Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Co lepsze na sam początek ?


Recommended Posts

Witam przymierzam się właśnie do kupna i myślę co wybrać cm.028c czy od jg 608-6. Co będzie lepsze na sam początek ? Jestem dosyć zielony w tych sprawach i chciałbym się dowiedzieć czym będą się od siebie te dwie repliki różniły (nie chodzi mi tu o wygląd tylko o specyfikacje co dłużej pożyje).

Link to post
Share on other sites

cm028c jest jako jedyne z 028 całe czarne... co daje duży +

jednak jeśli chodzi o to "które lepsze" to stawiałbym na cyme.

Jednak! jeśli miałbym ci coś polecać to cm031 bo ma akumulator w kolbie i jest "bardzo dostatecznie" wykonana zewnętrznie

a do 028c masz sticka :(

Link to post
Share on other sites

Cm.028 stoi na podobnym poziomie co gieta od JG i większość replik tej klasy. Cm.028 czasy w których była najlepsza ma już za sobą, gdy wchodziła na rynek była o klasę lepsza od pozostałych "chińczyków" czyli: MP5, M4,G3 SAS od Wella i Mp5 od Cymy. Teraz wystarczy dołożyć 100zł albo poczekać na promocję i ma się replikę która nie ma niebieskiego body i imitacji drewna.

Link to post
Share on other sites
Wyglądem.

Niestety OFF ma rację, osiągi tych replik praktycznie są takie same.

Choć ja uważam, że różni je ergonomia użytkowania:

- G36C jest zbyt krótka, ni to karabinek, ni to PM, gdybym miał wybierać krótką replikę wybrałbym MP5SD6 [JG], który ma integralny, skuteczny tłumik i regulowaną długość kolby i jest lżejszy od "giety";

- G36 jest zbyt długa "wiosło", którym trudno manewrować w zakrzaczonym terenie, nie mówiąc o CQB; szczególnie w małych pomieszczeniach;

- G36K jest najbardziej uniwersalna, dobrze wyważona i ergonomiczna.

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites
@Powała to, że Tobie dobrze leży MP5 i Gieta to nie znaczy, że np. mi też. Ja na przykład czuję dyskomfort jak mam latać z czymś krótszym niż kałach. Niech kolega wybierze to co mu się podoba i to co dobrze mu leży.

Nikogo do niczego nie namawiam i nikomu niczego nie "wciskam" na siłę, wyrażam jedynie swoją opinię, podobnie jak Ty.

Jeśli chodzi o długość replik to zauważ, że:

- 608-2 (G36K) długość 870 mm

- CM.028 (AK-47) długość 880 mm

czy 10 mm, czyli 1 cm, czyli 0,01 m sprawi aż taką różnicę, żeby odczuwać dyskomfort? :icon_eek2:

Mi po prostu "kałachy" nie leżą, a "emkami" brzydzę się. :maniak_jezyk:

Wolno mi :icon_question:

Edited by Powała
Link to post
Share on other sites

Nikogo do niczego nie namawiam i nikomu niczego nie "wciskam" na siłę, wyrażam jedynie swoją opinię, podobnie jak Ty.

Jeśli chodzi o długość replik to zauważ, że:

- 608-2 (G36K) długość 870 mm

- CM.028 (AK-47) długość 880 mm

czy 10 mm, czyli 1 cm, czyli 0,01 m sprawi aż taką różnicę, żeby odczuwać dyskomfort? :icon_eek2:

Mi po prostu "kałachy" nie leżą, a "emkami" brzydzę się. :maniak_jezyk:

Wolno mi :icon_question:

 

Znowu wojna...

Niech autor tematu powie, czy woli krótkie G36c, średnie k, czy G36 pełnowymiarowe.

To, które wybierze zależy od jego gustu i roli jaką będzie pełnić w drużynie a nie waszych sprzeczek!

Edited by JoHnnY:D
Link to post
Share on other sites

Niech autor tematu przede wszystkim wybierze się na strzelankę, albo choćby do sklepu, i dokładnie obmaca obie repliki. Bo wygoda i ergonomia to dość indywidualne sprawy, a my, asgeje, mamy ten komfort, że możemy wybrzydzać - w przeciweiństwie do regularnej armii, która dostaje to, co jest w przydziale i już.

 

W mojej opiniii G36 bije Kałasza na głowę nowoczesnością i ergonomią (jedyne, co panowie z H&K schrzanili, to magazynek... ale dzieki adapterom na magi STANAG można to opanować)... i co z tego, skoro źle mi leży w ręku, a Kałaszek zupełnie OK?

Kwestia indywidualna!

Link to post
Share on other sites

Powała, powiedz mi dlaczego piszesz swoje posty tą oczojebną czcionką? Chcesz żeby ludzie zwracali na nie uwagę, bo tylko Ty zawarłeś w nich prawdę objawioną i jedyną?

 

Tego typu rozmowy proszę prowadzić na PW, za offtop posty będą leciały.

 

/ZuBeR

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...