Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

No wszystko pięknie panowie ale mam małe pytanie do pomysłodawcy... Robiłeś jakiś wstępny przynajmniej kosztorys? Koszty sprzętu ,reklamy, utrzymania zanim (jezeli) biznes się rozkręci. Jeżeli masz wolne pół miliona to luz :wink: O ile wiem ustawa o upadłości osoby fizycznej jeszcze nie weszła w życie :) ... a co do kredytów... to panowie w ciemnych brykach zajmujący się ich ściąganiem raczej nie przestraszą się mp5 na bateryjkę :roll: Mimo wszystko życzę powodzenia 8)

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie wiesz jak wystroić hale Elrond to polecam zagrać w Counter-strike 1.5/1.6 lub Half-Life i Oposing Force pozatym przydało by się pare ciemnych miejsc do kampienia :P , a co do ubrania to skoro to ma być teren lekko zabudowany to może kombinezony czarne byłby lepsze od mundurów i oporządzenie na styl SWAT'ów

Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że dajecie mi dużo różnych rad. Na pewno wiele z nich się przyda. Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie Wasze pomysły.

 

Żylet, robiłem wstępne kalkulacje i myślę, że na początek na sprzęt ASG wydam około 30 - 35 tys. + jakieś 20 tys. na adaptację wynajętego obiektu. Tak więc nie widzę tutaj konieczności wydawania pół miliona. Oczywiście, można na takie coś wydać i kilka milionów i zrobić z tego super nowoczesny poligon dla wojska :D

Myślę, że 50-60 tys. + pomysły i własna robocizna = całkiem fajne miejsce o którym mowa.

Jeżeli chodzi o ubranka to właśnie na początek myślałem o stylizacji na SWAT czyli czarne kubraczki. Jak zabraknie pieniędzy to się ewentualnie pożyczy kilka sutann od księży :P

Co do fair play, to myślałem nad ewentualnym sędziowaniem lub jakimś monitoringu. W każdym razie jeżeli będą na daną osobę powtarzać się skargi, że oszukuje to :( po prostu "zakaz wstępu na obiekt".

Dodatkowo planuje kilka "efektów specjalnych" w postaci zmiennego oświetlnie wielokolorowego, genaratora dymu (jak na dystkotekach), odpowiedniej muzyki i parę innych specjałów. To nie wymaga dużych nakładów finansowych, a efekt moim zdaniem może dać bardzo duży.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Swietny pomysl taka arena. w zaleznosci od miejsca (W-wa najlepiej ;p) mozna by tam postawic pare kill house'ów do roznego typu scenariuszy, jakis pokoj odpraw z dokumentacja taktyki oddzialow AT, nawet sale z projektorem do analizy zachowania kazdego 'operatora' ;p (troche by kaski poszo na nazdzor kamer).

To musialby byc jakis teren z parkingiem i/albo dobrym dojazdem srodkami komunik. miejskiej. sklep koniecznie z kuleczkami i zarciem. szatnia, strzelnica. Zeby bylo klimatycznie a 'la SWAT to jeszcze sprzedawac w sklepie petardy a' la flashbang. moze jeszcze shotguny? moze przesadzam ale co tam zrobcie dwu pietrowe budynki i spusczajcie ludzi na linach przez okna i sufit ;p nie wiem jak to w praktyce wyjdzie.. ale...klimat ;p

Link to post
Share on other sites

pomysl fajny, jednak uwazam ze 60 tysi to minimumum jakie trzeba by bylo wydac, bo jak masz to zrobic na pol gwizdka to nikt nie przyjdzie... tak naprawde to nie jest jakis super modny sposob na spedzanie czasu i raczej tlumy nie beda sie walic dzwiami i oknami( no chyba ze wydasz wiecej floty i zrobisz cos co przyciagnie ludzi, nie tylko drogim sprzetem ale i fajnymi pomyslami na urzadzenie hali , wtedy to moze byc zajefajnie :) )....notabene jaka bedzie laczna powierzchnia hali, bedzie wiecej niz 10tysiecy m2 :D ???? a wogole to liczyles wszystkie koszty tak na oko ??? :P

Link to post
Share on other sites

napoczątek zamiast airsoftu zrobił bym jako paintball (bardziej znany u nas w kraju) a airsoft jako dodatek. Walki paintballowe na arenach sa całkiem widowiskowe i miałbyś szanse na sponsorów i urządzenie wraz z ligą paintbalowa jakichs zawodów (taki wtrąt po czasie i kolejnych postach).

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...