyjnie, po lasach. Za stary piernik na to jestem. Mam sentyment do ruskiej broni, z dawnych czasów, z wojska. Trafiłem tak, że strzelało się sporo z ostrych i to przeróżnych.

I przez to na każdą replikę patrzę przez pryzmat ostrej broni. I ciężko mnie zadowolić. Często byłem etatowym pomocnikiem na strzelnicy przy strzelaniach ''kadry'' z broni krótkiej. Prawie zawsze ktoś nie dotarł, a pobranych naboi nie zwracało się spowrotem do magazynu. Musiały zostac wystrzelone, więc często zadanie opróżnienia zapasu należało do mnie, a ja raczej nie protestowałem. :icon_smile: Dostawałem pistolet dowódcy którejś kompanii do wystrzelenia nadwyżki amunicji i miałem go potem zwrócić wyczyszczony i zakonserwowany.

I obie strony zadowolone. Ja se postrzelałem, a trep nie musiał swojego cennego czasu na czyszczenie broni tracić.

Za taką replikę co by choć w małym stopniu była tak wykonana czy spasowana jak ostry kałach czy ostry pistolet klasy Makarowa, TT, czy P64 (bo z takich ostrych strzelałem) bylbym gotowy sporo nawet zapłacić.

Ale takie nie istnieją...

Edited by Korba
Link to post
Share on other sites

Cieplo bylo, to postrzelalem za dnia troche. Duzy rozrzut, wiekszosc kulek szla lekko w prawo. Krotka linia celowania nie ulatwia zadania. Kulki 0,20. Z okolo 5 metrow w butelke po piwie trafialo mniej wiecej 6 na 10 strzalow. Z wiekszej odleglosci loteria calkowita. Butelka trafiona centralnie w srodek peka. (z 5ciu metrow) Ale uzywalem butelek bezzwrotnych po piwie Perla, a one dosc cienkie sa.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...