Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 [ASG]


Recommended Posts

Zakupiłem w przecenie w militaria.pl replikę upewniając się że jest to "nowa wersja" z komorą nową. Rozłożyłem gearbox i wobec wersji z recenzji na wmasg zmieniło się niemało:

 

- prowadnica sprężyny jest w pełni metalowa i łożyskowana (i już sam ten fakt powinien zachęcać do szukania tej wersji)

- płyta selektora jest metalowa

- jest inna głowica tłok, bardzo podobna do Ultimate POM

- jest inny tłok, podobny do Ultimate Red, ale z listwą ze zwężonymi zębami

- cylinder jest teraz karbowany

- zniknęła sprężyna podkładkująca

 

Tym samym repliki te są identyczne wewnętrznie jak najnowsze repliki Lonex:

 

http://pmakiku.pic.f...kupolven Lonex/

 

Haha, właśnei doczytałem wątek do końca i wychodzi na to, że mamy repliki z tego samego źródła. Z batalii z obsługą wynikło, że kiedy kupiłęm pierwszy model z wyprzy (październik) to magicznie zabrakło im sztuk na magazynie i ściągali coś od producenta z Danii, więc niewykluczone, że Twoja i moja przyjechały tym samym transportem więc zgaduje, ze i bebechy mamy identyczne. Albo to ty jesteś tym, który mnie ubiegł i wziął ostatnią sztukę ;)

 

Ale żeby była jakaś wartość dodana do wątku:

 

od 2013 roku nie zmieniło się:

 

Spasowanie frontu (lekko się gibie, ale wystarczy dokręcić jedną śrubę i luzy znikają)

Stockowy magazynek ma troche luzu w gnieździe i troche dzwoni.

 

Ciekawostki,

 

Atrapa zamka zaczęła pracować

Komora hopup jest inna, ale to już było,

z 5 metrów przebija 4-5 warstw kartonu. Nie wiem jak stare wersje, ale chcialem się pochwalić.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Hej,

 

SpecShop ma ten model który dostałem i z tej okazji pozwolili sobie rozwinąć opis:

 

Najnowsza wersja, która została uzupełniona o system szybkiej wymiany sprężyny. W odróżnieniu od karabinków innych marek tutaj system ten został maksymalnie uproszczony i jest czystą przyjemnością, nawet w czasie rozgrywki - w celu wymiany sprężyny wystarczy odkręcić nakrętkę umieszczoną na końcu prowadnicy kolby (przez co nie zachodzi konieczność jej demontażu).

Dodatkowo karabinek wyposażony został w system Light Blowback, który powoduje ruch osłony wyrzutnika łusek co wpływa pozytywnie na realizm jego użytkowania.

 

Całość do przeczytania tutaj :icon_smile:

 

https://www.specshop...oducts_id=11186

Edited by Pusjel
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...