Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MSBS wersja "kolbowa" z MASADY A&K


Recommended Posts

Witojcie :icon_smile:

 

Kolejna z moich zabawek tym razem dłubanina w plastyku :icon_smile: plexi, poxilinie super glue i innych klejach :icon_biggrin:

 

Jak MASADA wygląda każdy wie i chyba przedstawiać jej nie trzeba.

No ale dobra mata fotkę z sieci.

 

image236.png

 

Swojej nie zrobiłem jak zwykle :icon_wink:

 

Zacząłem od usunięcia blokady regulacji kolby i podszlifowania samej kolby co by miała pocięcie jak w MSABS'ie. Dodatkowo odciąłem mocowanie pasa i nałożyłem poxilinę.

 

dsc00778vn.jpg

 

Następnie przesunąłem kolanko gazowe

 

dsc00780ff.jpg

 

 

Na tym zdjęciu dokładnie widać o ile kolanko poszło do tyłu, do pełni szczęścia dorobiłem regulator jednak teraz jak patrzę to chyba trochę za mały wyszedł.

 

dsc00800z.jpg

 

 

Następnie przyszła kolej na "wyprostowanie" krzywizny chwytu.

 

dsc00779vya.jpg

 

Wyfrezowałem wstępnie wcięcia w dolnym body, widać też doklejoną atrapę baki i wstępnie zeszlifowaną kolbę. Przyciąłem też gumę na kolbie za szeroka była :icon_wink:

 

dsc00781jk.jpg

 

Na kolejnych 3 zdjęciach widzimy postępy prac nad kolejno od frontu:

Powiększyłem otwory w chwycie i zakleiłem część jednego z nich.

Dokleiłem kawałki dociętej plexi do chwytu.

Dołożyłem dwa risy wymontowane z M14 EBR.

Zaszpachlowałem perforację na body i chwycie.

Dorobiłem atrapę "prostej linii komory zamkowej" co by Dread nie marudził :icon_wink:

Doklejone (nie mam pojęcia jak to się nazywa :icon_smile: ) małe piździki co się łuski mają od nich odbijać albo i nie :icon_razz:

 

dsc00782r.jpg

 

dsc00786ot.jpg

 

dsc00787l.jpg

 

Po pierwszym malowaniu wyszło szydło z worka i trzeba było chwycić się za papier ścierny.

Modyfikacji uległy body, kolba i chwyt.

 

dsc00788wv.jpg

 

dsc00790ij.jpg

 

Pora na atrapę suwadła.

Wykonana jest z blachy alu 2mm sklejonej alumweldem.

 

dsc00796qjq.jpg

 

Gumowe chwytaki wykonałem z kleju na gorąco odlewając wstępnie formę do kartonika od soku, taki z aluminium w środku i w końcu nic się nie przykleiło :icon_smile:

 

dsc00801sm.jpg

 

Po zamontowaniu wygląda to tak.

Jednak taka rączka przeładowania ma swoje wady, nie zdemontuje tego i będzie trza łamać w razie W.

Nie zmienia to faktu, ze replikę idzie bez problemu rozebrać.

 

dsc00802x.jpg

 

No w towarzystwie reszty zabawek jakie mam w FI.

Reszta gratów w PL jakieś 12 replik :icon_wink:

 

dsc00803fs.jpg

 

dsc00804a.jpgdsc00805ed.jpg

 

 

Pozdrawiam

 

mg schutze

 

P.S. Zapomniałem dodać, kolba niestety nie jest regulowana, baka również.

Ustawiłem wszystko pod siebie, więc mnie to nie przeszkadza.

Kolba się składa na bok, jakby ktoś chciał wiedzieć.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 51
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Troszkę nadal się na zdjęciach w oczy rzuca to wcięcie na komorze zamkowej ale całkiem ładna robota :icon_smile:

 

Chociaż jak się zastanowić to wygląda jak zagubione ogniwo ewolucji z ACR do MSBS ;) Takie niby SMBS to przypomina, ale nadal bardziej ACR niż MSBS. ;)

Edited by mikunda
Link to post
Share on other sites

Albo to twój aparat, albo jakaś świecąca ta matowa farba. Podobnie jak na WSS.

