Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Ano chwaliłem. Dobre są. Ciepłe, tanie - na Pazzegro do dostania za jakieś 50zł (fakt, używka armijna), głównie stary wzór (nowy ma kołnierz typu stójka - lepszy). Mam stary do lasu, nowy po cywilu, plus trzecia sztuka w domu należy do mojej matki.

 

Zaliczyłem kiedyś wywrotkę na rowerze w jednym z moich. Trochę misia z łokcia na asfalcie zostało, po upraniu - trzeba wiedzieć czego się szuka, żeby to miejsce namierzyć. Służy dalej, non-stop kiedy tylko pogoda wymaga ode mnie cieplejszego ubioru.

 

Na DPM Soldier jest o nich parę słów.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Widać każdy ma innego Helikona. :D Mój znowuż grzeje jak cholera (mam Liberty i jakiś inny, czarny, wygląda jak ten WP), ale jest totalnie nieoddychający. Minimum ruchu i pomiędzy odzieżą termoaktywną, a tym "polarem" tworzy się sauna. Rozsuwam zamek i para radośnie ucieka, jakbym się palił. Nie polecam. Dołożyć do Polarteca i cieszyć się, taka moja rada.

Link to post
Share on other sites

Osobiście również sobie chwale brytyjczyka. Porównań mam od groma między innymi do helikona i polarteka. Pod względem komfortu termicznego brytol wygrywa zdecydowanie. Oddycha moim zdaniem lepiej niż helikon, ale gorzej niż polartek.

Jeśli kolega szuka sprzętu do działania, a nie lansu to zdecydowanie wybrałbym brytola.

 

Na koniec mogę powiedzieć że jestem z niego na tyle zadowolony że zabrałem go ze sobą do A gdzie helikony zostały w szafie.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja posiadam Polar Classic Army Helikon w Coyote. Po 2 latach noszenia na co dzień trzyma się. Oczywiście jak każda odzież zużywa się ale bez przesady. Dochodziło nawet, że zdążało mi się na magazynie jak nie było magazyniera ciąć w nim rury piłą i nawet nie widać aby się gdzieś przypalił. Jako, że nie jest już najświeższy, to będzie na strzelanie a nowy w Olive kupię na codzienną odzież.

 

Na noszenie w normalnych warunkach i weekendowe strzelanki - w sam raz.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...