Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak zostać oficerem WP


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Co do tego czy się uczyć czy nie, to znam już dwie historie gości, którzy się dostali, mimo że nie byli specjalnie uzdolnieni matematycznie czy językowo (bez pleców). Można poćwiczyć i na sprawnościówce samej przejść rekrutację. Bardziej martw się o badania, bo na krzywej przegrodzie nosowej odpada połowa chętnych.

Link to post
Share on other sites

 

 

Najlepsi są i tak mędrcy, którzy potrafią tylko dopierdzielać wszystkim naokoło próbując zaspokoić swoje ego. Macie problem z gościem, który zadał pytanie ? W armii mamy dzbanów którzy choćby się udusili to się nie zapytają i dalej będą popełniać błędy, często narażające życie.

 

Zadał prostackie pytanie. I to w sposób który urąga inteligencji kogoś o IQ przewyższajacym IQ Asparagusa L. A późniejsze tłumaczenie o szukaniu interaktywnym to kpina. Na egzaminach też będzie "interaktywnie szukał odpowiedzi"??

 

 

A co do szeregowych to nie wszyscy muszą zostać podoficerami lub oficerami. Taka jest smutna prawda. Tych 12 lat to i tak nie jest dramat.

Link to post
Share on other sites

Arthur zgadzam się z tobą w 100% szczególnie że zacytowałeś całość, nie wycinając głównego kontekstu dotyczącego dzbanów.

 

Zastanów się nad tym co piszesz odnośnie tej ustawy. Pół mojej brygady w nastepnym roku pójdzie do cywila ze względu na nią. Ludzie, którzy liczyli na pewną przyszłość w wojsku, licząc się z tym że będą pracować do samej emerytury jako szeregowi. Są pozbawiani perspektyw na życie. Specjaliści po paru misjach i licznych - drogich kursach, znających się na robocie. Na ich miejsce przyjdzie świeżak, którego trzeba szkolić od podstaw.

Nigdzie nie pisałem, by każdy miał możliwość na podoficerkę. Wielu moich znajomych nawet by nie chciało, ale jeśli chcą myśleć o rodzinach i swojej przyszłości to muszą się pchać na to jedno miejce na 30 chętnych...

Link to post
Share on other sites

Szmerglu ale co z tego, że pół brygady idzie "pod kapelusz". To norma jaką zgotowali nam rządzący chcący ograniczyć (słusznie) wydatki MONu na emerytury (czy też szerzej na wydatkach pensyjnych). Ale taka jest norma w tym co podlega państwu (a najgorzej to już szkoła gdzie ledwo zdążę zrobić awans i likwidują moje stanowisko pracy ze względu "na przepisy" :?)

Problemem są też ludzie, którzy poszli do wojska (czy też szerzej mówiąc do mundurówki) ze względu na socjal. Liczenie na to, że "wojsko życie uratuje" jest naiwnością. Łaszenie się na ten skromny socjal też. Nie szukanie sobie innych pomysłów na życie w wierze, że "się uda" jeszcze bardziej świadczy o człowieku. A MON nie ma służyć do "nańczenia" szeregowych do emerytury. Nie robi tego normalna armia.

 

A może ja mam staroświeckie podejście do życia, gdzie to ja mam się starać w tym cholernym wyścigu szczurów??

Link to post
Share on other sites
Pół mojej brygady w nastepnym roku pójdzie do cywila ze względu na nią. Ludzie, którzy liczyli na pewną przyszłość w wojsku, licząc się z tym że będą pracować do samej emerytury jako szeregowi. Są pozbawiani perspektyw na życie. Specjaliści po paru misjach i licznych - drogich kursach, znających się na robocie. Na ich miejsce przyjdzie świeżak, którego trzeba szkolić od podstaw.

 

100% racji, ale MON ma się dobrze i jak wielka drogowa maszyna walcowa wyrównuje wszystko i cyrk się kręci. Centra szkolenia szkolą nowych asów, ruch w kwitach jest, sztaby podejmują kolejne ważne decyzje itp. itd. :hahaha:

Edited by luis
Link to post
Share on other sites

centra szkolenia muszą coś robić więc szkolą nowych. :icon_smile:

Wiem, wiem i o to mi chodziło, mam 17 lat (służby) i co raz częściej robię kocią mordę ze zdziwienia, jak lekką ręką przepuszcza się ludzi z doświadczeniem, trwoni kasę. Szkoda, bo specjalistów się pozbywamy, a wielu nowych chętnych jakoś też specjalnie nie ma. Zaczynam dostrzegać dziurę pokoleniową. Widzę to po moim bajorze. Mamy 3 latków, 7 latków, dużo 10 latków , a potem już 17 latkowie, 25 i 30 latkowie (lata służby, nie biologicznego życia). Brak ciągłości i płynnego przejścia z korpusu szeregowych do podoficerów. Nie mogę na forum za wiele pisać, ale są wolne miejsca w drabince wyżej, żeby tylko młynek zadziałał i spokojnie wielu szeregowych w MW przeszło by na podoficerów (kaprali), bo ich brak i to w znacznej liczbie. Nie wiem kto i gdzie blokuje te stanowiska. Betoniarnia ma się jak widać całkiem nieźle...

 

Co do bycia oficerem po studiach cywilnych i zaciągu do studium wojskowego, nie ma takiej opcji w 99%. Tylko absolwenci Wojskowych Uczelni! Przykaz z samej góry, pierwszeństwo w przyjmowaniu do szkół oficerskich żołnierze zawodowi w stopniu podoficera (z mgr i znajomością języka obcego minimum na poziomie 2222 NATO STANAG), potem kandydaci z cywila o stosownych kwalifikacjach, ocenach na świadectwie maturalnym, znajomości języków obcych i sprawności fizycznej.

A po skończeniu szkoły oficerskiej nie wiadomo co z podporucznikiem zrobić, najlepszy przykład absolwentów AMW, których w znacznej liczbie skierowano do zielonych, bo na morzu i w MW nie ma etatów.

Edited by kubutek
literówka
Link to post
Share on other sites

Trochę przerażają mnie te wypowiedzi. Jestem za młody łebek żeby cokolwiek swojego wtrącić, ale po tym co mówicie to dostanie się na etat oficera nie dość że jest cholernie trudne to jeszcze tak jakby bez prospektów. Chyba że coś źle zrozumiałem. Od zawsze chciałem dostać się do woja, ale z tego co widzę to czas dopracowywać plan B.

Link to post
Share on other sites

Czemu trudne? Na WAT wystarczy bardzo dobrze zdana matura i pozytywne zaliczenie testu sprawnościowego co średnio sprawny człowiek zrobi (1000m, 50m, podciąganie siłowe nachwytem). Na WSOWLąd matura i WF. W tym roku ostatni przyjęty miał 156 pkt co można z samej matury uzbierać. AMW się nie wypowiem a WSOSP to są jaja jak berety podczas badań (koleżance "wykryto" guza mózgu :F ).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...