 

 

A ta krzywa linia komory po malowaniu wyszła bo wyszła, czy pomysł został zarzucony?

 

PS: te małe piździki to deflektory. Przyda się na przyszłość :icon_wink:

Edited by Winiacz
Link to post
Share on other sites

Super wyszło :icon_smile:

 

Mój projekt kolbowej wersji też powoli nabiera kształtów, ale jak na razie masa innych replik czeka na zrealizowanie, a na warsztat przyjdzie mi poczekać do wiosny. Jak dobiorę się do cmentarzyska zarzuconych projektów, to może wrzucę zdjęcia korpusu od pierwszej wersji demonstratora MSBS'a :icon_smile:

Edited by Dread
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

mg schutze, twoja przeróbka mnie powaliła. :D

Mam takie pytanie. Robisz coś takiego na zamówienie? Ile Cię to w ogóle wyniosło, biorąc pod uwagę również zakup repliki?

 

Słyszałem też o tym, że zrobiłeś przeróbkę AK, tworząc Beryla. Może mi ktoś z Was pokazać, gdzie znajduje się ten temat? Jestem nowy, trochę szukałem i jest kilka wątków, ale nie z tą przeróbką mg schutze.

 

Pozdro.

Link to post
Share on other sites

Jest w temacie o berylu na stronie 56 http://forum.wmasg.p.../page__st__1100

a tu masz film jeszcze bez selektora http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TQKljz7KmfY

 

 

Masada chyba kosztowała 800 reszta to kleje i pierdoły jakieś plexi i takie tam.

Szyny mam ze starej M14 EBR. Pozostałe przeróbki to inwencja twórcza.

Oprócz Beryla, Jantara-M 05, Mg42, PK, GP 30, WSS'a, WAŁ'a, MSBSA, SWU i pomniejszych tjuningów więcej grzechów nie pamiętam :D

Edited by mg schutze
Link to post
Share on other sites

Wow. Ja nie wiedziałem, że ten gość to ty! Widziałem ten filmik i zdjęcia z tobą. Nie wiem czy nawet innych filmików jeszcze z Tobą nie było. Byłbyś w stanie zrobić Beryla takiego jak tu"]https://www.google.p...D508;452;295]tu[/url] na zamówienie?

 

Przyznam, że Twój Beryl i MSBS wymiatają. Nie wiem jeszcze jak reszta, bo nie wszystko widziałem, ale aż posprawdzam. Skusiłbym się na MSBS'a, ale chyba nie mam na tyle kasy, aby kupić masadę. Wiem, że 800 to i tak mało, jak na ACR, bo widziałem najczęściej te po 1 600 wzwyż. Jak już coś to raczej byłoby mnie stać na przerobienie na Beryla. Poza tym, póki co, jeszcze realniej, bo nie wiadomo kiedy MSBS wejdzie do naszego wojska.

Edited by V4lium
Link to post
Share on other sites

Mg w Polsce jest tylko jeden ;). MSBS w naszym wojsku? Hmmm.... jak reszta świata będzie strzelać laserami, może wtedy wejdzie ;)

Jak chcesz mam na sprzedaż nakładkę na rurę gazową do najnowszego beryla, dół można sobie dorobić z krebsa czy jakiegoś innego risa, nie jest jakiś super unikalny.

Link to post
Share on other sites

Wywiadów z mła jest kilka jeszcze na stronie SDCTV. Byś musiał przewertować.

Repliki w sumie robię jednak czas oczekiwania może zabić.

Wszystko to ze względu na to, że mieszkam teraz w Finlandii i gotowce i części wożę samolotem (części) i samochodem (repliki).

Transport kurierem to koszt 50E (200 pln)

Linki do w/w wypocin dam Ci na PW co by forum nie zaśmiecać dodatkowymi linkami.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...