Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

CO to jest ?


Recommended Posts

A jak zechce Ci się kupić np. Buff'a np. w wersji Merino (jest znacznie droższy niż 14zł) to też można. A wygodny i przydatny jest niesamowicie :)

 

Szalokominiarka, chusta tunelowa, "multiwrap" - wszystko ta sama koncepcja, choć jakość i materiał (i kolor / wzór nadruku) oczywiście mogą się różnić diametralnie.

Link to post
Share on other sites

O. Dzięki. Tylko drogie to jak cholera. Ja nie oczekuję, by to kosztowało tyle co mil-tec (15 zł), ale 80-90 zł za szalokominiarę to trochę dużo :D

 

Rozumiem, że nie ma alternatyw w sensownej cenie?

 

No dobra, ale występuje to w sensownych "militarnych" kolorach? Interesuje mnie CB i oliwka.

 

Mam też wątpliwości co do grubości materiału, szukam czegoś cieniutkiego na lato, do maskowania ryja głównie. Mil-tecowy produkt jest pod tym względem w sam raz

Link to post
Share on other sites

Tak, nazywa się "cedar" i jest sensownie zielone - mam i lubię.. Złotobrązowego (coyote) nie widziałem.

 

Tu mam toto w roli szalika, dla porównania na barku widać kawałek brytyjskiego polara.

 

Z tym, że ja mam stary wzór - jednolicie zielony, teraz Cedar i NeoCedar mają drobny wzorek. Nie uważam, żeby to przeszkadzało w maskowaniu :)

 

Co do ceny - fakt, tanie nie jest, ale wełna z merynosa to wełna z merynosa, a nie syntetyk. Uważam, że warte jest tych pieniędzy.

Edited by Errhile
Link to post
Share on other sites

Druga wada - dość grube.

 

I jest dość ciepła, a Buff da radę i przy wyższej temperaturze, i kilu róznych sposobach mocowania - jako czapka, szalokominiarka czy szalik - albo coś na kształt bandany. Czy opaska na głowę, choć to raczej w polu się nie sprawdza - ale po cywilnemu i owszem. Na codzień używam tego jako szalokominiarki na rower, do -5 stopni daje radę pod ProTeckiem.

 

Polska "szalobajera" ma jest za to faktycznie bardzo tania :)

Link to post
Share on other sites

Polską "szalobajerę" kupisz za 10zł z przesyłką lub nawet mniej, 95cm długosci. Wada, wełniana więc gryzie, ale idzie się przyzwyczaić.

Mam polską szalokominiarę, używam jej zimą. Pytałem o coś CIENIUTKIEGO, ta polska bajera to na Antarktydę się nadaje

Link to post
Share on other sites

To Condor będzie ok :icon_wink: możesz też polować na NFM (mogę dać Tobie namiary na PW jak chcesz) , latałem w tym zimą po mieście i było ok.

 

Druga sprawa to zapoznaj się z regulaminem. Ten dział jest dla NOWYCH użytkowników!

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie tą szalo-kominiarkę: http://www.specshop.pl/product_info.php?cPath=50_181_182&products_id=5481&name=Condor_-_Szalokominiarka_-_Multi-Wrap_-_Zielony_OD_-_212-001#!prettyPhoto

 

Używałem jej pod koniec grudnia zeszłego roku w trakcie marszu nocą, temperatura sporo poniżej zera i spisała się całkiem dobrze. Dało się w niej oddychać i rozmawiać bez problemów. Nie powiem, że było mi w niej bardzo ciepło ale na niezbyt wielkich mrozach spisuje się nieźle, noszę ją też po domu gdy jestem chory ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...