Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wybór repliki MP5


Recommended Posts

Dłuższa lufa nie ma znaczenia, niepotrzebnie utrwalasz airsoftowy mit. Powodm jest zapewne albo przypadek (Chińczykowi lepiej się złożyła replika), albo lepsza szczelność G36. Wiem, że się czepiam, ale nie warto utrwalać mitów.(...)
Nie ma ŻADNEGO znaczenia, czy tylko ta różnica paru centymetrów nie ma znaczenia? Jak to w końcu jest?
Z tego co wiem to w aegach lufa odgrywa mało istotną rolę (mówimy o zasięgu tutaj) (...)

 

Dla tego napisałem expressis verbis:

Obie repliki (G36 i MP5) mają w stocku zbliżony zasięg, może z minimalną przewagą dla G36 (dłuższa lufa).
Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Morze to jest wielkie i szerokie. Pisz precyzyjnie, nie tylko po łacinie, ale też po polsku. :icon_wink:

Morze, a może to duża różnica, jeśli Ty jej nie dostrzegasz, współczuję. :icon_wink:

Znajomość języków obcych poszerza wiedzę. :icon_biggrin:

Precyzyjnie to można określić poziom alkoholu w organiźmie, a zasięg repliki ASG jest uzależniony od wielu czynników, również atmosferycznych.

Według moich obserwacji różnica zasięgu replik stockowych, w tych samych warunkach, między pełnowymiarowym G36 a MP5 dochodzi w zależności od warunków atmosferycznych nawet do 5 m.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

A ile takich G36 i MP5 porównywałeś? Sprawdzałeś na chrono ich moc przed i po strzale? W jakich warunkach? Jeśli miały stockowe, chińskie gumki, to takie porównanie jest o kant d... rozbić. Na tej podstawie nie można twierdzić, że dłuższa lufa w czymś pomaga.

 

Napiszę ci, jakie porównanie zrobił mój znajomy: wziął Systemę PTW i sprawdził na dwóch konwersjach: długiej 509 mm i krótkiej 250 mm (dokładnych długości luf nie pamiętam), w obu były lufy Prometheusa. Oddał po kilka strzałów w tych samych warunkach atmosferycznych (było ciepło) i okazało się, że przy obu lufach repliki strzelają tak samo i mają podobne skupienie. W ten sposób podważył mit, że w szturmówkach dłuższa lufa daje istotną przewagę.

Edited by Stalker
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...