Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M4A1 [ASG]


Recommended Posts

  • 2 months later...
  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 7 months later...
  • 5 months later...

Panowie wiecie może gdzie najbliżej trójmiasta można "pomacać" wersję LMT Defender RIS i 2000 w jednym sklepie, a może ktoś ma w drużynie obie i będzie można wpaść na trening? Zastanawiam się nad kupnem i nie wiem czy warto dopłacać do 2000.

A może ktoś kto miał w ręku obydwie emki i pokusiłby się o jakieś subiektywne porównanie?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

No właśnie nie. Bebechy tez są inne. Chyba pomyliłeś wersje 2000 z cqc. Cqc to te same bebechy co ris. A 2000 to g&p. I właśnie dlatego chciałem pomacać bo z zewnątrz tez są podobno różnice w wykonaniu i materiałach (np w g&p nie ma boltcatcha a w ris i cqc jest, itp) Tak czy siak juz się zdecydowałem i właśnie leci do mnie Krytac.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Odświeżę trochę temat, bo posty które mnie zainteresowały były napisane 2 lata temu, a nie wiem jak mają się one z dniem dzisiejszym. Dopiero zaczynam zabawe z ASG, a na moją pierwszą broń mam zamiar wybrać M4A1 Aresa, czy ktoś może miał z tą repliką jakiś bliższy kontakt i jest w stanie dopowiedzieć coś czego nie przeczytam na stronie sklepu? Trafiłem gdzieś jeszcze na jakiegoś defndera w podobnej cenie, ale gdzieś zgubiłem linka i nie jestem w stanie podrzucić do porównania, ale jeśli możecie powiedzieć mi kilka dodatkowych słów o M4A1, byłbym wdzięczny :icon_smile: link niżej

https://www.militari...arbox_(ar-009-e)_sp_p60594.xml?cat=121

 

// link widze troche urwało, do skopiowania :P

Edited by Einar
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

A ja powiem tylko tyle: masakra...

430fps na 130? do dziś pamiętam minę wszystkich znajomych przy pierwszym chronowaniu KWA po wrzuceniu 130 :icon_mrgreen:

Piekielnie stabilne 540fps.

Testy na 170 przy -20* mrozie także nie zrobiły wrażenia na gearboxie, natomiast pękł w tym czasie stockowy ultimate..

To tyle, dziękuję.

Link to post
Share on other sites

Tak na marginesie, te emki od ASG gdzieś po drodze zostały zmodyfikowane i od miesięcy staram się dowiedzieć co dokładnie uległo zmianie.

 

Mianowicie w pewnym momencie emki te zostały wyposażone w komorę hop-up a'la Prowin, dokładnie taką:

 

WFtUvMG.png

 

Emki w Specshopie, Miliatriałódź oraz Militaria.pl mają takowe. W ASGshop mają z "klasycznymi" hopami.

 

Pytałem bezpośrednio ASG (bez odpowiedzi) i pytałem po kolei dystrybutorów którzy wszyscy odpowiadali ze zdziwieniem że nic nie wiedzieli o tej zmianie.

 

A pytanie moje jest takie, czy razem z tą komorą coś jeszcze zostało zmienione w replice / gearboxie?

Link to post
Share on other sites

Wątpie. W środku cały czas pewnie siedzi 18:1 Ultimate, zwykły silnik Ultimate, szkielet i cała pneumatyka Ultimate. Jedych różnic poza HU doszukiwałbym się w silniku, tłoku bądź sprężynie (mocniejsza/słabsza). Zmiana HU to zapewne coś jak z tzw. genami u JG. Druga generacja replik z delikatnymi zmianami, taki patch :D

Link to post
Share on other sites

540 powiadasz? Interesujące gdyż przy strzykawce na BU z SP130 Guardera wyciąga się max 510FPS

 

Magia KWA i kilka trików przy składaniu w całość.

Nie był to jednorazowy wypadek przy pracy ani zawyżony spring.

Kilka replik wyszło na takim cfg i wyniki takie same +/- 5fps

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Tak na marginesie, te emki od ASG gdzieś po drodze zostały zmodyfikowane i od miesięcy staram się dowiedzieć co dokładnie uległo zmianie.

A pytanie moje jest takie, czy razem z tą komorą coś jeszcze zostało zmienione w replice / gearboxie?

 

Zależy o który etap pytasz. Jeżeli od czasów ASG = KWA to już tak nie jest. Teraz robi je Lonex/Ultimate.

Link to post
Share on other sites

Zależy o który etap pytasz. Jeżeli od czasów ASG = KWA to już tak nie jest. Teraz robi je Lonex/Ultimate.

 

Ja mówię wyłącznie o Lonex / Ultimate. Pierwsze repliki ASG z bebechami Lonex / Ultimate miały "standardową" komorę (co widać też w recenzji na wmasg), potem zaczęły się pojawiać wersje z komorą a'la prowin.

Link to post
Share on other sites

Magia jak w bajkach :icon_smile:

Ty powiesz, że to magia, a może oni mieli kulki 0,12 :icon_mrgreen:

Może po prostu sprężyna nie odpowiadała oznaczeniu? Póki nie ma porównania w innej replice to możemy sobie gdybać.

 

A co Wy tacy zdziwieni? czy tylko mi wychodzą takie wyniki? Nie... Wystarczy poszukać trochę, to nie boli. Pogódźcie się z tym w końcu, że KWA odwaliło kawał dobrej roboty i osiągi ma poza konkurencją długo długo.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Zakupiłem w przecenie w militaria.pl replikę upewniając się że jest to "nowa wersja" z komorą nową. Rozłożyłem gearbox i wobec wersji z recenzji na wmasg zmieniło się niemało:

 

- prowadnica sprężyny jest w pełni metalowa i łożyskowana (i już sam ten fakt powinien zachęcać do szukania tej wersji)

- płyta selektora jest metalowa

- jest inna głowica tłok, bardzo podobna do Ultimate POM

- jest inny tłok, podobny do Ultimate Red, ale z listwą ze zwężonymi zębami

- cylinder jest teraz karbowany

- zniknęła sprężyna podkładkująca

 

Tym samym repliki te są identyczne wewnętrznie jak najnowsze repliki Lonex:

 

http://pmakiku.pic.fi/blog/32/Lonex+M4+SR+L4+14,5%22,+uuden+sukupolven+Lonex/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...